تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ - ۰۰:۳۷ کد مطلب 61372

این مدرَس ؟!

یکی از نمونه های بارز شهیدان ایستادگی، شهید بزرگوار، مدرس می باشد. ایشان دارای خصوصیاتی است که هر نماینده ی مجلسی میبایست به ان دست یابد. خصوصیاتی که شرط ایستادگی است .

میدان72/فاطمه حسن پور: امام خامنه ایی در فرمایشات خود به نمایندگان در آغاز چهارمین سال دوره‌ی نهم مجلس شورای اسلامی، صحبت از مواضع رفیعی نمودند که می بایست برای دستیابی به آن ایستادگی کرد، ایشان فرمودند: شاکله‌ی مجلس شورای اسلامی باید بنای مرتفع مواضع اصولی باشد.
اما معیار چیست ؟
فرمودند: معیار هم، فرمایشات امام و وصیت‌نامه‌ی امام و همین بیست‌ و چند جلد بیانات امام است؛ این معیار است. نگاه کنیم ببینیم مجموعه‌ی بیانات امام چه رفتاری را چه جهت‌گیری‌ای را برای انقلاب و برای نظام جمهوری اسلامی ترسیم میکند؛ روی این مواضع بایستی ایستاد؛ باید شاکله‌ی مجلس این باشد.
رهبر آینده ایی را هم که در سایه ی پرداختن به این اصول و یا انحراف از آنها حاصل خواهد شد ترسیم نموده و فرمودند: اگر این شد، آن‌وقت در پرتگاه هولناک فرو غلتیدن در نظام سلطه ما دچار نخواهیم شد؛ در یک چنین پرتگاه هولناکی فرو نخواهیم غلتید؛ والّا اگر این نشد، خطرات در این زمینه زیاد است.
امام خامنه ای صحبت از ایستادگی میکنند. برای ملت ایران این واژه ی غریبی نیست ،مردم در تمام سالهای قبل و بعد از انقلاب، حتی آن زمان که از شدت مشکلات و مفاسد اقتصادی و تبعیضها زیر لب غری زده اند یا لب به سخن گشوده و شکایتی نموده اند، ایستاده اند. اما مسیله اینجاست که ایستادگی مراتبی و اشکالی دارد. بهترین نوع ایستادگی را میتوان در جمع شهیدان یافت. آنها آگاهانه و مخلصانه جهاد نمودند، زمانی که ایستادگی را امر ولی خود بدانی و نه از سر اجبار و در این مسیر بر خط ولی و اصول او تا آنجا بایستی که جان شیرین را هم بر سر عهد و پیمان بدهی ، بحق ، حق این واژه ی مقدس را به جا آورده ایی .
دریغ و افسوس از این که مسیولین نظام در ادای این حق گاهی به ناحق رفته اند، و تاریخ انقلاب گویای این مطلب است که مستضعفین، همانها که قشر آسیب پذیر جامعه برشمرده شدند، همیشه گوی سبقت را در این عرصه ربوده اند .
یکی از نمونه های بارز شهیدان ایستادگی، شهید بزرگوار، مدرس می باشد. ایشان دارای خصوصیاتی است که هر نماینده ی مجلسی میبایست به ان دست یابد. خصوصیاتی که شرط ایستادگی است .
امام خامنه ایی در ارتباط با خصوصیات ایشان می فرمایند :
اولا آگاهی، چیزی را که خیلی از آدمهای دلسوز نمیفهمیدند و درک نمی کردند، می فهمید و آگاه بود. حکومت دست نشانده را می شناخت، پایان کار را از ابتدا می دید.
ثانیا احساس مسیولیت می کرد یعنی به عنوان یک عالم، به عنوان یک نماینده ی مجلس، به عنوان یک شخص متنفذ در جامعه، احساس مسیولیت می کرد .
ثالثا شجاعت، نمی ترسید، از مرک نمی هراسید، از زحمتها واز سختیهای زند گی فرار نمی کرد، این خصوصیت مهم مدرَس بود .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: