تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ - ۱۸:۳۶ کد مطلب 61459

اوزیران امورخارجه ایران و امریکا در وین

درحالیکه ۵ روز دیگر به مهلت تعیین شده برای رسیدن به توافق جامع برسر برنامه هسته ای ایران مانده، وزیرخارجه آمریکا برای رایزنی درباره آخرین دور مذاکرات وارد وین شد و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز بامداد امروز راهی اتریش شد.

به گزارش میدان 72، به نقل از آسوشیتدپرس،کری به منظور حضور در مذاکرات اتمی ایران وارد شهر وین شده است.

رییس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان قرار است پس از ورود به وین و پیوستن به تیم مذاکره کننده ایرانی که از دو هفته پیش در وین به سر می برند با همتای آمریکایی خود جداگانه دیدار کند.

همزمان خبرگزاری تاس روسیه به نقل ازدیپلماتهاگزارش داد: وزیران خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان به همراه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز طی امروز وفردا وارد وین می شوند.

آقای عراقچی درپاسخ به موضوع تمدید مذاکرات گفت: بحث تمدید، الان در دستورکار نیست و بنای ما این است که تا زمان تعیین شده، به توافق برسیم و اگرلازم باشد چند روزی،کار را ادامه می‌دهیم، تا در پایان به یک جمع بندی برسیم.

همچنین نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران با وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر دیروز در هتل کوبورگ شهر وین برگزار شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: