تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ - ۱۷:۰۶ کد مطلب 61623

علت مخالفت‌ها با دکتر احمدی‌نژاد چیست؟

مخالفت‌ها و دشمنی‌های داخلی و خارجی با این دولت از بی‌سابقه‌ترین‌ها، در طول تاریخ نظام جمهوری اسلامی است به‌طوری‌که تا امروز که حدود دو سال از اتمام این دولت می‌گذرد نه‌تنها میزان مخالفت‌ها و هتاکی‌ها و ترک‌تازی‌های علیه این دولت کمتر نشده بلکه شاهد هستیم که با سرعت فزاینده‌ای این مسائل رو به افزایش است و هرروز شدیدتر می‌شوند.

میدان72/آمنه شمس: دولت نهم و دهم ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی داشت که او را از دیگر دولت‌ها در نظام جمهوری اسلامی ممتاز می‌کند. این دولت به خاطر همین شاخصه‌ها و نکات برجسته‌ای که داشت، لاجرم، با مخالفت‌ها و موافقت‌هایی بی سابقه از سوی مردم و احزاب و گروه‌های مختلف روبه رو شد.
مخالفت‌ها و دشمنی‌های داخلی و خارجی با این دولت از بی‌سابقه‌ترین‌ها، در طول تاریخ نظام جمهوری اسلامی است به‌طوری‌که تا امروز که حدود دو سال از اتمام این دولت می‌گذرد نه‌تنها میزان مخالفت‌ها و هتاکی‌ها و ترک‌تازی‌های علیه این دولت کمتر نشده بلکه شاهد هستیم که با سرعت فزاینده‌ای این مسائل رو به افزایش است و هرروز شدیدتر می‌شوند.
ریشه ی این نوع مخالفت‌ها و دشمنی ها و کینه هایی که نسبت به این دولت و طبعاً دکتر احمدی‌نژاد وجود دارد را باید در امتیازات این دولت نسبت به دولت‌های قبل در این نظام به‌حساب آورد
روشن شدن امتیازات این دولت نه‌تنها علت مخالفت‌ها را با آن نشان خواهد داد بلکه چهره و حقیقت درونی مخالفان را نیز به نمایش خواهد گذاشت که به چه دلیل و با چه انگیزه‌ای با این دولت و رییس‌جمهور سابق مخالف‌اند و این انگیزه‌ها، نوع جهان‌بینی و اندیشه‌ی هر گروه یا فرد و جبهه‌ی مخالف را نشان خواهد داد.
ویژگی‌های ممتاز دولت نهم و دهم به ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی‌نژاد
۱. رئیس‌جمهور محترم و همکارانشان در دولت حجم کارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همهی دورههای دیگر بود و هست
این دولت از ابتدای ورودش به صحنه‌ی فعالیت اجرایی در کشور مشغول به کار و زحمت شبانه‌روزی بود؛ و این نوع اقدام و فعالیت نسبت به دوره‌های قبل بسیار بی‌سابقه بود. به عبارتی این دولت توانست قوه‌ی مجریه‌ی تراز انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارد.
امام خامنه‌ای در آخرین دیدار رئیس‌جمهور و هیئت دولت دهم در تاریخ ۲۳/۴/۱۳۹۲ می‌فرمایند:
” آنچه من امروز باید به دوستان عرض کنم، در درجهی اول خدا قوّتی است؛ انشاءالله که خسته نباشید. هشت سال کارکردید، تلاش کردید، کارهای خوبی انجام گرفت، تحمل زحمات کار شبانهروزی را شماها نشان دادید؛ یعنی دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند که رئیس‌جمهور محترم و همکارانشان در دولت حجم کارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همهی دورههای دیگر بود و هست؛ این نقطهی برجستهای است که نباید این را نادیده گرفت.”
حجم کار بالا و دوری از عافیت‌طلبی و راحت‌طلبی در سیستم اجرایی کشور یک نکته‌ی برجسته‌ای است که بایستی منتقدان منصف آن را به‌عنوان یک امتیاز موردتوجه، در قضاوت‌ها و داوری‌های خود مدنظر داشته باشند.
کارهایی که در این دولت انجام شد چه ازنظر کیفیت و چه ازنظر کمیت غیرقابل‌انکار است؛ اما با این‌ وجود هستند کسانی که با بی انصافی کامل دولت قبل را از روی حقد و کینه و تعصب‌های شخصی خود و یا از روی جهل و غفلت انکار کرده و بدتر از آن به عیب‌جویی‌هایی بی‌مورد می‌پردازند و بر حرف و اندیشه‌ی غلط خود اصرار می‌ورزند. پرواضح است که این مخالفان بدون توجه به منافع مردم و کشور و آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و از روی هواهای نفسانی و جهالت و تسویه‌حساب و کینه‌های شخصی خود این حقایق را که جلوی چشم همه است و انکار آن خود نوعی دروغ بزرگ است را نادیده گرفته و این‌گونه بر طبل رسوایی خود می‌کوبند!
امام امت در همان جلسه، بی‌انصافی و عدم صداقت پیشگی مخالفان و منتقدان این دولت را این‌گونه توصیف می‌کنند:
«البته مخالفین و کسانی که بی‌اطلاع‌اند – بعضی از دستگاههای رسانهاىِ خارجىِ مغرض و گاهی بعضی در داخل – برخی از چیزهایی را که جلوی چشم هم هست، انکار می‌کنند؛ یعنی کاری انجام‌گرفته، جلوی چشم است، همه میبینند، منعکس‌شده، این را دوست دارند انکار کنند. کاری به این نداریم که حالا بعضیها ممکن است نگاه خوش‌بینانه‌ای یا دوستانهای یا منصفانهای نداشته باشند»
آنان که دل به راحت‌طلبی و آسایش داده اند و انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) را برای راحتی و آسایش خود می‌خواهند تا در پرتو آن به منفعت های شخصی خود دست یابند و کمترین توجهی به مصالح و منافع مردم ندارند بی‌شک از مخالفان دکتر احمدی‌نژاد خواهند بود، چراکه پرکاری و خستگی‌ناپذیری و شجاعت و زحمات زیاد یک رییس‌جمهور به مردم این آگاهی را می‌دهد که یک رییس‌جمهور حقیقی چگونه باید باشد و به حقوق خود آشنا شده و از دیگر مسئولان نیز همین انتظار را خواهند داشت و اگر آن مسئولان برخلاف این سیره عمل کنند چون انتظار مردم را برآورده نمی‌کنند با نارضایتی مردم روبه‌رو خواهند شد و این موضوع، مخالفان عافیت‌طلب را بر آن می‌دارد تا علیه این دولت و دکتر محمود احمدی‌نژاد بتازند تا با تخریب چهره‌ی او و دولتش، بر اشتباهات و غلط‌کاری‌های خود سرپوش بگذارند.
و صدالبته روشن است که این قشر مردم ایران اسلامی را به‌درستی نشناخته‌اند؛ چراکه این مردم به‌خوبی همه ی اوضاع مملکت و اقدامات مسئولان و خواص را زیر نظر داشته و رصد می‌کنند و در زمان مناسب آن اقدام لازم و تاریخی خود را به صحنه می‌آورند و البته دراین‌بین وظیفه‌ی خواص اهل حق و دوست داران انقلاب و ایران را نباید نادیده گرفت.
امام خامنه‌ای در این زمینه این‌گونه می‌فرمایند:
«دوستان و مسئولان محترم، بخشی از تلاش‌های خودشان را با زبان آمار و ارقام و شیوههای کاری بیان کردند. خب، این جلسهی ماه رمضان که ما هرسال با مسئولان دولتی و اعضای هیئت‌وزیران و رئیس‌جمهور محترم و معاونینشان داریم، معمول ما در این جلسه، گزارش گرفتن نیست؛ یک نصیحتی، جملهای از نهج البلاغه را ما معمولاً در این جلسه برای دوستان ذکر می‌کردیم و متبرک می‌شدیم به کلام امیرالمؤمنین (علیه‌السلام). امسال و امروز من اصرار داشتم – خودم به آقای رئیس‌جمهور پیشنهاد کردم – که دوستان صحبت کنند و گزارش دهند؛ چون روزهای آخر این دولت و ایام مناسبی است برای اینکه از مجموعهی کارهایی که در این دولت شده – البته بهعنوان یک نمائی، یک نمونهای – گزارشی ارائه شود؛ و ما دوست داریم که این اظهاراتی که امروز اینجا شد، به سمع مردم عزیزمان هم برسد؛ هم خواص و کسانی که اهل‌فن‌اند و آشنا هستند، مطلع شوند – چون بسیاری از این مطالبی که گفته می‌شود، دوستان این‌ها را نمی‌دانند؛ میبینیم گاهی اوقات اطلاعات کافی و وافی ندارند – هم عموم مردم مطلع شوند و بدانند؛ اگرچه برخی از کارها جلوی چشم است.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: