تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ - ۱۷:۲۰ کد مطلب 61661

برای بازگرداندن خاوری همکاری انجام نمی‌شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مورد امضاهای طلایی گفت: این موضوع را بررسی می‌کنیم و اگر به نتیجه برسیم قطعا برخورد می‌کنیم.

به گزارش میدان72 قاضی ناصر سراج در حاشیه همایش قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درمورد اقدامات قوه قضائیه در بحث مفاسد اقتصادی اظهار داشت: خوشبختانه عزم قوه قضائیه در چند سال اخیر در مبارزه بوده و شاهد هستیم که در زمان حضرت آقا پیگیری شده و به شدت با مفاسد اقتصادی برخورد می‌شود.

قاضی سراج در مورد پرونده خاوری گفت:‌ برای بازگرداندن خاوری همکاری انجام نمی‌شود.

وی در مورد تعامل قوا بیان داشت: بین ۳ قوه تعامل خوبی برقرار است و هماهنگی مبارزه با فساد اقتصادی ۳ قوه انجام شده و قوه قضائیه که قبلاً در ستاد شرکت نمی‌کرد در دولت جدید از قوای اولی است که شرکت می‌کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: رئیس قوه، رئیس سازمان بازرسی، دادستان تهران از طرف قوه قضائیه، معاون اول رئیس جمهور به‌عنوان رئیس ستاد و رؤسای بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها، نواب رئیس مجلس و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی نیز در این ستاد شرکت می‌کنند.

قاضی سراج در پاسخ به سؤالی درمورد اینکه آیا اهداف این ستاد اجرایی شده یا نه، گفت: اهداف در عمل اجرایی شده و نمونه‌اش بابک زنجانی است که کل اموال هماهنگی شده و در رابطه با متشکل‌های پولی و بانکی کار ستاد هماهنگی در مبارزه با فساد بسیار عظیم بود و به محض اینکه پرونده‌ها قطعی شود اعلام می‌کنیم.

وی ادامه داد: پرونده‌های جدیدی داریم اما متأسفانه نمی‌توانیم افشا کنیم چون محرمانه است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درمورد امضاهای طلایی گفت: امضاهای طلایی را بررسی می‌کنیم و اگر به نتیجه برسیم قطعاً برخورد می‌کنیم؛ یک مورد داشتیم مربوط به زمان قبل بود، مربوط به پیمان‌های ارزی که صادر می‌شد و کالا به کشورهای دیگر خارج می‌شود که به ازای آن باید دلار یا کالاهایی وارد می‌شد و خود پیمان‌ها زمانی که کالا می‌آمد قیمت داشتند، اما پیمان‌هایی که با کشورهای آسیای میانه بود قیمت نداشت و دلال‌هایی متوجه موضوع شدند که صادرات به آسیای میانه دارای قیمت می‌شود و قبل از اینکه این اتفاق بیفتد افرادی کل پیمان‌ها را گرفتند و یک شبه ره صد ساله رفتند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: