تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ - ۱۷:۳۵ کد مطلب 61676

این روستا آب نوشیدنی هم ندارد(تصاویر)

یک فعال جهادی گفت: در روستای دیلم حتی آب نوشیدنی وجود ندارد و بعضی از خانواده‌ها مجبورند از آب رودی بنوشند که افرادی چندین متر بالاتر در آن لباس می‌شویند.

به گزارش میدان72 حمزه محمدیان مسئول گروه جهادی شهید سلمانی ، روستای دیلم شهرستان شوشتر، استان خوزستان در گفتگو با سایت بسیج سازندگی کشور با اشاره به ترکیب گروه جهادی شهید سلمانی گفت: اعضای گروه جهادی ما دارای 30 عضو برادر از دامنه سنی 15 سال تا 40 سال می باشد.

محمدیان از فعالیتهای گروه جهادی خود به خبرنگار بسیج سازندگی گفت: ترمیم مدرسه روستا که ساخت آن به سال 1356 بر می گردد از مهم ترین فعالیتهای گروه جهادی شهید سلمانی است و فعالیت دیگر این گروه جهادی پاک سازی زمین ورزشی از علفهای هرز و بوته های خاشاک است که روستاییان خودشان این زمین را برای بازی 1000 جوان روستا آماده کرده اند که فقط زمین بایر بدون هیچ امکاناتی است.

محمدیان از رسیدگی مسئولان به کلان شهرها بسیار ناراضی بود و گفت: در روستای دیلم ما حتی آب نوشیدنی نداریم و بعضی از خانواده ها مجبورند از آب رود بنوشند که شاید کمی بالاتر از رود کسی لباس می شوید و هر دبه کوچک آب 500 تومان به فروش می رسد که هرکسی توان خریدن مداوم آب سالم را ندارد.

نوجوانان و جوانان روستا کتبخانه مجلل و مجموعه ورزشی با تغذیه نمی خواهند اینها فقط یک کتابخانه ساده می خواهند همین

محمدیان عنوان کرد: بسیاری از جوانان روستا وقتشان به بطالت می گذرد و کتابخانه ای در این روستا نیست که جوانان در آن مطالعه کنند. این نوجوانان بسیار قانع هستند و انتظار کتابخانه های مجلل و استخرهای شیک ندارند این نوجوانان فقط یک کتابخانه ساده می خواهند همین.

محمدیان از تعداد جوانان در این روستا گفت: تعداد جوانان در این روستا 1000 نفر است که اگر مسئولان مدیریت خوبی داشته باشند می توانند از این سرمایه ها استفاده کنند و با احداث کارخانه ای در روستاها برای این نیروهایی که وقتشان به بطالت می گذرد فکری بکنند.

محمدیان افزود: مشکل اشتغال جوانان مشکل بسیار بزرگی است و باعث مهاجرت جوانان از روستا به شهر شده است و در روستا نیز این جوانان نتوانسته اند شغل خوبی فراهم کنند و شکست خورده اند که این باعث سرخوردگی این جوانان شده است که باید نگران عواقب اجتماعی و حتی اقتصادی آن بود.

محمدیان با اشاره به مشکل درمان در روستا گفت: برای درمان باید به شهر برویم، که رفتن به شهر یک دردسر دارد و پیدا کردن ماشین برای رفتن به شهر نیز خودش دردسر بزرگی است و چه بسا بوده اند روستاییانی که متاسفانه به پزشک نرسیده اند

محمدیان با گفتن این جمله که در مدرسه کودکان از گرما کلافه می شوند، گفت: گروه جهادی شهید سلمانی به برکت نام این شهید توانست مبلغی را از اهالی روستا جمع آوری کند و یک کولر را برای مدرسه روستا تهیه کند.

بعضی از روستاییان به بیماریهای پوستی و عفونی مبتلا شده اند

این مسئول گروه جهادی از بهداشت این روستا گفت: فاضلاب های این روستا در کوچه ها بوی تعفن می دهد و بسیاری مواقع این بوی تعفن به خانه ها نیز کشیده می شود که باعث بسیاری از بیماری های پوستی و عفونی شده است آنهم در شرایطی که برای رسیدن به دکتر باید کلی هزینه کنند و خیلی با طی مسافت بسیار سختی بکشند.

محمدیان در پایان از مسئولان مربوطه درخواست کمک و توجه بیشتری به جوانان برای پرورش استعدادهایشان در روستاها کرد که از استعدادهای نهفته هستند.

190595_432 190597_109

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: