تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۴ کد مطلب 61807

بررسی مسایل و مشکلات خانواده ها

خانواده به عنوان رکن اصلی جوامع بشری همزمان با وقوع تغییر و تحولات روزافزون در دنیای مدرن دستخوش مسایل و مشکلات عدیده ای شده است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، به منظور ارج نهادن به کانون خانواده ایرانی، برای نخستین بار در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با برپایی غرفه ای با عنوان به وقت خانواده با حضور کارشناسان، مسایل و مشکلات پیشروی خانواده مدرن بررسی و پاسخ های لازم به بازدیدکنندگان ارایه می شود.

معاون اجرایی بخش خانواده ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن کریم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص برپایی این غرفه، اظهارداشت: سیر تحولات در دنیای امروز موجب بروز برخی مسایل و مشکلات در زندگی خانواده ها شده که این روند روز به روز بر فاصله بین این نهاد مقدس با قرآن کریم منجر شده است.

سیده زهرا حسینی گفت: در این خصوص آیات بسیاری در تقدس نهاد خانواده در قران کریم آمده و مکررا بر حفظ ارزش جایگاه آن در جریان سیر تحولات تاکید شده است.

وی اظهارداشت: امروز بیش از گذشته احساس می شود در بین خانواده ها و تک تک اعضای آن با قرآن کریم فاصله افتاده و از توصیه های قرآنی دور شده اند بطوری که در بیشتر مواقع با تزلزل این نهاد مواجه هستیم.

حسینی با طرح این مطلب که در بین خانواده ها آیات و احکام الهی چه جایگاهی دارد ، افزود: در زمان های سابق و در میان بیشتر خانواده ها مسایل و مشکلات از طریق مراجعه به قرآن کریم و آیات الهی رفع می شد ولی امروزه این اتفاق کمرنگ شده و لذا دست اندرکاران در این بخش تلاش دارند در سه بخش تا حدودی پاسخگوی بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین المللی باشند.

وی اظهارداشت: نخست بخش لبخند خانواده است که در این بخش مسایل و مشکلات خانواده مدرن به صورت کاریکاتور ترسیم شده و با حضور کارشناس مربوطه نسبت به وجود ورود تکنولوژی به زندگی مردم و در پی آن بروز مسایل و مشکلات این دست سبک زندگی بررسی و پاسخ لازم ارایه می شود.

حسینی ادامه داد: در بخش خانواده رسانه، از خبرگزاری های دیدار و شنیداری طی نشست های روزانه با حضور کارشناسان در محل این غرفه ضمن درخواست همکاری در این خصوص ، خواسته شده به لحاظ اهمیت موضوع ، اخبار و تحولات خانواده ها را در این مراکز پردازش شود.

وی با بیان اینکه زنان سرزمین اسلام ، عنوان دیگر این بخش است ، اظهارکرد: در این بخش زنان به عنوان استحکام بخش کانون روابط خانوادگی مطرح و زنان اسطوره دنیای اسلام درعرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ، به عنوان الگوهای موفق در نهاد خانواده با حضور کارشناسان برای بازدیدکنندگان بیان می شود.

در حاشیه برپایی غرفه به وقت خانواده ، در دو بخش خانواده و کودک برای بازدیدکنندگان توسط کارشناسان مشاوره ارایه می شود .

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از پنجشنبه سوم تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب آغاز به کار کرده و تا 23 ماه جاری مصادف با بیست و هفتم ماه مبارک رمضان همه روزه از ساعت 19 تا 24 میزبان علاقه مندان است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: