تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۶ کد مطلب 61810

انتخاب یکصد موسسه برای حضور در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن

یکصد مؤسسه فعال از بین ثبت­نام­کنندگان در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین المللی قرآن کریم انتخاب و برای حضور معرفی شدند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، این مؤسسات شامل تولیدکنندگان چادر، پوشش ­سر، عرضه­کنندگان چادر و عرضه­کنندگان پارچه­های حجاب و اقلام و ملزومات حجاب هستند. این نمایشگاه همواره مورد استقبال عموم مردم واقع شده و نظرسنجی­های گذشته حاکی از تأثیر برپایی این نمایشگاه در ارتقاء میزان عفاف و حجاب در جامعه و امکان دسترسی مناسب به اقلام و ملزومات حجاب را فراهم ساخته است.­

درمجموع تاکنون 9 نمایشگاه بزرگ عفاف و حجاب توسط کارگروه ساماندهی مد و لباس برپا شده است.

** خیران پرونده زندانیان جرائم غیرعمد را بخوانند و به آنها کمک کنند

ستاد دیه استان تهران در نمایشگاه بین المللی قرآن فعال شد

غرفه ستاد دیه در بخش نهادها و سازمانهای بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با هدف جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مستقر شده است.

بازدیدکنندگان از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن می توانند نسبت به کمک به آزادی زندانیان دیه اقدام کنند.

زینب عادل مددکار ستاد دیه استان تهران با اشاره به اینکه این غرفه مربوط به ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان تهران است گفت: این ستاد تنها متولی آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد است. بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن کریم می توانند با اهدای مبالغی هر چند اندک، در کمک به آزادی این افراد سهیم شوند.

وی افزود: این ستاد در اواخر سال 1369 با هدف کمک به زندانیان جرائم غیرعمد شامل قتل غیرعمد، بدهی های غیرکلاهبرداری مانند صدور چک بی محل و ترک انفاق تشکیل شده است.

عادل گفت: بر اساس آمار ستاد دیه استان تهران، تنها در سال 93 بیش از 800 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با کمک شهروندان خیر آزاد شده اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن به انجام یک فعالیت خیر در این ماه مبارک تمایل دارند، اظهار کرد: فضای نمایشگاه قرآن فرصت مناسبی برای تشویق شهروندان به مشارکت در کار خیر است. امیدواریم با معرفی این ستاد در نمایشگاه قرآن، بتوانیم توجه بازدیدکنندگان را جلب و آنها را به کمک برای رسیدن به هدف ستاد که همان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد است ترغیب کنیم.

او گفت: هیچ محدودیتی برای اهدای مبالغ کمک در این غرفه وجود ندارد.

عادل، با اشاره به تعریف زندانیان جرائم غیرعمد، افزود: این عبارت به افرادی اختصاص دارد که از روی سهل انگاری با جرائمی مانند تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی، مهریه، نفقه، محکومیت های مالی غیرکلاهبرداری و جرائمی از این دست وارد زندان می شوند و زیان زندان برای این گروه بیشتر از محاسن آن است. بنابر این باید به یاری این زندانیان بشتابیم.

بر اساس آماری که ستاد دیه استان تهران منتشر کرده، از ابتدای سال 83 تا پایان سال 93، 3414 نفر از محکومان دیه و 2972 نفر از محکومان مالی، با بهره گیری از کارشناسان و مددکاران موفق شدند آزادی خود را به دست بیاورند. در غرفه ستاد دیه استان تهران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن، خیران می توانند با مطالعه پرونده های معرفی زندانیان جرائم غیرعمد، به این افراد کمک کنند تا با پرداخت دیه یا بدهی خود، به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین­المللی قرآن کریم نیز تا پایان ماه مبارک رمضان در محل باغ موزه دفاع مقدس برپا است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: