تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۲۲:۲۵ کد مطلب 61890

اسنپ چت برای پوشش انتخابات آمریکا روزنامه‌نگار استخدام می‌کند

شبکه اجتماعی اسنپ چت که شبکه‌ای برای به اشتراک گذاری تصاویر است اعلام کرده قصد دارد برای پوشش انتخابات سال 2016– درون حزبی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای انتخاب دو نامزد اصلی برای نبرد نهایی انتخابات ریاست جمهوری سال 2017- تعدادی خبرنگار استخدام کند. اسنپ چت به کاربران خود نیز اعلام کرده از همین الان به فکر به اشتراک‌گذاری خاطرات تصویری و وقایع‌نگاری خود از این انتخابات سرنوشت ساز باشند.

به گزارش میدان 72،شبکه اجتماعی اسنپ چت در تبلیغات اخیر خود اعلام نموده که به دنبال عده‌ای خوره‌ی خبرنگاریو روزنامه‌نگار آماتور است تا مسئولیت اتاق خبر و تحلیل خود را به آنها بسپارد؛ و به دنبال کسانی است که در هر زمینه‌ای از خبرنگاری علاقه‌مند بوده و تبحر داشته باشند.

البته اسنپ چت پیش از این و به طور کاملاً چراغ خاموش خبرنگار استخدام کرده و اتاق خبر خود را به راه انداخته بود. این شبکه اجتماعی از سال پیش برنامه استخدام خود را شروع کرد و در آوریل گذشته ستاره گزارش سیاسی شبکه خبری سی ان ان یعنی پیتر هامبی را به عنوان مسئول اتاق خبر خود انتخاب نمود.

هامبی هم اخیراً به سایت پولیتیکو گفته بود اسنپ چت روز به روز به تعداد مخاطبان خود می‌افزاید و ما می‌بینیم که بخش دیسکاور این شبکه اجتماعی چقدر موفقیت کسب کرده است؛ داستان‌ها و نوشتارهایی که در این بخش، به صورت زنده از اتفاقات بزرگ و روزمره منتشر می‌شود به طور بالقوه می‌تواند کاربران را به صورت مجازی به هرجا از دنیا که بخواهند برساند؛ ما می‌توانیم برخی از این برنامه‌ها را در قالب خبر نیز ایجاد کنیم و در اختیار کاربران اسنپ چت قرار دهیم.

در تشریح فعالیت‌های اتاق خبر اسنپ چت همچنین آمده است افراد استخدام شده در این فرصت جدید علاوه بر پوشش اتفاقات مربوط به رقابت نامزدهای دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای کسب آرای حزبی به منظور ورود به عرصه رقابت اصلی و دونفره ریاست جمهوری دو سال آینده؛ باید به جمع‌آوری و انتشار فیلم‌ها و تصاویر بسیاری که از طرف کاربران درباره‌ی اتفاقات مهم و روزمره به دست اسنپ چت می‌رسد، نیز فعالیت کنند. در واقع کاربران با استفاده برنامه Our Story دست به ارسال این تصاویر می‌زنند. شاید یکی از اصلی‌ترین نمونه های موفق پوشش تصویری چنین رویدادهای بزرگی، جشنواره فیلم اسکار و همچنین برف سنگین نیویورک در سال گذشته بوده باشد.

لیست تبلیغاتی اسنپ چت در این مورد تلاش دارد محتوای رسانه‌ای ارسال شده را خلق، ویرایش و منتشر کند و با کمی بازنگری و بازبینی محتواهای ارسالی از جانب کاربران و همچنین ایجاد نوعی اجتماع معتدل رسانه‌ای دست به آفرینش تجربه‌ای نو بزند.

برای این کار اسنپ چت تصمیم گرفته تجربیات خود را با استفاده از امکانات رسانه‌های معروف و باتجربه بالاتر ببرد. به همین خاطر این شبکه اجتماعی باVice، دیلی میل و اسکای وارد چندین همکاری و قرارداد شده تا بتواند اخبار ارسالی و محتوای کاربران خود را در بخش دیسکاوری خود منتشر نماید و این کار را هم از ژانویه آغاز کرده است. طی این قرارداد اگر این کمپانی‌های خبری بتوانند تبلیغات اسنپ چت را به فروش برسانند 70 درصد سود را از آنِ خود می‌کنند و اگر خود اسنپ چت این کار را بکند سود تقسیم می‌شود.

به خاطر پیشرفت هایی که اسنپ چت داشته، غول ارتباطاتی چینی یعنی علی بابا نیز 200 میلیون دلار در این شبکه اجتماعی سرمایه‌گذاری کرد که رقم ارزش اسنپ چت را به 15 میلیارد دلار افزایش داد.

منبع: گاردین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: