تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۲۳:۱۶ کد مطلب 61955

روسیه: با تمام امکانات از ملت سوریه حمایت می‌کنیم

«آمریکا حمایت خود از تروریست ها را پنهان نمی کند و اخیرا 2100 جنگجوی مجهز به پیشرفته ترین سلاح های آمریکایی را به جنوب سوریه فرستاد.»

به گزارش میدان 72، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، “سانا”؛ ولید المعلم وزیر خارجه سوریه بعد از اتفاقاتی که در الحسکه در شمال سوریه رخ داد؛ به روسیه سفر کرد و با سرگئی لاوروف همتای روس دیدار و گفتگو کرد.

بر پایه این گزارش؛ در آغاز این دیدار لاوروف اظهار داشت خطر تروریسم همه منطقه خاورمیانه را تهدید می‌کند و سزاوار نیست بهانه هایی برای اقدامات سیاسی در این مهم سر راه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: سفر وزیر خارجه سوریه به مسکو، فرصتی جدید برای تبادل آرا درباره تحولات  سوریه و بحث درباره روابط دوجانبه است. تداوم پایبندی به توافق های صورت گرفته درباره سازش سیاسی براساس توافق بین همه طرف های سوری ضروری است.

وی خطاب به ولید معلم افزود: ما با مبارزه ملت سوریه همبستگی می‌کنیم و هر نوع حمایتی را به منظور تقویت توانمندی‌های دمشق در مقابله با اوضاع پیش آمده ارائه خواهیم داد و به این حمایت ادامه می دهیم.

در این میان، المعلم از تلاش های  روسیه برای یافتن راه حل های سیاسی تشکر کرد و  اظهار داشت: دمشق از مواضع مقامات روسیه کمال قدردانی را داردو تلاش‌های روسیه برای حمایت از توافق سوری‌ها و دستیابی به توافق مشترک در پرونده سوریه است، قابل تقدیر است.

المعلم در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا حمایت خود از تروریست ها را پنهان نمی کند و اخیرا 2100 جنگجوی مجهز به پیشرفته ترین سلاح های آمریکایی را به جنوب سوریه فرستاد ولی اوضاع جنوب سوریه و استان حسکه به لطف حمایت‌های مردمی از نیروهای مسلح تحت کنترل است.

 

وزیر امور خارجه سوریه افزود: این امر یکی از نمونه‌های معیارهای دوگانه آمریکا در برخورد با مسئله سوریه به شمار می رود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: