تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ - ۲۳:۱۳ کد مطلب 61981

اعدام «۳۰۲۷ نفر» طی یک سال توسط داعش در سوریه

داعش طی یک سال، از زمانی که اقدامات تروریستی خود را در مناطق عراق و سوریه آغاز کرده است، بیش از ۳ هزار نفر را در سوریه اعدام کرده، که بیشتر از نیمی از آنها غیرنظامی هستند.

به گزارش میدان 72، داعش طی یک سال، از زمانی که اقدامات تروریستی خود را  در مناطق عراق و سوریه آغاز کرده است، بیش از ۳ هزار نفر را در سوریه اعدام کرده، که بیشتر از نیمی از آنها غیرنظامی هستند.سازمان  دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، که مقر آن در لندن است، و با منابع خبری داخل سوریه در ارتباط است، می‌گوید از ۱۹ ژوئن سال گذشته میلادی، شمار اعدام‌هایی که به دست «داعش» انجام شده و این سازمان ثبت کرده، به ۳۰۲۷ نفر رسیده است

در میان این افراد، ۱۷۸۷ نفر غیرنظامی و در میان آنها ۷۴ نفر کودک هستند.

به گزارش رادیو فردا، اعضای خاندان سنی‌مذهب «شعیطات» نزدیک به نیمی از این غیرنظامیان را تشکیل می‌دهند که سال گذشته میلادی در «دیرالزور» اعدام شده‌اند.

خاندان «شعیطات» ساکن «دیرالزور» در شرق سوریه هستند. شمار آنها بر اساس برخی آمارها تا ۷۰ هزار نفر است.

 

رئیس این خاندان، شیخ «رافع عکله»، سال گذشته از قبایل سوریه خواسته بود به مبارزه علیه داعش بپیوندند.

در میان اعدام‌شدگان، گروهی از ساکنان شهر عمدتا کرد نشین کوبانی که نیروهای داعش دوباره، به تازگی وارد آن شده‌اند نیز حضور دارند.

سازمان  دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه می‌گوید دست‌کم ۲۲۳ نفر طی هفته گذشته در کوبانی اعدام شده‌اند.

 

 

همچنین  گزارش این سازمان اعلام می کند نزدیک به ۹۰۰ نفر از افراد مسلح اعدام‌شده از نیروهای هوادار بشار اسد، و ۲۱۶ نفر نیز از شورشیان مخالف بشار اسد و مخالف داعش و نیز نیروهای کرد آن کشور بوده‌اند.

 

 

از سویی این گروه ۱۴۳ نفر از اعضای خود را نیز اعدام کرده است. بسیاری از این افراد کسانی بوده‌اند که تلاش می‌کردند از این گروه بگریزند، که دستگیر و اعدام شده‌اند.

 

 

در عین حال سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید ۸۰۰۰ نفر از افراد داعش، نیز در نبردها  کشته شده‌اند.

 

 

این گروه یک سال پیش خلافت خودخوانده خود را در مناطقی که در عراق و سوریه تصرف کرده، اعلام کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: