تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ - ۱۶:۵۶ کد مطلب 62072

بزرگترین ترس ایهود باراک از توافق هسته ای

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید بزرگترین ترس وی توافق هسته‌ای گروه ۱+۵ با ایران، بدون انجام بازرسی از تأسیسات هسته‌ای این کشور است.

به گزارش میدان72 ایهود باراک، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت که بزرگترین هراس او، توافق هسته‌ای با ایران، بدون انجام بازرسی از تأسیسات هسته‌ای ایران است.

به گزارش «نیوزماکس»، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت مایل است بداند در صورتی که ایران توافقنامه هسته‌ای را نقض کند چه اتفاقی رخ خواهد داد و در چه مرحله‌ای گزینه نظامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ایهود باراک که نخست‌وزیر تنها رژیم دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه بوده در ادامه ادعا کرد حتی در صورت وجود بازرسی‌های خوب، ایرانی‌ها همواره می‌توانند بازرس‌ها را از کشورشان بیرون کنند.

باراک در ادامه انتقاداتش از توافق هسته‌ای با ایران گفت که غرب با این توافق از اهرم فشار کافی برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای تهدیدکننده برخوردار نخواهد بود.

رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده سلاح هسته‌ای در خاورمیانه تا کنون با جمایت‌های آمریکا و کشورهای غربی از امضای هر گونه پیمان بین‌المللی برای نظارت بر برنامه هسته‌ای خود خودداری کرده است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: