تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ۰۶:۴۸ کد مطلب 62135

علت مخالفت‌ها با دکتر احمدی‌نژاد چیست؟

ورود شجاعانه‌ی دکتر محمود احمدی‌نژاد به عرصه‌ی سنگین انتخابات ۸۴ که صحنه‌ی حقیقی نبرد مستضعفین و اشرافیت بود و پیروزی معجزه گونِ او در این انتخابات، در حقیقت فصلی نو در تاریخ انقلاب اسلامی بوده و هست.

میدان72/آمنه شمس: در شماره‌ی قبل گفتیم که مخالفت‌های بی‌سابقه‌ی تاریخی که با دولت و رییس‌جمهور سابق صورت می‌گیرد را باید با توجه به امتیازات و ویژگی‌های آن دولت موردبررسی و قضاوت قرار داد.
در این شماره به شاخصه‌ی دوم این دولت اشاره می‌کنیم؛
۲. این دولت شعارهای انقلاب را سردست گرفت.
در ۱۶ سال دولت‌های سازندگی و اصلاحات، آنچه در صحنه‌های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کشور -به استناد مدارک موجود- مشهود بود و هرروز پررنگ‌تر می‌شد، فاصله گرفتن از شعارهای انقلاب و ارزش‌های انقلابی بود و کلید این اقدامات از ابتدای دولت سازندگی زده شد؛
از آنجا که مدل توسعه‌ی غربی، جای پیشرفت انقلابی و جهادی را گرفت،
ازآنجاکه ساده زیستی مسئولان و مردم، جای خود را به اشرافی گری و تجمل‌گرایی داد و اشرافیت ممدوح و ساده زیستی مذموم شمرده شد،
و از آنجاکه مستضعفان و پابرهنگان که صاحبان اصلی انقلاب بودند به له شدن در زیر چرخ‌های توسعه‌ی غربی محکوم‌شده و قشر آسیب‌پذیر نام گرفتند،
و کار تا آنجا پیش رفت که در دولت اصلاحات، در روزنامه‌های رسمی کشور، علیه ائمه معصومین علیهم‌السلام، هتاکی می‌کردند و می‌خواستند که علیه خدا هم تظاهرات کنند!
در این شرایط، دست قدرت الهی، خود را در انتخابات ۸۴ به‌خوبی نشان داد؛ و بار دیگر این حرف امام خمینی (ره) را ثابت کرد که دستی غیبی این انقلاب و این نظام را پیش می‌برد و حمایت می‌کند.
ورود شجاعانه‌ی دکتر محمود احمدی‌نژاد به عرصه‌ی سنگین انتخابات ۸۴ که صحنه‌ی حقیقی نبرد مستضعفین و اشرافیت بود و پیروزی معجزه گونِ او در این انتخابات، در حقیقت فصلی نو در تاریخ انقلاب اسلامی بوده و هست. فصلی که در آن شعارهای امام (ره) و آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی احیاشده و غبار و حجاب ۱۶ ساله از این حقیقت کنار رفته و نور انقلاب دوباره خود را درصحنه‌ی جامعه‌ی اسلامی -و نه‌فقط در ایران اسلامی- به ظهور رساند.
امام خامنه‌ای در آخرین دیدار خود با اعضای هیات دولت دهم، درباره‌ی این ویژگی دولت این‌گونه می‌فرمایند:
“یک نکته ی دیگر هم که در مورد این دولت در طول این هشت سال موردنظرم بود و بارها هم به آن اشاره کردم، این است که این دولت بحمدالله توانست شعارهای انقلاب را سردست بگیرد و به آن‌ها افتخار کند و آن‌ها را در جامعه مطرح کند. یکی از کارهای مهمی که جبهه ی ضدانقلاب – چه انقلاب ما و چه انقلاب‌های دیگر – در طول تاریخ و در عرض دنیا داشتند و می‌کردند، این بوده است که سعی کنند ارزشهای انقلاب را کمرنگ کنند. به اینجا هم محدود نمی‌شود؛ اول ارزش‌ها را کمرنگ می‌کنند، به‌تدریج آن‌ها را محو می‌کنند؛ اگر میدان پیدا کنند، آن‌ها را تبدیل به ضد ارزش می‌کنند؛ این کاری است که در دنیا معمول است؛ این را ما در تاریخ انقلاب‌های دنیا مشاهده می‌کنیم؛ و در انقلاب‌هایی هم که زمان خود ما – در طول این عمر طولانی ای که ما کردیم – دیدیم و خبر شدیم، این را مشاهده کردیم. جبهه ی مقابل انقلاب و ضدانقلاب، شعارهای انقلاب را هرگز فراموش نخواهد کرد؛ یعنی می‌داند که در این رویارویی، در این هماوردی، آن چیزی که توانست جبهه ی انقلاب را پیروز کند و جبهه ی ضدانقلاب را به هزیمت وادار کند، در درجه ی اول این شعارها بود؛ که هرچه شعارها پرمغز و جذاب و واقعی و برای مردم مفهوم و ملموس بود، کمک آن به پیشرفت انقلاب بیشتر شد. سعی می‌کنند این شعارها را به‌تدریج محو کنند، کمرنگ کنند.
در مورد کشور و انقلاب ما هم این کار را دشمن شروع کرد؛ البته موفق نشدند؛ خدا را شکر می‌کنیم. دشمن نتوانست شعارهای انقلاب را کمرنگ و سپس محو کند ”
احیای ارزش‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی درصحنه‌ی مدیریت کشور و میان مردم، توسط دولت نهم و دهم، روح تازه‌ای در جامعه‌ای اسلامی ایرانی دمید ولی در جبهه‌ی مقابل، آن‌ها که منفعت خود را در احیای شعارهای انقلاب نمی‌دیدند و روحیه‌ی انقلابی گریِ توحیدیِ برآمده از اسلام ناب را، منافی و مخالف اهداف غیر الهی و غیرانقلابی و منافقانه‌ی خود می‌دیدند، از ابتدا شروع به مخالفت و سنگ‌اندازی و هتاکی علیه دولت کردند تا شاید بتوانند جایگاه اجتماعی این دولت را در میان مردم تضعیف کرده و فضا را برای ورود دوباره‌ی خود به قدرت باز کنند.
مدت ۸ ساله‌ی دولت سابق و اقدامات غیرقابل‌پیش‌بینی و انقلابی و صادقانه‌ی دکتر احمدی‌نژاد مانند کابوسی در تمام زندگی این افراد یعنی، خواصِ مدعیِ حق و خط امام و یار امام بود و همچنان هست و علت اصلی و محور این مخالفت‌ها هم این است که حیات و زنده‌بودنِ این افراد در محو و نابودی و بی‌اثر کردن شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است که البته این رویکرد دکتر احمدی‌نژاد درصحنه‌ی مدیریتی کشور مانع فعالیت‌ها و اقدامات این گروه و خاری در چشمشان می‌باشد.
ترس از برگشتن دکتر احمدی‌نژاد به صحنه‌ی مدیریت کشور باعث شده در اقداماتی متهورانه و بی‌محابا هرروز تهمتی جدید علیه این دولت، علم کنند و از هیچ اقدامی هم فروگذار نمی‌کنند؛ از کلاه‌برداری خواندنِ قرائتِ دعای فرج درصحنه‌ی بین‌الملل گرفته تا تشبیه ۸ سال خدمت پاک و صادقانه‌ی دولت سابق به انقلاب و مردم را به تزریق سم هاری در کشور!
البته درباره‌ی این موضوع، یعنی تلاش‌های دولت‌های سازندگی و اصلاحات بر محو و کمرنگ کردن شعارهای انقلاب و احیا و سردست گرفتن شعارها و ارزش‌های انقلاب توسط دولت سابق، می‌توان ساعت‌ها و روزها سخن گفت و طبق شواهد و مدارک موجود همه‌ی این حرف‌ها را ثابت کرد که البته تبیین این موارد از اصلی‌ترین وظایف جوانان مؤمن و انقلابی و حق‌طلب و صداقت پیشه‌ی جبهه‌ی حق است که هر چه سریع‌تر باید آستین‌ها را بالا بزنند و مردم عزیز ایران اسلامی را از حقایق موجود مطلع کنند تا مردم، خود با حقایق، آن‌گونه که هست آشنا شوند نه آن‌گونه که منفعت‌طلبان و قدرت‌طلبان داخلی و خارجی می‌خواهند.
وظیفه‌ی دیگر این است که بایستی اصولِ اندیشه امام خمینی (ره) را که مبانی انقلاب اسلامی است به‌درستی شناخت و به مردم و جوانان شناساند.
“آنچه امام بزرگوار از اظهارات خود، از گفته های خود، از نوشته های خود در میان ما باقی گذاشت، بیّنات است، محکمات است؛ متشابهات نیست که کسی آن‌ها را نفهمد. آخرین سخن امام هم وصیتنامه ی امام است. من همیشه به مسئولین و کسانی که در دولت‌های گوناگون یک کار مهمی دستشان بوده است، توصیه می‌کردم که به وصیت‌نامه‌ی امام مراجعه کنند. وصیت‌نامه‌ی امام، لبّ ارزش‌های موردنظر امام است؛ این‌ها را امام باقی گذاشته، زنده گذاشته است.
لذاست که این ارزش‌ها قابل تحریف نیست، قابل‌تغییر نیست. بله ندیده گرفتن این‌ها امری است که میسر است برای کسانی که بخواهند ندیده بگیرند.
این دولت این شعارها را مطرح کرد، برجسته کرد، سردست گرفت، به آن‌ها افتخار کرد؛ در مجامع جهانی، احساس شرم از انگیزه های انقلابی و از اهداف انقلابی و از شیوه های انقلابی نکرد؛ این خیلی کار بزرگی بود.
آنچه برای خدا کردید، خدای متعال آن‌ها را در نامه ی عمل شما ثبت کرده و کرام الکاتبین آن‌ها را نگه‌داشته‌اند و بلاشک به درد شما خواهد خورد. آنچه را که شما عمل کردید، چه حالا بنده و امثال بنده ببینیم، بدانیم و تشکر کنیم، چه نبینیم، ندانیم و تشکر نکنیم، «انّ الله شاکر علیم»؛ خدا، هم می‌داند – علیم است – هم سپاسگزار است. امیدواریم انشاءالله خدای متعال به شماها توفیق دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: