تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ - ۰۴:۱۸ کد مطلب 62141

در مصاحبه با عضو شورای سردبیری ویژه نامه سوم تیر مطرح شد؛

استقبال چشمگیری از ویژه نامه سوم تیر شد/ برای ادامه کار به همراهی دوستان نیازمندیم/ مستقل جلو آمدیم

وقتی روز سوم تیر به دکه های روزنامه فروشی سراسر کشور بخصوص شهر تهران مراجعه کردیم، مجله ای جدید و نا آشنا توجهمان را به خود جلب کرد. این ویژه نامه با جلد قرمز و براق و با عکس تمام صفحه ی بزرگی از محمود احمدی نژاد در بین مجلات و روزنامه های تکراری هر روز خودنمایی می کند.

به گزارش میدان 72، سالگرد سوم تیر 1394 با توزیع ویژه نامه ای همراه بود. وقتی روز سوم تیر به دکه های روزنامه فروشی سراسر کشور بخصوص شهر تهران مراجعه کردیم، مجله ای جدید و نا آشنا توجهمان را به خود جلب کرد. این ویژه نامه با جلد قرمز و براق و با عکس تمام صفحه ی بزرگی از محمود احمدی نژاد در بین مجلات و روزنامه های تکراری هر روز خودنمایی می کند.

ویژه نامه سوم تیر توسط هفته نامه مستضعفین که تا پیش از این تجربه چند شماره محدود را نیز داشته با مدیر مسئولی دکتر معین ضابطی در سالگرد حماسه سوم تیر روی دکه های مطبوعاتی سراسر کشور آمد. این اولین بار بود که احمدی نژادی ها و حامیان گفتمان عدالتخواهی و بهار مکتوب به میدان رسانه ای می آیند.

ویژه نامه

محمد دشتی عضو شورای سردبیری ویژه نامه دهمین سالگرد حماسه ملی سوم تیر در خصوص انگیزه انتشار این ویژه نامه به میدان 72 گفت: با توجه به خلاء جدی که در حوزه رسانه به ویژه در بخش مکتوب شاهد هستیم، تصمیم گرفتیم که با هزینه شخصی و با استفاده از نویسندگان جریان که از داشتن تریبونی برای انعکاس دیدگاه های خود بعضا محروم می باشند، چنین اثری را در بزرگداشت دهمین سالگرد این حماسه ملی منتشر کنیم.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که ما هیج گونه سابقه مطبوعاتی نداشتیم، سعی کردیم با استفاده از تجربیات افراد متخصص، هم به لحاظ محتوا و هم قالب، کاری را ارائه دهیم که در شان جریان عدالتخواهی باشد.

دشتی در ادامه افزود: کم تجربگی ما در کنار نوع محتوای چالشی ارائه شده باعث شد که سنگ اندازی هایی برای به ثمر نرسیدن به موقع این کار انجام شود، اما الحمدالله توانستیم از این موانع عبور کنیم.

وی گفت: متاسفانه با وجود معرفی رسانه های همسو در این نشریه و سعی در بهره گیری از تمام طیف های جریان عدالتخواهی، پوشش خبری جزء از دو سایت میدان 72 و هماپرس ندیدیم، این در حالی بود که رسانه های مخالف جریان با توجه به مسائل حرفه ای حوزه رسانه ای اطلاع رسانی بیشتری داشتند.

این عضو شورای سردبیری در خصوص ادامه کار این نشریه گفت: ما از اول تصمیم داشتیم این کار فقط یک ویژه نامه باشد، اما با استقبال چشمگیری که از ویژه نامه شده و واکنش های مخالفین، باعث شده طرح هایی برای ادامه کار مطرح شود. منتها این امر به برگشت هزینه ها و همدلی و همراهی بیشتر دوستان رسانه ای همسو مربوط می شود، چرا که این اقدام بصورت کاملا مستقل و بدون هیچ گونه حمایتی خارج از کسانی که نامشان در ویژه نامه ذکر شده، آماده شده است.

وی در خصوص مشکلات مربوط به توزیع گفت: ما برای توزیع با یک شرکت توزیع برجسته هماهنگ کردیم و پیگیر مشکلات هستیم منتها دوستان در مراجعه به دکه ها خودشان به مجلات روی گیشه دقت کنند، زیرا با توجه به آشنا نبودن دکه داران با این ویژه نامه بسیاری از وجود چنین ویژه نامه ای ابراز بی اطلاعی کردند، درحالی که نشریه مستضعفین در آن دکه ها وجود داشته است.

دشتی در پایان خاطر نشان کرد: برای تهیه تعداد بالای این ویژه نامه در شهرستان خود، دوستان می توانند مشخصات خود را شامل: نام و نام خانوادگی، آدرس دقیق پستی، تعداد درخواستی و شماره تماس برای ما به شماره 09357975362 ارسال کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: