تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ۰۰:۴۶ کد مطلب 62267

حاشیه های خواندنی افطاری رئیس جمهور با خبرنگاران: از تبلیغ روزنامه اطلاعات در مراسم افطاری گرفته تا پرحرفی مجری برنامه و چندین تذکرش به حجت الاسلام دعائی

مراسم افطاری رئیس جمهور با اصحاب رسانه امشب برگزار شد که با حاشیه های جالب و خواندنی همراه بود.

به گزارش میدان72 مراسم افطاری حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با اصحاب رسانه امشب برگزار شد که با حاشیه های جالبی همراه بود.

در این مراسم محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رحمانی فضلی وزیر کشور، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، اسماعیلی مدیر روابط عمومی ریاست جمهوری، الیاس حضرتی فعال رسانه ای اصلاح طلب امیر محبیان فعال رسانه ای اصولگرا، یونس شکرخواه استاد ارتباطات، صالحی امیری رئیس کتابخانه مرکزی، حجت الاسلام دعائی رئیس موسسه روزنامه اطلاعات و مدیر مسئول سایر خبرگزاری ها و روزنامه ها و جمعی از خبرنگاران حضور داشتند.

لحظاتی بعد از ورود خبرنگاران به سالن وزرای رئیس جمهور و برخی معاونان وی هم وارد سالن شدند نوبخت در هنگام ورودش به سالن با الیاس حضرتی روبوسی و خوش و بش گرمی کرد.

پرحرفی مجری برنامه

مجری این مراسم که از ابتدای برنامه چند دقیقه ای صحبت کرد خودش متوجه طولانی شدن صحبت هایش شد و با لبخندی گفت قول می دهم کمتر صحبت کنم و شما راخوشحال کنم.

در ادامه مجری از حجت الاسلام دعائی رئیس موسسه روزنامه اطلاعات دعوت کرد تا به مدت پنج دقیقه مطالب مدنظر خود را عوان کند.

حجت الاسلام دعائی هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت گفت: برای من سنگین است که در این جمع فرهیخته صحبت کنم انتخاب من هم به دلیل سن بالایم بوده البته نمی خواهم بگویم خیلی پیر شده ام بنده 35 سال که است در این عرصه فعالیت می کنم و بعد از آقای طبسی در مشهد ظاهرا دیرپاترین مسئولی هستم که شما مجبوریم تحملم کنید.

وی با بیان اینکه متنی تدارک دیده ام که از روی آن قرائت می کنم که به محضرتان بی ادبی نکرده باشم از قبل هم عزیزی به من گفته بود که مواظب باش.

حجت الاسلام دعائی به بیان ویژگی های ماه رمضان و وظیفه مهمانان در این ماه پرداخت و گفت: در مهمانی میزبان تعهداتی دارد و مهمان هم وظایفی؛ وظیفه مهمان بخشی از آن فردی و بخش دیگرش اجتماعی است.

وی با بیاه اینکه روزه تنها خودداری از خوردن و آشامیدن نیست ادامه داد: آیا ما مطبوعاتی روزه داریم؟ از آنچه باید گفت در این ماه باید خاموش و راستگو باشید از دروغ افترا بدگمانی و سخن چینی بپرهیزید.

دعائی که مدت زمان سخنرانی اش بیشتر از زمان در نظر گرفته بود چندین بار توسط مجری تذکر دریافت کرد اما همچنان به خواندن متن سخنرانی ادامه داد تا اینکه مجری به سمت حجت الاسلام دعائی آمد و گفت می خواهم کاغذهای شما را بشمارم تا ببینم چندتایش را هنوز نخوانده اید که دعائی خطاب به وی گفت همین یکی مانده الان تمام خواهد شد.

یکی از نکات جالب توجه این مراسم این بود که حجت الاسلام دعائی که به مدت 15 دقیقه سخنرانی کرده بود گفت می خواهم در اینجا روزنامه اطلاعات را هم تبلیغ کنم تا چند روز دیگر روزنامه مان 90 ساله خواهد شد روزنامه اطلاعات یک نهال نیست بلکه یک نهاد است و از همه کسانی که این روزنامه را یاری می کنند صمیمانه سپاسگزارم.

سخنران بعدی یونس شکرخواه عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و استاد ارتباطات بود.

وی هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت گفت: صبحت های بنده کمتر از صحبت های آقای دعائی است و قول می دهم مثل آقای دعائی کاغذهای سخنرانی ام را یواشکی بیرون نیاورم.

این استاد ارتباطات با بیان اینکه فضای رسانه در ایران و جهان با ابزارهای ارتباطی دچار تحول شده است ادامه داد: امروز نبض ایده ها با گفتگو می زند گفتگو به جریانی دو سویه تبدیل شده درک این فضای تازه به سواد رسانه ای نیاز دارد.

وی افزود: حوصله به خرج دهیم و سواد رسانه ای را ارتقا بدهیم ما نمی تواینم غیراخلاقی عمل کنیم و زیر نفوذ باشیم این حق ماست که مانع فساد شویم و از ظلم و بی عدالتی جلوگیری کنیم. دولت ها هم به نیابت آرای میلیونی که مردم به آنان داده اند حق مدیریت اطلاعات را دارد و روزنامه ها هم حق دارند که مدیریت کند آیا حق مدیریت اطلاعات توسط دولت به درستی پیش می رود یا به خطا می رود ما نه دشمن دولت هستیم و نه دوست دولت با ما مهربان تر باشید.

همچنین در این مراسم از گویندگان سابق سیما همچون حیاتی دعوت شده بود و خواهران حسنی دخت، گویندگان خبر سیما هم در این مراسم حضور یافتند.

همچنین بعد از صحبت های وزیر ارشاد که به حاضران خیر مقدم گفت، رئیس جمهور پشت تریبون قرار گرفت و صحبت های مهمی را در مورد توافق و مذاکرات ارائه کرد.

همچنین اصحاب رسانه در پایان نماز را به جماعت خواندند و افطار کردند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: