تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ۱۴:۵۸ کد مطلب 62367

عرضه قرآن‌های غیرمجاز در نمایشگاه قرآن

امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد فروش قرآن‌های غیرمجاز بسیاری در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هستیم که در این گزارش خبرگزاری فارس اسامی ناشران متخلف در این نمایشگاه را منتشر می‌کند.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس،بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۳ تیرماه آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه بخش‌های مختلفی دارد که بخش فروش به ویژه ناشران مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

در این بخش ناشران داخلی و خارجی به فروش محصولات و کتاب‌های دینی و قرآنی می‌پردازند.

پیش از برگزاری این نمایشگاه «رجبعلی سالاریان» مدیر بخش فروش نمایشگاه بین المللی قرآن از سخت‌گیری‌ها برای انتخاب ناشران و توجه به محصولات عرضه‌شده خبر داد و گفت: ما امسال با هماهنگی سازمان دارالقرآن اجازه فروش قرآن‌های بدون مجوز را در نمایشگاه بین‌المللی قران کریم نمی‌دهیم و در صورت تخلف با ناشران متخلف برخورد می‌کنیم.

«احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم با اشاره به حضور ناظران این سازمان برای نظارت بر قرآن‌های عرضه شده، خاطر نشان کرد: در نمایشگاه کتاب امسال شاهد تخلفات بسیاری بودیم که مسئولان وزارت ارشاد همکاری‌های لازم را برای جمع‌اوری این قرآن‌های غیرمجاز نکردند اما امیدواریم در نمایشگاه قرآن امسال تخلفی مشاهده نشود و در صورت ارائه گزارش تخلف مسئولان به خوبی با ناشران برخورد کنند.

با همه این هماهنگی‌ها و توضیحات امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد فروش قرآن‌های بدون مجوز و غیرمجاز در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هستیم تا جایی که برخی ناشران متخلف که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال نیز اقدام به عرضه قرآن‌های غیرمجاز کردند در نمایشگاه بین‌المللی قران نیز حضوری فعال دارند.

در ادامه اسامی ناشران متخلف در بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، می‌آید.

انتشارات نشتا با عرضه ۴ قرآن غیرمجاز

انتشارات پیام عدالت با عرضه ۴ قرآن غیرمجاز

انتشارات کاتبان وحی با عرضه ۲ قرآن غیرمجاز

انتشارات مبین اندیشه با عرضه یک قرآن غیرمجاز

انتشارات بوستان قرآن با عرضه یک قرآن غیرمجاز

انتشارات پیروز با عرضه یک قرآن بدون مجوز

انتشارات حلم با عرضه یک قرآن بدون مجوز

انتشارات امام منتظر با عرضه یک قرآن بدون مجوز

انتشارات موعود اسلام با عرضه یک قرآن بدون مجوز

انتشارات آفرینه با عرضه یک قرآن بدون مجوز

امید است که مسئولان وزارت ارشاد برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی اقدامی شایسته داشته باشند تا شاهد فروش قرآن‌های بدون مجوز و مغلوط نباشیم چرا که این قرآن‌ها در صورت خروج از کشور موجب تخریب اسلام و بروز مشکلات مختلفی می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: