تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ۱۹:۲۳ کد مطلب 62370

برای حسین قدیانی که دوست داشت حسین درخشان شود

اما، آن‌چه بهانه‌ی نوشتار این سطور شد، واکنش‌ت نسبت به سیل اعتراض جوانان انقلابی، ولایتی و دوست‌دار آقای احمدی نژاد بود، البته اگرنمی‌خواهی آن‌ها را انحرافی بنامی!

میدان 72/ محمدرضا منتظرالقائم: برادر عزیزم حسین قدیانی

سلام علیکم؛

پس از خواندن نوشته‌ات در وطن امروز به قدری از تاثیر نان و لقمه در شگفت بودم که ساعت دو بامداد، اولین ساعاتی که به ایران بازگشتم، به یاد نیمه شب‌های ماه رمضان و مسجد ارک، آن‌ وقت ها که حاج منصور تازه پیغام آیت الله رفسنجانی درباره جریان انحرافی را دریافت کرده بود! یه یاد آن وقت‌ها که هنوز از خودت خانه نداشتی و تمام سوال‌ت درباره جریان انحرافی این بود که آیا واقعا پول می‌دهد یا نه؟ به یاد آن وقت ها که خیلی دوست داشتی مشایی را ببینی! به یاد آن‌وقت‌ها که حسین درخشان را نمی‌شناختی و فقط دوست داشتی مثل او بزرگ و معروف باشی! به یاد آن وقت‌ها که هنوز نیویورک نرفته بودی و به قول ِ خودت احمدی نژاد بیشتر از من به تو حال نداده بود! به یاد این‌ها و به خیال این‌که بازهم شب‌های رمضان بیداری با تو تماس گرفتم، غافل از این‌که اگرچه بیداری، اما سخت مشغول تجارت بودی و به شدت نگران مطلبی که گفتی فقط تا صبح وقت داری بنویسی و تحویل دهی!

همین کافی بود تا بدانم؛ آن مقاله که لابد در شرایطی مشابه و به جهت ارتزاق و اجرت، با نگرانی از دست رفتن سفارش و از دست دادن مشتری نوشته شده، ارزش حرف زدن ندارد که به بخاطرش، خاطر عزیزت را مکدر کنم. آن هم یک مقاله، مثل مقاله‌های اعتماد و شرق، که اسباب رزق‌ نویسندگان‌شان، قلم‌ آن‌هاست. با وضعیت اقتصادی فعلی که احمدی نژاد بدجور آن‌را برای برخی خراب کرده کاملا قابل درک است …

اما، آن‌چه بهانه‌ی نوشتار این سطور شد، واکنش‌ت نسبت به سیل اعتراض جوانان انقلابی، ولایتی و دوست‌دار آقای احمدی نژاد بود، البته اگرنمی‌خواهی آن‌ها را انحرافی بنامی!

پاسخ ات مرا بر آن داشت تا برادرانه و دلسوزانه به تو یاد آوری کنم زمان تنهایی را، زمان تنهایی را که شاید دوباره نزدیک باشد! زمان تنهایی که فقط همین معترضین فعلی که به جهنم حواله‌شان دادی با تو مانند. زمانی که به عنوان یک منحرف وبلاگ‌ات فیلتر شد و احضارشدی، این جماعت همان‌ها هستند که بر خلاف تو رسم فتوت به جا آوردند و از مظلوم دفاع کردند. در روزهای پر استرسی که پایان‌ اش، منجر به نوشتن اشتباه کردم نامه ات و افول و پایان حسین قدیانی شد، بر خلاف ابن روزهای تو، همین جماعت آداب جوان‌مردی رعایت کردند، که مردی نبود فتاده را پای زدن.

در آخر توصیه می‌کنم به عنوان فرزند یک شهید، بازخورد حرف‌های رییس بنیاد کل شهیدها را ببینی و از همان بخوانی حدیث مفصل، که صحبت‌ از انحراف، از دهان کسانی که تا دیروز دست به سینه در صف چاکران بودند برای مردم چقدر مشمئز کننده است. همان‌ها که از ملازمان سفرها بودند و متن تملق می‌خواندند.

همچنین ببین که وعده خداوند راست است که: تُعِزُ مَن تَشَاءُ وَتُذِلُ مَن تَشَاءُ به اذن الله مردم آن کس را که از جنس شهیدان است با اشتیاق به مقام و جایگاه شهیدان می‌رسانند و آنان‌که بخواهند ‌خون شهیدان ‌را سرمایه‌ی خوش رقصی خود قراردهند خفت می‌دهند.

جالب این است که قسمت دوم از صحبت‌های خود تو خطاب به فرزندان سرداران شهید همت و باکری است! باید بگویم گلی به گوشه جمال برادرانم مصطفی و احسان که اتوبان و بزرگ‌راهی به نام پدران ِ سردار ِ شهیدشان هست و این‌چنین ترکه‌ی باج گیری از جریان‌های سیاسی دستشان

نیست و توقع تعظیم ندارند، گمان هم نمی‌کنم تاکنون به برکت جریان متبوع خود سفر آمریکا رفته باشند.

عزت مزید
یا علی مدد

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: