تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ۲۲:۱۳ کد مطلب 62444

شبکه شیعه‌کُشی داعش تاسیس شد

داعش بتازگی یک شبکه سازماندهی شده در خلیج فارس تأسیس کرده وهدف اصلی خود را انفجارهای انتحاری علیه اقلیت شیعه در شبه جزیره عرب با هدف خالی کردن این منطقه از شیعیان معرفی کرده است.

به گزارش میدان 72،برخی منابع معتبر اعلام کردند که داعش موفق شده یک شبکه تروریستی از اعضایش در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تشکیل دهد که مأموریت آن انفجارهای انتحاری علیه شیعیان در شبه جزیره عرب است و تروریست‌هایی از خود حاشیه خلیج فارس فرماندهان اصلی این شبکه را بر عهده دارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، داعش شاخه خود در عربستان را «ولایت نجد» نامیده و شعار آنها خالی کردن شبه جزیره عرب از شیعه است و آنها معتقد به تکفیر شیعه و سرنگونی نظام پادشاهی هستند که به اعتقاد آنان مخالف با اسلام است.

بنا بر این گزارش، این شبکه تروریستی داعش دارای 5 فرمانده اصلی است که همگی آنها از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس هستند.

اولین فرمانده «ترکی البنعلی» از بحرین است که یکی از نظریه‌پردازان بارز داعش است و نقشی فعال در سربازگیری برای این گروه بازی می‌کند. دومین نفر «محمد اموازی» است که به «جان جهادی» شناخته می‌شود. او متولد کویت است اما در 6 سالگی به انگلیس رفت. گفته می‌شود او همان کسی است که بسیاری از گروگان‌های غربی داعش مانند «جیمز فولی» را سر برید.

بر اساس گزارش رویترز شخصیت سوم «بندر الشعلان» یکی ازافسران سابق دستگاه‌ امنیتی عربستان است که در راستای تشویق علمای دین برای تایید داعش کار می‌کند. فرمانده چهارم یک مبلغ به نام «ابوبکر قحطانی» است که به «عمر» شناخته می‌شود. وی یکی از 3 مسئول اصلی امور شرعی داعش است.

اما شخصیت پنجم «عثمان آل نازح العسیری» است. وی یک سعودی‌تبار است که در سال 2013 به سوریه سفر کرد و از حامیان اصلی داعش به شمار می‌رود.

داعش در ماه مارس امسال (2015) دو مسجد شیعی در شرق عربستان را هدف قرار داد و در آن انفجارهای انتحاری ده‌ها تن شهید و زخمی شدند.

این گروهک تروریستی هفته گذشته به مسجد امام صادق (ع) شیعیان در کویت حمله کرد و در حمله انتحاری به این مسجد 27 تن شهید و 227 نفر دیگر زخمی شدند.

همچنین در هفته جاری یک تروریست با کمربند انتحاری در عُمان بازداشت شد که قصد منفجر کردن خود در میان شیعیان را داشت.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: