تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۸ کد مطلب 62691

آغاز دور جدید همکاری امنیتی مصر و اسرائیل/ استقرار نیروهای نظامی در مرز «سینا»

پس از حملات گسترده اخیر تروریست‌ها به نیروهای نظامی مصری، رژیم صهیونیستی با تقویت استقرار نیروهای مصری در منطقه «سینا» موافقت کرد و خود نیز گردانی به نام «شیرهای اردن» تشکیل داد.

به گزارش میدان72 روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که پس از انفجارهای «شیخ زوید» ارتش این رژیم با درخواست مصر برای تقویت حضور نیروهای نظامی مصری در منطقه سینا موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، جروزالم پست در ادامه به توافق امضا شده میان مصر و تل آویو در سال 1967 مبنی بر موافقت آنها برای استقرار نیروهای نظامی اضافی در مرزهای دوطرف اشاره کرد و افزود ارتش رژیم صهیونیستی پس از این حملات به شیخ زوید گذرگاه‌های «ابوسالم» و «نیتسانا» را بست، نیروهای اسرائیلی در مرز با مصر مستقر شدند و  پهپادهای این رژیم دست به پروازهای میدانی زدند.

این روزنامه افزود پس از حمله افراط‌گریان به ایست‌های بازرسی متعدد مصری، ارتش رژیم صهیونیستی از نزدیک تیراندازی‌های میان نیروهای مصری و پیکارجویان اسلام‌گرا در نزدیکی مرزهای اسرائیلی را تحت نظر دارد.

طی دو روز گذشته حمله همزمان به نیروهای امنیتی و ارتش مصر در منطقه شیخ زوید در سینا صورت گرفت که بر اساس گزارش‌های غیر رسمی دست کم 64 نظامی کشته شدند.

بر اساس اعلام فرماندهی کل نیروهای مسلح مصر در این حملات حدود 100 تروریست نیز کشته شدند.

نتانیاهو: تروریسم درهای اسرائیل را می‌کوبد

در همین راستا «بنیامین نتانیاهو»‌ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: تروریسم درهای اسرائیل را می‌کوبد .

وی سپس مدعی شد اسرائیل، مصر و بسیاری دیگر در خاورمیانه و جهان در یک سنگر برای مقابله با تروریسم اسلامی ایستاده‌اند.

نتانیاهو در گفت‌وگو با رادیو این رژیم با اتهام زنی به ایران گفت: ایران، داعش و حماس همان حامیان تروریسم هستند.

تشکیل  گردانی اسرائیلی به نام «اسود اردن»

از سوی دیگر رادیو رژیم صهیونیستی از تاسیس گردانی جدید به نام «اسود اردن» (شیرهای اردن) متشکل از نظامیان زن و مرد خبر داد که وظیفه حفظ امنیت مرزهای شرقی با اردن را بر عهده دارند.

«جوزف بینسو» فرمانده این گردان در مراسم اعلام تاسیس این گردان‌ها گفت: همچنان تهدیدهای مهمی روبروی ماست که تغییر قدرت در جهان عرب و اطراف ما را باعث می‌شود و این موضوع حمایت از مرزهای شرقی اسرائیل را ضروری می‌کند.

رژیم صهیونیستی عقب‌نشینی از مرزهای کرانه باختری با رود اردن را در صورت هر راه‌حلی با طرف فسلطینی به بهانه حفاظت از منافع امنیتی اسرائیل رد می‌کند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: