تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۲ - ۲۳:۱۷ کد مطلب 62839

از خاطره علی حاتمی در لاله‌زار تا ترس ترانه علیدوستی

مراسم رونمایی از مجموعه نمایش خانگی شهرزاد با خاطره‌ای مرحوم علی حاتمی در لاله‌زار قدیم سریال شهرزاد برگزار شد.

به گزارش میدان72 مراسم رونمایی از مجموعه نمایش خانگی شهرزاد عصر امروز در لوکیشن خیابان لاله‌زار قدیم 1332 در شهرک سینمایی غزالی برگزار شد.

در این مراسم افرادی از جمله حسن فتحی کارگردان، محمد امامی و هادی رضوی تهیه‌کننده، عبدالله اسکندری طراح صحنه مهدی فرجی مدیر سابق شبکه یک سیما، علی معلم مدیرمسئول مجلس دنیای تصویر، سفیر ویتنام در ایران و هنرمندانی از جمله علی نصیریان، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، امیرحسین رستمی، مهدی سلطانی، پریناز ایزدیار، ترانه علیدوستی و جمعی از هنرمندان و تهیه‌کنندگان تلویزیون حضور داشتند.

در این مراسم که در لوکیشن اصلی سریال واقع در شهرک سینمایی غزالی برگزار شده بود، از لوکیشن روزنامه باختر امروز با بازی مصطفی زمانی و جمعی از هنروران تصویربرداری شد.

شهرام شکیبا که اجرای این مراسم را داشت، گفت: پروژه شهرزاد اولین مجموعه پراز پروداکشن شبکه نمایش خانگی است که با روایتی تاریخی یکی از بهترین سریال‌های این حوزه را در برمی‌گیرد.

در این مراسم برای اولین بار علاوه بر اینکه  عکس‌هایی از لوکشین سریال شهرزاد پخش  و آنونس اصلی آن نیز برای مهمانان به نمایش گذاشته شد. در این آنونس تصویری از شعرخوانی مصطفی زمانی برای ترانه علیدوستی نمایش داده شد.

فتحی: شهرزاد اولین سریال در عرصه نمایش خانگی است

حسن فتحی کارگردان پروژه شهرزاد در ادامه این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: چیزی حدود 5 الی 6 سال پیش شبکه نمایش خانگی با پایمردی برخی از تهیه‌کنندگان شکل گرفت و ما در ادامه این پروسه تصمیم گرفتیم که مجموعه شهرزاد را که یک اثر تاریخی محسوب می‌شود، تولید کنیم.

وی با بیان اینکه مرحله تحقیق و پژوهش سریال شهرزاد حدود دو سال به طول انجامید، افزود: شش ماه پیش سریال شهرزاد در شهرک سینمایی غزالی کلید خورد و تا دو ماه آینده نیز تصویربرداری این سریال ادامه دارد.

کارگردان سریال شهرزاد اضافه کرد: ساخت سریال تاریخی اصلاً کار ساده‌ای نیست و حتی ممکن است به چندین سال طول بکشد. ما سعی کردیم اثری در خور توجه مردم سینما و سریال دوست جامعه تولید کنیم و باید تلاش کنیم که این آثار در حد ذائقه مخاطبان باشد.

فتحی با اعلام این خبر که برای اولین بار سریال تاریخی شهرزاد در شبکه نمایش خانگی در حال تولید است، خاطرنشان کرد: امیدوارم که ساخت سریال‌های تاریخی در حوزه نمایش خانگی  بازتاب خوبی داشته باشد و شاهد حضور سرمایه‌گذاران دیگری در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی باشیم.

وی گفت: تلاش ما این است که یک سریال خوب و با کیفیت مطلوب و در خور تماشاگران فهیم ایرانی ارائه دهیم که مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

امامی: عدم صدور مجوزهای ساخت به هر فیلم‌نامه‌ای

محمد امامی تهیه کننده این سریال گفت: پروژه شهرزاد در تکمیل چرخه و توسعه موسسه تصویرگستر پاسارگاد که از بانیان شبکه نمایش خانگی است تولید می‌شود.

وی افزود: از دو سال گذشته که با حسن فتحی گفت‌وگویی انجام دادیم، قرار شد که ایشان کاری ملودرام اجتماعی برای عرصه نمایش خانگی تولید کند و حدوداً تا دو ماه آینده نیز کار ادامه داشته باشد.

امامی اضافه کرد: این یک اثر اجتماعی است که هدف ما خوب دیده‌شدن اثر است و کارهایی که در عرصه نمایش خانگی تولید شده، نیمه کاره مانده است اما برای اولین بار یک اثری با موضوع تاریخی در عرصه نمایش خانگی در حال تولید است که رکورددار این عرصه است.

تهیه کننده شهرزاد تصریح کرد: تولید این سریال بدون ریسک بوده است به این دلیل که ما با حرفه‌ای‌ها کار کرده‌ایم و خواب آشفته نمی‌بینیم.

وی افزود: در حال حاضر رسانه ملی ما شبکه‌های ماهواره‌ای همانند شبکه جم است و صدا و سیما و مردمان ما با عشق‌ها و تاریخ ترک همزاد پنداری می‌کنند و کمتر با قهرمانان ایران از جمله کوروش آشنا هستند که عاجزانه تقاضا داریم ماهواره را به چشم فرصت ببینند و در این راستا وزارت ارشاد اقدام به صدور مجوزهای کمی نکند بلکه آثار کیفی مورد نظر آنها باشد.

رضوی: شهرزاد سریال فاخری که باید از سینمای ایران تولید می‌شد

هادی رضوی دیگر تهیه‌کننده سریال شهرزاد به سخنرانی پرداخت و گفت: این پروژه از جمله پروژه‌های فاخری است که باید در سینمای ایران تولید شود و با حضور این عزیزان افراد دیگری هم راغب می‌شوند که در این کار شرکت کنند و از تمام هنرمندانی که به ما کمک کردند تشکر می‌کنم.

وی افزود: امیدوارم که پس از سریال شهرزاد دیگر مخاطبان به سراغ شبکه‌های ماهواره‌ای نروند و شاهد تماشای سریال‌های ایرانی شبکه‌ نمایش خانگی باشیم و امیدواریم که این پروژه با استقبال مخاطبان همراه باشد و سری دوم آن را نیز تولید کنیم.

یاد و خاطره علی حاتمی در لاله‌زار قدیم شهرزاد حسن فتحی

علی نصیریان بازیکن سریال شهرزاد گفت: فضای لاله‌زاری که در آن قرار داریم، مرا یاد مرحوم علی حاتمی می‌اندازد که خدا بیامرزدش.

وی افزود: برای هنرمندانی که به چنین پروژه‌هایی دعوت می‌شوند، سه عامل فیلم‌نامه، نقش و کارگردان مهم است. زمانی که فیلم‌نامه را خواندم، برای من بسیار جذاب بود و بستر تاریخی این مجموعه برای دوران شانزده سالگی من بود که کودتای 28 مرداد و سرنگونی دولت مصدق اتفاق افتاده بود.

نصیریان با بیان اینکه دهه 30 یکی از جذاب‌ترین و حساس‌ترین دوران تاریخی ما است، افزود: نقشی که برای من در این سریال درنظر گرفته‌اند، در وهله اول برای من جذاب بود و در گفت‌وگو با حسن فتحی همان نقش را تا به امروز ایفا کردم.

وی اضافه کرد: درباره کارگردان باید بگویم که با نوع کار سلیقه ذوق و استعداد حسن فتحی آشنا بودم و کار‌کردن با او برایم همواره مطلوب بوده است. فکر می‌کردم این پروژه سه چهار ماهه تمام شود که تا حدود شش ماه هم طول کشیده است و من از این اتفاق هم ناراضی نیستم.

هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون تصریح کرد: در آشفته بازرا سریال‌سازی داخلی باید بگویم که سریال شهرزاد با کیفیت و با آبرو است و ساختار دارد به‌خصوص آنکه بخشی از پشتوانه‌های واقعه 28 مرداد را نمایش می‌دهد و آنچه که در داخل قصه اتفاق می‌افتد، به داستان سریال گره خورده و از جذابیت‌های سریال است و این کار با مردم و مخاطبان به خوبی پیوند می‌خورد.

حسینی: شهرزاد اثری در احترام به مخاطب

شهاب حسینی بازیگر دیگر این سریال گفت: سریال شهرزاد تلاش می‌کند تا به شأن و منزلت مخاطب احترام بگذارد.

وی تصریح کرد: شبکه نمایش خانگی این پتانسیل را دارد که آثاری را که اقتباس از آثار هنری را دارد،در این عرصه تولید کند.

حسینی اضافه کرد: شهرزاد در ابتدا رمانی بوده است که توسط حسن فتحی نوشته شده و زمانی که قرار بوده به چاپ برسد، به دلیل قوه نمایش آن به مجموعه تلویزیونی تبدیل شد و  آثار حسن فتحی چون از دل برمی‌آید، لاجرم بردل می‌نشیند.

مهدی سلطانی بازیگر مجموعه شهرزاد گفت: این مجموعه بهترین سریالی است که تا کنون ساخته شده و قرار است در شبکه نمایش خانگی توزیع شود.

وی افزود: سریال شهرزاد می‌تواند با همه طیف‌ها و نسل‌ها به دلیل تاریخی‌بودن اثر ارتباط برقرار کند.

مصطفی زمانی نیز در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: من تنها تجربه ایفای نقش در یک سریال را داشتم و بعد از آن بسیار مشتاق بودم که بار دیگر در سریالی دیگر بازی کنم.

وی افزود: اگر فردی تنها یک بار در آثار حسن فتحی بازی کند، دیگر مجاب می‌شود که خود را در اختیار کار و پروژه قرار دهد.

ترانه علیدوستی که در انتهای مراسم اضافه شد، گفت: این اولین تجربه من است که در یک سریال بازی می‌کنم و با 15-16 سال تجربه بسیار استرس دارم و می‌ترسم.

وی افزود: ترس من به این دلیل است که تا به حال در هیچ اثر تاریخی و سریال ایفای نقش نکرده‌ام.

علیدوستی اضافه کرد: تا به امروز در امر سریال‌سازی در شبکه نمایش خانگی چنین اثر مطلوبی تولید نشده است که امیدوارم مردم این کار را ببینند و از آن استقبال کنند که با استقبال آنها شبکه نمایش خانگی ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: