تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ - ۱۷:۳۷ کد مطلب 62847

اوباما، فردی با اختلال شخصیتی

سال ۱۹۵۷ بود که زنی هنرپیشه بنام جوآن وودوارد جائزه اوسکار بهترین بازیگر بخاطر بازی درنقش فردی با اختلال شخصیتی ایو وایت، زنی که از تنش های شخصیتی متعدد رنج می برد . موضوع این فیلم به نام “سه چهره ایو”، در جهت برجسته کردن تضاد افراد مبتلا به این نوع از اسکیزوفرنی به اکران گذاشته شد. نقطه روشن این مثال رئیس جمهور ایالات متحده، باراک اوباماست، که از همان اختلال رنج می برد.

به گزارش سرویس بین الملل میدان ۷۲، سال ۱۹۵۷ بود که زنی هنرپیشه بنام جوآن وودوارد جائزه اوسکار بهترین بازیگر بخاطر بازی درنقش فردی با اختلال شخصیتی ایو وایت، زنی که از تنش های شخصیتی متعدد رنج می برد . موضوع این فیلم به نام “سه چهره ایو”، در جهت برجسته کردن تضاد افراد مبتلا به این نوع از اسکیزوفرنی به اکران گذاشته شد. نقطه روشن این مثال رئیس جمهور ایالات متحده، باراک اوباماست، که از همان اختلال رنج می برد:

شخصیت اول: اوباما سازنده صلح

اوباما در این نقش خود را شخصی نرم خو و اختصاصی در گفتگو و خلق صلح معرفی کرده، که می تواند سیاسیون طیف های مختلف را برای رسیدن به توافق در حل مشاکل متنوع که مردم کشورش با آن دست به گریبانند قانع کند و بر اساس این نوع شخصیت، او قادرست نکته نظرات لیبرالی فرض شده را کنار بگذارد، و با وضع  مقررات و قوانین و سیاست خارجی دست راستی بشکل متناقض با تمایلات شخصی موقعیت جدیدی را ایجاد نماید و پس از این اوباما زندان گوانتانامو را همچنان دایر نگه میدارد، و این اقدام تخلف در وعده های مبارزات انتخاباتی که قول تعطیلی اتاق های شکنجه را داده بود بشمار می آید.

او دزدان وال استریت، صرافان و حیله گران که به دزدی از مردم آمریکا که یه جنون بهره کشی مشغولند را بدون مجازات حتی یک نفر از آنها – به حال خود رها می کند.
اوباما مهاجران بسیاری را حتی بیش تر از سلف نژاد پرست خود، یعنی جورج بوش اخراج کرد و سیاهپوستان را بیش از همه روسای جمهور پیش از خود بزندان انداخته است. اوباما تنها به یکی از وعده های خودش از هنگام به منصب رسیدن برای اولین بار جامه ی عمل پوشانده است، آنهم زمانیکه توانست یک ملیارد دلار را برای ضمانت انتخاب خویش در دور دوم ریاست جمهوری جمع آوری کند و اگر غیر از آن باشد همان شتاب او در رسیدن به حل وسط با احزاب دست راستی می توان به آن قضیه اضافه کرد.

شخصیت دوم: اوبامای چاپلوس

در این شخصیت، اوباما شخصی بزدل و سست اراده، که انجام هر کاری را از قدرتمندان دور برش می پذیرد و شهامت این را ندارد که به مردان سایه نه گفتن به هر جنگی بر زبان بیاورد، قتل عام بین المللی، اقدامات تجاوزکارانه را به سفارش هر افسری که لباس نظامی بتن دارد می پذیرد. او کسی است که به رها کردن بمب با هواپیماهای بدون سرنشین بر سر زنان و کودکان عادت کرده و سپس وانمود می کند که آن را در انجام و یا استفاده از سلاح های مخصوص جنایتکاران جنگی نقشی ندارد. او کسی هست که با درخواست جنگ و حمله به هر کشوری که پنتاگون او را وادار کند آمادگی دارد .
این رئیس به زندان های آمریکا که بیش از ظرفیت خود به حبس و بازداشت افراد با بیشترین تعداد ممکن بویژه از شهروندان آمریکائی آفریقائی تبار در تاریخ آمریکا رکورد شکسته است پشت کرده است و برایش مهم نیست.

شخصیت سوم: اوبامای فاشیست

با شخصیت سوم این مرد خنده رو آشنا شوید، از خود راضی، ورزشکار، و رئیس نومحافظه کاران، کسیکه برنامه کشتار جمعی دهها هزار مسلمان را به ارمغان آورده است، وال استریت و وزارت دفاع امریکا را در حد ایجاد یک اپراتوری رونق داده است، و با این اقدامات به فخر مباهات نیز مشغول است. و او شخصی است که به عذرخواهی از آنچه بر سر مردم آمریکا و شهروندان جهان از آنهمه خسارت و تلفات وارد کرده، نمی پردازد، او با تصویب قانون NDAA gleefully، به خود اجازه می دهد که آمریکایی ها باید بدانند که آنها در موردی اگر رئیس جمهور را دور بزنند، به دستگیری و زندانی بدون محاکمه تا زمان نامشخص محکوم خواهند شد با خرسندی آنرا اعلام می کند، این رئیس نه تنها زندان گوانتانامو را نمی بندد بلکه بدون هیچ توجیه یا تفسیری، بازداشت شدگان را با شنکنجه هائی مانند غرف کردن در پایگاههای موجود آمریکا در سراسر جهان  بخصوص برای آنهائیکه با امپریالیسم آمریکا مهربان نیستند اعمال کرده و تنبیه می کند. و او به حمایت از امتیازات و قدرت نفوذ سرمایه داران، حتی اگر به زندانی شدن ۹۹ درصد باقیمانده شهروندان بینجامد ادامه خواهد داد و همچنین از اقدامات دیگر او در ایجاد شبکه مراقبت  و کنترل دولتی و دخالت در زندگی خصوصی شهروندان از خصوصیات برتر اوباما باید یادآوری کرد.
و اوباما فاشیسم از درک و هوشیاری محروم است، و چیزی که انتخاب دوباره او را آسان کرد چون در شرارت آفرینی آسان گیر است، و می تواند مسلمان را هر وقت که دوست داشت بکشد، و هر زمانیکه اراده کرد بر  منازل و ثروت مردم آمریکا دست یافته و آنها را به ثروتمندان ببخشد و دولتی پلیسی را برای اینکه هیچگاه شهروندان آزاد انه نتوانند علنًا به تصمیمات  نادرست دولتش اعتراض کنند پایه گذاری کرده است.

شخصیت چهارم: اوبامای فرصت طلب و خود خواه

در این شخصیت، اوباما ترسو، سهل گیر نیست و حتى شخصی است که دیدگاههای سیاسیی جدی، چپی یا راستی ندارد ؛ او بیشتر از هر رئیس دیگری به خود خواهی و فرصت طلبی پس از انتخابش تا الآن دچار شده است. او فقط به نتایج مثبت تصمیمات خارجی یا داخلی به نفع خودش تا زمانیکه در صدر دولت است فکر می کند، او بر این پایه می تواند همه ی “خارجی ها”  را بکشد و هر فرد سیاهپوستی را در داخل کشور بزندان بیاندازد البته (اگراین موارد برایش امتیازی شخصی داشته باشد) و همچنین می تواند هر تعداد مکزیکی که نژاد پرستان آمریکا به او توصیه کنند از کشور طرد کند، او این ویژگی را دارد که در برابر هر فرد سرمایه دار یا مؤسسه ثروتمندی در کشور آمریکا خم شود، بدون اینکه به ضرر و آسیب رسانی این گروه ها به منافع ملی فکر کند، البته تا زمانیکه به او کمک مالی می دهند .
و از خصوصیت دیگر اوباما اینست که برای تامین منافع خود هر چیزی را بگوید یا هرکاری را بدون رعایت ارزش ها و معیارهای اخلاقی انجام دهد، این رئیس بزرگترین میراث خود خواهی را در تاریخ کشور آمریکا از خود بجا خواهد گذاشت و نزد این “مرد” معیار های  چون حقیقت، عدالت و انصاف هیچ اعتباری ندارد، او برای این امور را در معادلات و تصمیاتی که می گیرد و یا خواهد گرفت هیچ بهائی قائل نیست.
نویسندگان:
لِیک هایکن و مارتی هایکن

تهیه وترجمه: عبدالمجید اورا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: