تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ - ۱۹:۵۱ کد مطلب 63015

تعداد بازیگران «هم جنسگرا»ی سینمای ایران کم نیست!

پس از قانونی اعلام شدن ازدواج زوج‌های همجنسگرا در تمامی امریکا، این خبر واکنش‌های موافق و مخالف فراوانی در ایران نیز به همراه داشت. اما شاید پر سر و صداترین واکنش، متعلق به بهرام رادان، سوپراستار سینمای ایران بود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ناظران فرانس ۲۴؛ او در توییتر خود نوشته بود:”رأی دیروز دیوان عالی امریکا در قانونی اعلام کردن ازدواج همجنسگراها اتفاقی تاریخی بود، شاید به اندازه لغو برده‌داری… از لینکلن تا اوباما…”

حمایت آشکار بهرام رادان به واکنش نشریه محافظه‌کار کیهان منجر شد. مقاله‌ای انتقادی که پیشنهاد ممنوع‌التصویری و برخورد با بهران رادان در آن مطرح شده بود.

به گزارش افکارنیوز، البته این بار تنها کیهان نبود که به این اظهارنظر بهرام رادان واکنش نشان داد. اقدام تعجب برانگیز این هنرپیشه در شبکه اجتماعی توییتر، در همان ساعات اولیه خود واکنش منفی بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت؛ واکنش هایی که گاه مقایسه بی ربط بهرام رادان را مورد تمسخر قرار دادند و اکثریت آنان از این مقایسه ناراحت و ناراضی به نظر می رسیدند.

به گفته منابع مطلع، پس از این اتفاق، بهرام رادان به حراست وزارت ارشاد احضار شده است و ماحصل این احضار، نامه‌ای با امضای بهرام رادان خطاب به روزنامه کیهان بود. نامه‌ای حاوی عذرخواهی از مردم ایران که حتی در آن همجنسگرایی امری قبیح عنوان شده بود. اما این ماجرا تا نقطه پایان هنوز فاصله فراوانی دارد.
بهرام رادان در صفحه اینستاگرامش عکسی از یکی از فیلم‌های خود منتشر کرد. در این عکس، فردی، اسلحه‌ای را به سمت بهرام رادان نشانه رفته است.

یکی از رزونامه نگاران ایرانی در گفتگو با فرانس ۲۴، می گوید: «تعداد نه چندان کمی از هنرمندان و بازیگران حتی آنهایی که بسیار مشهور و سوپراستارند، همجنسگرا هستند. جمع بزرگی از بازیگران و روزنامه‌نگارها در حتی در جریان هستند که فلان خانم و یا آقای سوپراستار همجنسگرا است اما کسی حرفی در این زمینه نمی‌زنند.»

بسیاری دیگر هم طرفدار حقوق همجنسگراها هستند اما به خاطر ترس از عواقب آن، کسی جرات حرف زدن در این رابطه را ندارد. اما بهرام رادان آدم متفاوتی است و به نوعی تنها سوپراستار داخل ایران است که نظرش را در این رابطه علنی گفت و سپس به حراست وزارت فرهنگ و ارشاد احضار شد. نتیجه نامه‌ای شد که در کیهان به انتشار رسید.

ناظران فرانس ۲۴ ادعا می کند که تنها ریسکی که رادان با او روبرو شده مننوع التصویری و به تبع آن، از دست دادن درآمدهای کلان است. به ادعای این خبرگزاری: رادان با این اظهارنظر خود ریسک بسیار بزرگی کرد. امکان دارد ممنوع‌التصویر شود، در این صورت نه تنها سینما را از دست می‌دهد بلکه درآمد کلان خود را که از تبلیغات به‌دست می‌آورد نیز از دست خواهد داد. او قراردادهای چند صد میلیونی با کمپانی‌های مختلف برای تبلیغ دارد.

به گزارش افکارنیوز، فرانس 24 درحالی ریسک بزرگ را تنها متوجه ممنوع التصویری و درآمدهای کلان تبلیغاتی بهرام رادان دانسته است که شاید بتوان گفت مهم ترین ریسک رادان، از دست دادن بسیاری از مخاطبان فیلم هایش باشد. چرا که او یکی از شناخته شده ترین بازیگران سینمای ایران است و با این اظهارنظر غیرحرفه ای، کمی چهره معقول خود را خدشه دار کرد.

اظهارنظر نسنجیده بهرام رادان، حتی موجب ناراحتی بسیاری از طرفداران وی نیز شده و ممکن است چهره وی دیگر مانند سابق محبوب نباشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: