تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴ - ۱۷:۳۶ کد مطلب 63160

آرامش به غرب حلب بازگشت

در حالی که ارتش سوریه به همراه نیروهای دفاع ملی موفق شد آرامش را به منطقه «جمعیه الزهراء» بازگرداند، در عین حال به پیشروی خود در منطقه راهبردی «تحقیقات علمی» ادامه می‌دهد.

به گزارش میدان72 بعد از حملات سنگین بیش از 13 گروه تروریستی در چند روز گذشته به غرب شهر حلب، نیروهای تروریستی در ابتدای کار موفق شدند با حملات زمینی، موشکی و خمپاره‌ای بخش‌های کوچکی از منطقه جمعیه الزهراء واقع در شمال غرب شهر حلب را تحت تصرف خود درآورند.

منطقه جمعیه الزهراء، دروازده غربی برای ورود به این شهر به شمار می‌رود و بااهمیت است.

تروریست‌ها در چند روز گذشته موفق شدند به تعدادی از ساختمان‌های این منطقه نفوذ کنند؛ مسئله‌ای که با حملات زود هنگام و پاتک ارتش سوریه سبب شد که تروریست‌ها در این ساختمان‌ها محاصره شوند.
به گزارش فارس، نیروهای سوری در نهایت، شب گذشته موفق شدند با حملات سنگین علیه مواضع تروریست‌ها، آنها را از مکان‌های تحت اشغال خارج کنند و به عقب برانند. نیروهای میدانی ارتش سوریه نیز اعلام کردند در حال حاضر بخش کوچکی از جمعیه الزهراء در کنترل تروریست‌هاست.

در حال حاضر نیز تقریبا آرامش نسبی در منطقه جمعیه الزهراء حاکم است ولی شب گذشته بین نیروهای سوری و تروریست‌ها درگیری‌های پراکنده‌ای در شمال مسجد «رسول الاعظم» رخ داد.

بنا بر این گزارش، این در حالی است که حملات گروه‌های تروریستی در چند روز گذشته به منطقه جمعیه الزهراء نیز سنگین‌ترین حملاتی بود که ترویست‌ها طی دو سال و نیم گذشته دست به انجام آن زده بودند.
در درگیری‌های روزهای گذشته در جمعیه الزهراء «سیف الله الشیشانی» و «ابومحمد الاوزبکی» از سرکرده‌های ارشد گروه تروریستی جبهه النصره کشته شدند.

فارس همچنین گزارش داد، نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی شب گذشته موفق شدند وارد بخش هایی از بخش‌های شرقی«منطقه تحقیقات علمی» شوند و بعد از محاصره تروریست‌ها، تعدادی زیادی از آنها را کشتند و شماری دیگر را به اسارت گرفتند.
در حال حاضر نیروهای تروریستی در مرکز و غرب منطقه تحقیقات علمی حضور دارند و درگیری‌ها بین دو طرف بشدت ادامه دارد.

بر اساس گزارش منابع میدانی در گفت‌وگو با فارس، جنگنده‌های سوری نیز مواضع تروریست‌ها را بشدت در منطقه تحقیقات علمی هدف قرار می‌دهند و نیروهای ارتش نیز حملات خمپاره‌ای و موشکی گسترده‌ای را علیه تروریست‌ها آغاز کرده‌اند.

در عین حال نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی توانستند مواضع خود را در شرق و شمال شرقی منطقه تحقیقات علمی تثبیت کنند.

منطقه «مرکز تحقیقات علمی»

بنا بر این گزارش، نیروهای ارتش سوریه از محورهای شمال و جنوب غرب منطقه مرکز تحقیقات علمی مواضع تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهند و سبب شده است که تحرکات تروریست‌ها در این منطقه فلج شود.

این در حالی است که تروریست‌ها طی چند روز گذشته موفق شده بودند منطقه تحقیقات علمی را به تصرف خود درآورند.

منطقه تحقیقات علمی تقریبا در کمتر از یک کیلومتری غرب منطقه حلب جدید قرار دارد و دروازه غربی ورود به شهر حلب محسوب می‌گردد.

به گزارش فارس، در درگیری بین نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌ها 51 تن از تروریست‌های « ثوار الشام» به اسارت نیروهای سوری درآمدند.
در آنسوی حلب، از حومه شرقی شهر نیز خبر می‌رسد جنگنده‌های ارتش سوریه محل تجمع تروریست‌های داعش را در اطراف دانشکده هوایی پایگاه «کویرس» هدف قرار دادند که در این حمله 35 نفر از تروریست‌های داعش کشته شدند.
منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: