تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶ - ۲۱:۲۵ کد مطلب 63491

علت مخالفت ها با دکتر احمدی نژاد چیست؟

مسئله دولت اسلامی از ابتدای انقلاب اسلامی مطرح بوده است اما دولت های سازندگی و اصلاحات، کمترین توجهی به آن نداشتند، و حتی نوع عملکرد و اقداماتی که داشتند در جهت عکس دولت اسلامی و در جهت همان اصول و قواعد حکومتی طاغوتی و سکولار و غربزده بود.

میدان 72/ آمنه شمس: سومین شاخصه ی ممتاز دولت دکتر احمدی نژاد،پس از “پرکاری” و “سر دست گرفتن شعارها و ارزش های انقلاب”، “مطرح و دنبال کردن “دولت اسلامی” است.

۳. یکی از شعارهای خوبی که آقای رئیس‌جمهور، هم در دوره‌ی انتخابات، هم بعد از آن تکرار کردند، مسأله‌ی دولت اسلامی است.

انقلاب اسلامی ایران صرفا به معنی تغییر ظاهری قدرت ها و حکومت ها نبود که حکومتی از کار برکنار شود و حکومتی دیگر جایگزین شود، بلکه حقیقتی است در ادامه ی بعثت و غدیر و در جهت تحقق حکومت مطلقه ی الهی در همه ی جهان.

از انقلاب اسلامی تا تحقق تمدن اسلامی پنج مرحله تعریف شده است که عبارتند از: انقلاب اسلامی،نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی، تمدن و جهان اسلامی

با انقلاب اسلامی مرحله اول و دوم محقق شده است اما دولت اسلامی که سخت ترین و البته مهم ترین مرحله ی انقلاب است هنوز به معنای واقعی و آنچنان که باید محقق نشده است.

اجمالا اینکه دولت اسلامی از این جهت مشکل ترین مرحله تحقق انقلاب اسلامی است که بایستی محتوای نظام جمهوری اسلامی دقیقا منطبق بر قواعد و قوانین شریعت الهی شود و همه ی سنت های طاغوتی و مشرکانه ی غیر الهی از صحنه ی اجتماع بکلی زدوده شود.
مسئله دولت اسلامی از ابتدای انقلاب اسلامی مطرح بوده است اما دولت های سازندگی و اصلاحات، کمترین توجهی به آن نداشتند، و حتی نوع عملکرد و اقداماتی که داشتند در جهت عکس دولت اسلامی و در جهت همان اصول و قواعد حکومتی طاغوتی و سکولار و غربزده بود. دولت دکتر احمدی نژاد در سال۸۴،یکی از شعارهایی که به عنوان محور دولت خود قرار داد، دولت اسلامی بود.

این شعار دولت، یکی از نقاط اصلی¬ای بود که مخالفت ها را با این دولت برانگیخت چرا که آن گاه که دولت اسلامی به معنای واقعی خود محقق شود تحول اساسی را در نظام های حکومتی اداره ی کشور ایجاد می کند که محتوای آن نظام ها همه الهی اند و نفاق و تحجر به راحتی نخواهند توانست در آن نظام ها رخنه کنند و بر خلاف آرمان ها و اهداف حقه ی انقلابی عمل کنند و در این صورت هیچ جایگاه کاذبی برای خود در دولت اسلامی نخواهند داشت.

در حقیقت دولت اسلامی آرزوی همه ی انبیا و ائمه و اولیای الهی و همه ی دلسوزان سعادت بشری در طول تاریخ انسانیت بوده است و تلاش برای تحقق آن سخت و طاقت فرسا بوده و لاجرم دشمنی ها و مخالفت های زیادی را نیز به همراه خواهد داشت و اصلی ترین علت مخالفت ها با دکتر احمدی نژاد بر سر همین مسئله بوده و هست. آن ها که ۱۶سال، منافقانه اسم یار امام بودن را یدک کشیدند اما در عمل آداب و رسوم طاغوتی را دنبال کردند و قدرت را حق طبیعی خود دانسته و با عملکردی که داشتند قطار انقلاب را از ریل اصلی خود خارج کردند و همان ها که خدای انقلاب اسلامی را نمی شناختند و نمی شناسند، در سال۸۴ با شخصی رو به رو شدند که به ظاهر با دست خالی اما با صداقت و شجاعت پا به عرصه ی انتخابات ریاست جمهوری گذاشته و با قاطعیت از شعارها و ارزش های انقلاب دم می زند و به دنبال شکل دادن به دولت اسلامی است. دولت اسلامی ای که با محتوای اسلامی و انقلابی به زندگی مردم رنگ خدایی زده و جامعه ای را بر اساس شریعت الهی شکل می دهد؛ همان قواعد الهی و ارزش های انقلابی ای که دولت های قبل به دنبال کم رنگ کردن و محو آن ها بودند و انتظار نداشتند که کسی وارد صحنه شود که با سر دست گرفتن شعارهای انقلاب برطبل رسوایی اینان زده و حقیقت منافقانه آن ها را به همه ی مردم نشان بدهد.

“یک نکته در باب دولت اسلامی عرض کنیم. یکی از شعارهای خوبی که آقای رئیس‌جمهور، هم در دوره‌ی انتخابات، هم بعد از آن تکرار کردند، مسأله‌ی دولت اسلامی است.

از همان اوان کار، تلاش برای تشکیل دولت اسلامی شروع شد. بعضی ها میگویند شما بعد از ۲۷ سال می خواهید دولت اسلامی تشکیل دهید؟ نه، تلاش و اقدام برای تشکیل دولت اسلامی از روز اول شروع شد؛ منتها افت و خیز داشته؛ پیشرفت و عقبگرد داشته؛ در جاهایی موفق بودیم، در برهه‌ای موفق نبودیم. بعضی از ماها وسط راه پایمان لغزید؛ بعضی از ماها در اصل هدف مردد شدیم؛ بعضی از ماها نتوانستیم خود را نگه داریم؛ دلبسته‌ی به رفتارهای طاغوتی شدیم.

بنابراین اسم ما دولت اسلامی باشد، کافی نیست؛ باید عمل و جهتگیری ما اسلامی باشد. اگر در اینها اختلال پیدا شد، حرکت مستمر و مداوم و پوینده‌ای که لازم است تا دولت اسلامی به صورت کامل شکل بگیرد، دچار نُکث میشود و طبعاً کار عقب میافتد.

” معنای شعار دولت اسلامی این است که ما میخواهیم اعمال فردی، رفتار با مردم، رفتار بین خودمان، و رفتار با نظام های بین‌المللی و نظام سلطه‌ی امروز جهانی را به معیارها و ضوابط اسلامی نزدیکتر کنیم. این شعار، بسیار با ارزش است؛ ان‌شاءاللَّه به این شعار پایبند بمانید و این تلاش را جدیتر، بی آسیب‌تر و واقعی تر کنید؛ چون گامی بلند خواهد بود در راه رسیدن به آن هدفها. ” بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت سال 84

اسلام تمدن ساز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: