تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۷ - ۰۳:۳۳ کد مطلب 63599

مرد شماره 2 داعش در افغانستان کشته شد

رییس امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه گفت: معاون گروه داعش در خراسان افغانستان در حمله هواپیماهای بدون سرنشین به مواضع این گروه کشته شده است.

 به گزارش میدان 72 به نقل از  ایرنا از شبکه تلویزیونی طلوع نیوز، ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با تایید این خبر می گوید که گل زمان همراه با معاونانش روز دوشنبه در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در شهرستان «اچین» استان ننگرهار کشته شد.

حسیب صدیقی سخنگوی امنیت ملی افغانستان نیز در این باره گفت که برپایه اطلاعات ریاست امنیت ملی در حمله هوایی به نیروهای داعش در شهرستان اچین فرد شماره دو گروه داعش در خراسان به نام گل زمان همراه با معاونش به نام «جهان یار» و پنج تن از افراد دیگر عضو این گروه به هلاکت رسیدند.

سخنگوی استاندار «ننگرهار» در شرق افغانستان روز سه شنبه اعلام کرد که دیروز 49 عضو گروه داعش در حمله هواپیمای بدون سرنشین نظامیان خارجی در این استان کشته شدند.

«احمد ضیا عبدالزی» به خبرنگاران گفت: حمله هواپیمای بدون سرنشین خارجی در منطقه ای از شهرستان «اچین» در استان ننگرهار رخ داد که جمعی از اعضای گروه تروریستی داعش در حال بررسی یک نقشه برای حمله به مناطقی در این استان بودند.

تحرکات داعش در ماه های اخیر در افغانستان به ویژه استان ننگرهار افزایش یافته است و دولت وحدت ملی این کشور گردان ویژه ای را برای سرکوب آنان تشکیل داده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: