تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۷ - ۰۴:۲۷ کد مطلب 63613

سرقت مهمات از یک پایگاه نظامی در فرانسه

مقادیر قابل توجهی از مهمات و چاشنی های انفجاری یک پایگاه نظامی در استان ‘بوش دو رون’ ( Bouches-du-Rhône) در جنوب شرقی فرانسه به سرقت رفت.

به گزارش میدان 72،خبرگزاری فرانسه از پاریس اعلام کرد، در پی انتشار خبر این سرقت، وزارت دفاع فرانسه، فرمان داخلی افزایش حفاظت از همه پایگاه های نظامی انبار مهمات را صادر کرد.

امروز ( سه شنبه) دادستانی فرانسه نیز با نسبت دادن این سرقت نگران کننده به یک ‘گروه سازمان یافته’ بررسی مساله را آغاز کرده است. منابع تحقیقاتی دست داشتن گروه های افراطی را در این سرقت رد نکرده اند.

بر پایه نخستین تحقیقات صورت گرفته، ساختمان های پادگان ‘میراماس’ انبار مهمات مورد استفاده در عملیات خارجی در آفریقا بوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، با توجه به پیوستن تعداد قابل توجهی از فرانسویان به گروه های تروریستی فعال در سوریه و عراق در سال های اخیر، امروز احتمال دست داشتن این افراد در این سرقت، نگرانی هایی را در فرانسه ایجاد کرده است.

فرانسه چندین بار هدف سوء قصدهای تروریستی توسط افراد وابسته به گروه های افراطی قرار گرفته و بخشی از تدابیر امنیتی ویژه مقابله با تروریسم نیز همچنان در این کشور در حال اجراست.

خبرگزاری فرانسه ادامه داد: فرانسه که در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت حمایت کرده بود، امروز با تهدید همین گروه ها و خطر اقدامات خشونت بار اعضای فرانسوی این گروه ها در بازگشت به کشور، مواجه است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: