تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ - ۰۷:۳۲ کد مطلب 63869

اظهارات بازداشتی فتنه درباره رد صلاحیت احمدی نژاد!

کیهان  با انتخاب تیتر «حال‌ فعلی‌ شما درکارگزاران‌ به‌ مراتب بدتر از احمدی‌نژاد است!» نوشت: سخنگوی حزب کارگزاران ضمن دعوت افراطیون مدعی اصلاحات به حضور در نظام، درباره احمدی‌نژاد و حلقه حامیان او می‌گوید نظام باکسی شوخی ندارد و برای نظام، میزان حال فعلی افراد است!

به گزارش میدان ۷۲، حسین مرعشی از بازداشتی‌های فتنه ۸۸ در مصاحبه با سایت خبر آنلاین می‌گوید: اصلاح‌طلبان در حوادث سال ۸۸ مقصر نبودند… اشتباهی که ما اصلاح‌طلبان کردیم این بود که فرصت دادیم نیروهای تندرو و افراطی سرمایه بزرگی مثل رهبری را به نفع خودشان مصادره کنند. این خطای استراتژیک اصلاح‌طلبان بود. امروز من می‌گویم ما اصلاح‌طلبان با هر سرمایه محدودی که در اختیارمان باشد مهم‌ترین استراتژی‌مان در انتخابات این است که برگردیم و این پیوندها را بازسازی کنیم. ما رهبری را متعلق به عده‌ای خاص نمی‌دانیم. این را باید در انتخابات آینده نشان دهیم. استراتژی ما حرکت فعال در انتخابات با رعایت دغدغه‌های نظام و رهبری است و همینطور ادامه رقابت‌های سیاسی حتی در محدودترین زمینی که نظام تعیین کند.
وی در ادامه با بیان اینکه احمدی‌نژاد جریانی ندارد می‌گوید: من از همان ابتدا که احمدی‌نژاد آمد برداشتم این بود که او در موقعیتی است که اگر نظام از آقای هاشمی گذشت کند از آقای خاتمی گذشت کند از آقای موسوی و کروبی هم بگذرد از آقای احمدی‌نژاد نمی‌گذرد. کاری که آقای احمدی‌نژاد می‌خواست در جغرافیای سیاسی ایران انجام دهد و نتوانست این بود که می‌خواست نفر اول شود و نگاهش به جایگاه رهبری بود.
مرعشی که برخی تحرکات لیبرال و ساختارشکنانه‌اش در جذب عناصر افراطی به کارگزاران موجب استعفای محمد هاشمی شد، در پاسخ این سؤال که «اصلاً فکر می‌کنید احمدی‌نژاد فرصت رقابت پیدا می‌کنند؟ یعنی بتوانند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند؟» می‌گوید: نظام با کسی شوخی ندارد. نظام سه اصل دارد. اول اینکه میزان حال فعلی افراد است و حال فعلی را هم خودش تشخیص می‌دهد. دوم اینکه نظام با کسی عقد اخوت نبسته و سوم اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است. بنابراین نظام به امثال احمدی‌نژاد دیگر چنین فرصتی نخواهد داد.
آقای مرعشی البته به این واقعیت اشاره نکرده که نظام با هیچ کس شوخی ندارد؛ همان گونه که در انتخابات سال ۹۲، شورای نگهبان قانون اساسی هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی را با هم رد صلاحیت کرد و امروز هم نظام فتنه را خط قرمز می‌داند و پای آن ایستاده است. بنابراین فتنه‌گران افراطی و مدعی اصلاحات نیز در زمره خط قرمز نظام جای می‌گیرند و اگر عملکرد بعدی احمدی‌نژاد به عنوان یک فرد مورد سرزنش و اعتراض است به طریق اولی روند رفتاری جریان ساختارشکن فتنه‌گر مورد اعتراض و مؤاخذه و برخورد است.

 1. s :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمدی نژاد کشور را به هم ریخت ورفت وکه خدا کنه دیگه برنگرده

  • امید یوسفی :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   ۲-ضرورت اجتناب ناپزیر این گونه جمع بندی ها”احمدی نژاد کشور را به هم ریخت ورفت وکه خدا کنه دیگه برنگرده” بررسی جامعه آماری و ارزیابی پژوهش های آکادمیک مستدل و مستند بوده و تنها در چنین صورتی می توان به مدعای جنابS بی نام و نشان امکان ارزیابی علمی و اجتماعی داد. در غیر اینصورت صریحاً ۲ امکان وجود دارد: اول اینکه از روی ناپخته گی این نظر را نشر داده و یا اینکه ناشیانه و تعمدی به لحاظ هیچ انگاشتن خدمات سازنده دولت های قبل و تخریب شخصیت رئیس جمهور پیشین و سوء استفاده ابزاری این توهین و افتراها را نسبت داده شده که به هر صورت عملی زشت و ناپسند می باشد و شایسته است به لحاظ جلوگیری از ایجاد تشویش افکار عموم ملت شریف ایران اسلامی عزیز تکرار نگردد.
   گذشته از موارد پیش گفته جای سوال است که؛ طبق کدام مقوله جامعه شناختی و کدام بحث اجتماعی-فرهنگی- اقتصادی دکتر احمدی نژاد عزیز متهم که هیچ، محکوم به بهم ریختن کشور می باشد و یا اینکه کجا رفته اند؟؟؟!!! همیشه در بین اقشار مردم حاظر بوده و حضورشان ملموس است!!چون از جنس مردم بده وخواهند بود… همچنین با استناد به الف) کدامین مصاحبه با صاحب نظران نخبه گان و مولدان بی طرف و عادل فکری اقتصادی و اجتماعی ؟ ب) با پر کردن کدام پرسش نامه ؟پ) آمار گرفتن از کدام طیف از ملت شریف ایران اسلامی ؟و با کدام منطق،ولایت مدار بودن ، معقول بودن ،مردمی بودن و ساده زیستی ،خدمت صادقانه،مبارزه با مفاسد اقتصادی و ایستادگی در مقابل ظلم و جور بین المللی در مسیر احقاق و دفاع از حق مسلم هسته ای آحاد ملت و… نقطه منفی و دور از شأن خادم ملت ایران می باشد تا آنجا که موجبات نشر خزعبلات فوق ،در قالب نظر آقای S را فراهم آورد؟ باید خاطر نشان شوم که جامعه ساختار پیچیده ایی دارد و مکانیسم جامعه را نظریه پردازان علوم اجتماعی اقتصادی و سیاسی تبیین می کنند و بایدها و نبایدها رابرمبنای هنجار ترسیم و مشخص می سازند پس اظهار نظر آقای S بی مورد بی محتوا و بی اساس می باشد. ناگفته پیداست، این نتیجه استقبال اجتماعی بوده که اعتبارعمومی جناب دکتر احمدی نژاد را رقم میزند !! همانطور که احترام به اعضای خدمت گذار دولت تدبیر و امید و سر منشاء خدمات موءثر آن حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی،از واجبات است؛ از این رویکرد نیز حرمت شکنی ، توهین، هتاکی و افترا به خادم سال های نه چندان دور ملت پر عزت ایران اسلامی ، رئیس جمهور مردمی و عدالت محور دولت های مهر و مهرورزی ،جناب آقای دکتر احمدی نژاد نیز ترفندی مشمئز کننده و ناجوانمردانه و مردود است که می بایست خاتمه یابد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: