تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ - ۱۸:۰۵ کد مطلب 64085

جان کری:

بسیاری از مسائل سخت، غیرقابل حل مانده است

وزیر خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در وین با بیان اینکه هدف از گفتگوها دستیابی به توافقی است که دهه ها‌ پابرجا باقی بماند گفت که این مذاکرات تا ابد ادامه نخواهد داشت.

به گزارش میدان ۷۲، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جمع خبرنگار در مقابل هتل پله‌کوبورگ در وین گفت: ما اینجا هستیم چون اعتقاد داریم که به سمت دستیابی به یک توافق جامع پیشرفت می‌کنیم. همانگونه که بارها گفته‌ام و با اوباما هم درباره آن صحبت کرده‌ام قرار نیست تا ابد پای میز مذاکره بنشینیم. ما همچنین می‌دانیم که نباید تنها به علت سخت بودم مذاکرات آن را ترک کنیم. تاکید دارم که به خاطر اینکه کار اینجا بسیار فنی و تخصصی است عجله نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: تمام انچه که بر ان تمرکز کرده‌ایم کیفیت توافق است وادامه کارمان را بر همین اساس تعریف کرده‌ایم. اگر به توافقی دست یافتیم این توافق باید در برابر آزمایش زمان مقاومت کند. نه آزمایشی برای روزها،‌ هفته‌ها یا ماه‌ها بلکه ازمایشی برای دهه‌ها. هدف ما این است. واقعیت ساده این است که علی رغم تمام پیشرفت‌هایی که داشته‌ایم برخی از سخت‌ترین مشکلات هنوز حل نشده‌اند. ما می‌دانیم که تصمیمات سخت با گذشت زمان راحت‌تر نمی‌شوند. آن تصمیمات باید به زودی اتخاذ شوند. دقیقا به همین دلیل است که همه اعضای هیأت‌ها در وین مانده و به سختی مشغول کار هستند تا کار را بر روی مسائل سخت را ادامه داده و در نهایت ببینیم که آیا امکان دستیابی به توافق وجود دارد یا نه.

پیش از صحبتهای کری نیز وزیر خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفته بود: هنوز کارهایی برای انجام دادن داریم. امشب به کار ادامه خواهیم داد. مسائل مهمی حل شده اما هنوز مواردی باقی مانده است. به سخت‌ترین بخش مذاکرات رسیده‌ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در حساب توئیتری خود نوشت به شدت در حال کار هستیم، ولی نباید عجله کرد تا کار به خوبی انجام شود. این حرف را جدی بگیرید: شما نمی‌توانید اسب‌ها را در وسط مسیر عوض کنید.

منبع: تسنیم

  1. omid :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    به اعتقاد من تا اینجای کار هم نمره دستگاه دیپلماتیک دولت نمره قبولیست.حتی اگر توافق نیز صورت نگیرد ( که بعید مبینم توافق نشود).بهر حال این دولت تابوی مذاکره با امریکا بصورت مستقیم و نه پنهانی رو شکست که این نظر اکثر مردم بود و دولت تا حدود زیادی در مسیر درست حرکت میکند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: