تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۱ کد مطلب 64206

آیت الله مقتدایی در بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن؛

اعتبارات بخش های قرآنی باید اولویت بندی شود

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم برپایی نمایشگاه قرآن کریم را فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر مردم با این کتاب آسمانی عنوان کرد و بر لزوم تعیین اولویت ها در اعتبارت بخش قرآنی تاکید کرد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا ، آیت الله مرتضی مقتدایی در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفت وگویی اظهار کرد : نیازهای این بخش باید اولویت بندی شود تا بدانیم در کدام بخش ها به تامین اعتبار احتیاج است. ضمن اینکه باید به فعالیت های محتوایی توجه بیشتری داشته باشیم، مسابقات حفظ و قرائت زیادی در طول سال برگزار می شود اما تعداد مسابقات مربوط به تفسیر و معنا اندک است.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که از چهارم تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس آغاز به کار کرده تا ۲۳ این ماه و همزمان با ۲۷ ماه مبارک رمضان دایر است .

وی با اشاره به نکاتی که باید در دوره های بعدی برگزاری نمایشگاه موردتوجه قرار بگیرد اظهار کرد:« به نظر می رسد باید تبلیغ بیشتری انجام شود تا مردم از فعالیت های بخش های مختلف نمایشگاهی باخبر شوند.

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم افزود: معتقدم تعدادی از افرادی که علاقه مند هستند و می توانند از این نمایشگاه بهره ببرند اطلاع چندانی از برنامه ها ندارند بنابراین اطلاع رسانی باید گسترده تر شود. ضمن اینکه بخش هایی که محتوای قرآنی را موردتوجه قرار داده اند باید برجسته و منعکس شوند. مخصوصا در بخش حوزوی باید ذکر شود که کدام موارد برنامه مورد استقبال بیشتر قرار گرفته تا توجه دیگران هم به این بخش ها جلب شود.

وی همچنین ضمن بازدید از غرفه های متنوع بخش حوزوی نمایشگاه قرآن، با شرکت کنندگان در این بخش به گفت و گو پرداخت.

آیت الله مقتدایی با اشاره به تاثیرات مثبت برگزاری نمایشگاه در ترویج فرهنگ قرآنی گفت : نمایشگاه قرآن رویدادی است که محتوای آن بسیار عظیم، مفید و مورد نیاز همگان است. فعالیت هایی که در حوزه قرآن انجام شده در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده می شود. فعالیت ها شامل تفسیر قرآن، کارهای محتوایی قرآن و فعالیت های هنری مرتبط با موضوع قرآن انجام شده و قابل عرضه در نمایشگاه است.

آیت الله مقتدایی اضافه کرد : انتظار ما این است که مردم عزیز ما که معتقد به اسلام و قرآن و انقلاب هستند و قرآن را کتاب آسمانی خود می دانند، نسبت به نمایشگاه عنایت بالایی داشته و حضور بسیار باشکوه و گسترده در این نمایشگاه داشته باشند و از انواع فعالیت هایی که در این نمایشگاه انجام می شود مطابق سلیقه خود و آنچه برایشان مفید است استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت های بخش حوزوی نمایشگاه قرآن گفت : حوزه کارهای خوبی در این بخش انجام داده و فعالیت های بسیار باارزشی در حال ارائه است. همچنین در بخش های دیگر فعالیت های قرآنی مثل تفسیر و ترجمه های بسیار خوب و متعدد انجام شده است.

مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه استقبال خوبی از بخش مشاوره حوزوی شده ، اظهار کرد : مراجعه مردم به این بخش بیشتر از بخش های دیگر بوده و افرادی که مشکلاتی داشتند با اعتمادی که به مشاوران حوزوی دارند از مشاوره های تخصصی بهره مند می شوند.

آیت الله مقتدایی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به عترت در کنار قرآن گفت: اگر غرفه ای مربوط به عترت و اهل بیت (ع) در نمایشگاه نباشد نقص است و این مشکل باید برطرف شود. برنامه ریزان نمایشگاه باید در کنار بخش های دیگر به ارائه کتاب های احادیث و روایایی اهل بیت (ع) نیز بپردازند.

براساس گزارش نمایشگاه قرآن ، مدیر حوزه علمیه قم پس از بازدید از آثار منتشره از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه قرآنی، فعالیت های انجام شده در این غرفه را حاصل تلاش قابل توجه و خلوص نیت برگزارکنندگان دانست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: