تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۷ کد مطلب 64209

درنشست تخصصی نمایشگاه قرآن ؛

رییس شبکه جهانی ولایت: داعش قرآن ستیز است

رییس شبکه جهانی ولایت معتقد است: تضاد رفتار داعش با آداب اسلامی آن قدر زیاد است که امروزه به علت رفتارهای متناقض آنها با اسلام، واژه مسلمان را مترادف با تروریست می دانند، رفتار متناقض داعش با اسلام به خصوص در قرآن ستیزی آنها نمایان است.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا ، آیت الله سید محمد حسینی قزوینی در نشست علمی – رسانه ای قرآن ستیزی داعش به آیه ۱۴ سوره حجرات اشاره کرد و گفت: در این آیه خداوند مطرح می کند به مجرد اینکه افراد اظهار کنند که اسلام آورده اند مسلمانند و اسلام آوردن آنها کاملا مورد تائید است.

وی دراین نشست که در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد ،افزود: اینکه آیا این آدم ایمان هم دارد مورد تردید است، اسلام اظهار زبانی و ایمان عمل ارکانی ست.

حسینی قزوینی همچنین به برخی روایات که ورود به اسلام را حاشیه امن می داند، اشاره کرد و گفت: در این روایت ورود به اسلام با آرامش و امنیت همراه است و فرد با پذیرش توحید و رسالت از آزار دیگران در امان می ماند و دیگر سوال به نماز و روزه و زکات و حج نمی رسد.

وی در این زمینه به کشتارهای داعش اشاره کرد و افزود: به طور حتم همه شما کلیپ هایی از داعش را دیده اید که عده ای را در کنار جاده متوقف می کنند و از آنها درباره تعداد رکعت های نماز می پرسند و آنها را به رگبار می بندند. در حالی که قرآن به صراحت اعلام می کند به مجرد اینکه فردی اظهار اسلام می کند در امنیت است. امروزه در سوریه ، عراق و یمن مردمی که اهل نماز و عبادت اند مورد آزار و اذیت و کشتار داعش و وهابیون قرار می گیرند و از آنها در امان نیستند.

رییس شبکه جهانی ولایت در ادامه به آیه ۹۴ سوره نساء اشاره کرد و گفت: مسلمان ها زمانی که به هم می رسند سلام می کنند ، و حتی کسانی که حتی تظاهر به اسلام کرده اند باید مسلمان شمرده شوند و قرآن آنها را مومن می شمارد.

آیت الله قزوینی به تناقض ظاهری دو آیه یادشده اشاره کرد و گفت: کلمه مومن اینجا اصطلاحی نیست و این به انسان هایی که در لوای اسلام در امنیت قرار می گیرند اشاره دارد. کسی که با گفتن شهادتین مسلمان شده وارد محل امن اسلام می شود و نباید کشته شود.

وی در ادامه به روایات متعددی از نبی مکرم اسلام (ص) در واکنش به کشتن غیرمسلمانانی اشاره کرد و گفت : آنها شهادتین گفتند حتی اگر به ترس از کشته شدن بوده باشد ، باید امان داد و نباید آنها را کشت.

حسینی قزوینی افزود: امروزه کلیپ های فراوانی در شبکه های مجازی وجود دارد که برخلاف آنکه فردی اذعان می کند که من سنی هستم توسط داعش به رگبار کشیده می شوند.

رییس شبکه جهانی ولایت در بخش دیگری از سخنانش به اظهارات جدید داعش برای حذف سوره الکافرون در قرآن اشاره کرد و گفت: اینکه سوره کافرون را برای حذف انتخاب کرده اند جای تامل دارد. دو دلیل می تواند برای این امر متصور شود نخست آنکه داعش پیوندی عمیق با کفار دارند. شاهد این مدعا هم این است که با توجه به تاریحچه وهابیت- از ۱۱۵۶ هجری قمری- هیچ کلمه ای علیه کفار در کتاب های وهابیت نیامده و این اولین اقدام آنها علیه کفار است و در واقع این اقدام در جهت حفظ و تقویت رابطه آنها با کفار بین المللی است.

** تلاش داعش برای حذف برخی سوره های قرآن

آیت الله حسینی قزوینی افزود: امروزه وهابیت همه را اعم از سنی، شیعه، ایزدی، مسیحی، یهودی و… می کشند و سوره کافرون همواره برای آنها می تواند به مثابه تابلوی خطری لحاظ شود. توجیه آنها برای حذف سوره کافرون هم این است که علمای اسلامی این سوره را به قرآن وارد کرده اند و این سوره در قرآن وجود نداشته است.

وی پیش بینی کرد که اقدام بعدی داعش حذف آیه تطهیر- آیه ۳۳ سوره احزاب – و آیه مباهله از قرآن خواهد بود و دلیل آن هم این است که آنها قصد دارند شیعه و فرهنگ اهل بیت (ع) را تضعیف کنند. چون آنها را دشمن خود می دانند .

به گفته حسینی قزوینی به تازگی در شهر قم کنگره ای علیه تکفیری ها برگزار شد که بازتاب گسترده ای در رسانه های رسمی عربستان داشت و هدف شان زیر سوال بردن این کنگره بود. چرا که آنها به این نتیجه رسیده اند که شیعه فرهنگ خود را از اهل بیت (ع) گرفته اند و اهل بیت نیز از وحی است در نتیجه نمی توانند در برابر فرهنگ متصل به وحی مقاومت کنند و در نهایت محکوم به شکستند.

رییس شبکه جهانی ولایت ، یکی دیگر از مظاهر اسلام ستیزی داعش را برگزاری مسابقات حفظ قرآن و اختصاص جوائز ویژه برای آن دانست و گفت: جایزه نفرات اول، دوم و سوم برندگان این جایزه زنان مسلمان و غیر مسلمانی است که به عنوان غنائم جنگی به اسیری گرفته اند ؛ متاسفانه این تفکر به هر تفکری شبیه است به غیر از آدمیزاد. حتی حیواناتی که در جنگل زندگی می کنند این گونه رفتار نمی کنند.

وی همچنین به ماجرای به آتش کشیدن خلبان اردنی توسط داعش اشاره کرد و گفت: طبق دستورات قرآن هر انسانی را باید نسبت به همان کاری که انجام داده قصاص کرد . هر قصاصی آداب و اصولی دارد ولی متاسفانه داعش هیچ رفتاری شان بر اساس آداب اسلام و مسلمانی نیست.

رییس شبکه ولایت در ادامه به اقدام داعش برای از بین بردن آثار تصوف اشاره کرد و افزود: یکی از مظاهر قرآن ستیزی آنها همین حرکت بود که در حین آتش زدن مقبره ۵ صوفی تمامی قرآن های موجود را نیز به اتش کشیدند.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا ۲۳ تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس دایر است .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: