تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ - ۱۴:۰۹ کد مطلب 64212

در مرکز اسلامی انگلیس در لندن ؛

آیین شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان برگزار شد

آیین عبادی شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان و شب قدر با حضور گسترده مسلمانان روزه دار و دلباختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار شد.

به گزارش میدان ۷۲  به نقل از ایرنا، مرکز اسلامی انگلیس در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان (شامگاه پنجشنبه ) شاهد حضور صدها تن از مسلمانان، بویژه جوانان و دلباختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مومنان خداجویی بود که آمده بودند تا در فضایی معنوی و روحانی و با تقرّب به درگاه الهی و راز و نیاز، آمرزش گناهان خود را طلب نمایند.

در مراسم معنوی شب زنده داری و احیای شب قدر، مومنان روزه دار در ساعات پایانی شب ضمن قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر و سردادن ندای یکهزار نام الهی و درخواست کمک از خداوند متعال برای تعیین هر چه نیکوتر مقدرات خود در شبهای قدر، به سوگ شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) نشستند و به عزاداری پرداختند.

شب های قدر در مرکز اسلامی انگلیس با حضور مومنین روزه دار همگام با دیگر مسلمانان جهان که این شبها را عزیز شمردند و پاس داشتند و شب زنده داری کردند، جلوه هایی از شکوه و عظمت راز و نیاز آنان به درگاه حق تعالی را به همراه داشت. در لیالی گرانمایه قدر و در شبهای ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان نیز مرکز اسلامی انگلیس شاهد حضور بی نظیرصدها تن از جوانان و دلباختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مومنان خداجویی بود که آمده بودند با واسطه قرار دادن قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در فضایی روحانی از پروردگار متعال برای گناهان و کوتاهی های خود، طلب غفران و بخشش کنند.

درمراسم معنوی احیای شبهای قدر، مومنان روزه دار شهر لندن در ساعات پایانی هر شب ضمن قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر ، از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر شمالی رییس مرکز اسلامی انگلیس در خصوص اهمیت شبهای مبارک قدر و رحمت واسعه الهی در این شبها، بهره بردند وسپس به سوگ شهادت مولی الموحدین امیر مومنان حضرت علی (ع) نشستند.

حاج بهزاد مولایی یکی از مداحان اهل بیت عصمت وطهارت (ع) در این مراسم با ذکرمصائب اهل بیت(ع ) با قرائت اشعاری در خصوص شهادت امیرمومنان علی (ع) به نوحه سرایی می پرداخت و حاضران در فضایی آکنده از غم و اندوه، در مصیبت شهادت بزرگمرد تاریخ اسلام می گریستند و به مراسم سینه زنی می پرداختند.

در بخش پایانی مراسم احیای شبهای قدر، حجت الاسلام والمسلمین شمالی با مناجات به درگاه الهی و با اجرای مراسم قرآن بر سر نهادن و ندای بک یا الله و توسل به چهارده معصوم خاندان اهل بیت علیهم السلام که ازاعمال توصیه شده شبهای مبارک قدر می باشد ، به همراه حاضران ضمن طلب غفران الهی، ازخدای بزرگ زندگی با عزّت درزیر سایه قرآن کریم را مسئلت می نمود.

همچنین در شبهای مبارک قدر، مرکز اسلامی انگلیس برنامه جداگانه ای نیز برای تازه مسلمانان انگلیسی زبان تدارک دیده بود که در سالن دیگر مرکز برگزار می شد.

از دیگر برنامه های تدارک دیده شده از سوی مرکز اسلامی انگلیس؛ پخش زنده ویژه برنامه هایی در اوقات مغرب و سحرگاهی از رادیو اینترنتی باران بود که این رادیو هرشب از یک ساعت قبل از اذان مغرب وعشا تا ساعات پایانی شب واز یک ساعت پیش از اذان صبح برنامه ویژه سحرگاهی برنامه داشت .

سایر مراکز اسلامی، حسینیه ها و تکایا در لندن و شهرهای بزرگ انگلیس از جمله بیرمنگام و کاردیف نیز در لیالی گرانمایه قدر شاهد آیین عبادی شب قدر بودند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: