تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۷ کد مطلب 64218

برای دخترک فلسطینی ؛

لما؛ بگذار که سرم را پایین‌تر از سایه دردهایت‌ بگذارم

این روزها بازار شعرهای ضد اسرائیلی در سراسر جهان داغ است؛ به داغی روزهای غزه، به داغی دل مادرانی که چشم انتظار ساعتی برای آتش‌بس هستند تا شاید اجساد کودکانشان را از پس خروارها آوار بیابند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم ، اولین‌‌بار نیست که فلسطین دردهای جدید به خود می‌بیند و می‌پیچد. زخم‌های تن فلسطین سال‌هاست که نو به نو می‌شوند، سر باز می‌کنند و باز این مردمانش هستند که دردهای خود را التیام می‌دهند. در سال اخیر غزه دوباره شاهد زخم‌های جدیدی است که باز هم مقابل چشم‌های بیدار و آگاه جامعه بین‌المللی و شیوخ بر نفت نشسته عربی، خود بر زخم‌هایش مرهم می‌گذارد، هرچند با برچسب «تروریستی» که بر پیشانی‌اش چسبانده‌اند.

در این میان فعالیت برخی از وبلاگ‌ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی تحت عنوان «شعرهایی برای غزه»، یکی از کارهای جالب از نوع اقدامات فرهنگی خودجوش است؛ این‌بار صدای مردم فلسطین نه از کشورهای اسلامی و مسلمانان که از گلوی ناظران برمی‌آید. ناهیدا اکسایلد یکی از این شاعران است.

وی چندی پیش شعر را برای یک از کودکان فلسطینی به نام «لما» سروده است. لما همراه با خواهر کوچک خود مورد هدف موشک اسرائیلی‌ها قرار می‌گیرند. فیلم زیر مربوط به دعای لما در زمان بستری شدن وی در بیمارستان و روایت نحوه شهادت خواهر کوچک‌تر خود است. در این ویدئو لما کوچک بارها خدا از شکر می‌کند و می‌گوید کودکان غزه به این مقاومت اعتقاد دارند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: