تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ - ۱۴:۴۴ کد مطلب 64616

مراسم افطاری اهالی رسانه برگزار شد؛

رونمایی از کتاب گفتمان عدالت و معنویت و آغاز بکار مکتب امیرالمومنین علیه السلام به مناسبت ماه مبارک رمضان

روز گذشته جمعی از اهالی رسانه و فعالان سیاسی به مناسبت ماه مبارک رمضان و آغاز به کار مکتب امیرالمومنین علیه السلام دور هم جمع شدند.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، روز گذشته جمعی از اهالی رسانه و فعالان سیاسی به مناسبت ماه مبارک رمضان و آغاز به کار مکتب امیرالمومنین علیه السلام دور هم جمع شدند.

دکتر غلامحسین الهام، دکتر ابوالفضل ظهره وند، حجت الاسلام عباس امیری فر و مجید امیدی شهرکی، دکتر عبدالرضا داوری و برخی دیگر نیز در این برنامه حضور داشتند.

رونمایی از کتاب “گفتمان عدالت و معنویت”

در این برنامه کتاب ” گفتمان عدالت و معنویت” نوشته دکتر سپهر حکمت پیرامون گفتمان سیاسی دکتر محمود احمدی نژاد توسط دکتر غلامحسین الهام معاون سابق ریاست جمهوری رونمایی شد.

دکتر سپهر حکمت در خصوص این کتاب گفت: این کتاب در دو بخش کلی است: بررسی تکوین اندیشه سیاسی دکتر احمدی‌نژاد از ابتدا تا دوران ریاست جمهوری و تحلیل اندیشه سیاسی او در دوران ریاست جمهوری.

این محقق ارزنده افزود: جامعه‌پذیری و شکل‌گیری شخصیت سیاسی (از تولد تا دانشگاه)، دوران دانشجویی، دوران آغاز خدمت‌گزاری، دوره نقد و بازیابی، دوران شهرداری، انتخابات نهم ریاست جمهوری، نظام و انگاره‌های معرفت‌شناسی، تحلیلی بر شخصیت سیاسی محمود احمدی‌نژاد، مسائل ایران؛ توسعه‌یافتگی، چالش‌ها و روش‌ها و اندیشه‌های بین‌الملل و سیاست خارجی نیز سرفصل‌های این کتاب هستند.

IMG-20150713-WA0003

حکمت در ادامه گفت: در یادداشتی در پشت جلد کتاب می‌خوانیم: ««گفتمان عدالت و معنویت» یک کتاب نیست؛ یک مکتب است؛ مکتبی فراگیر و جهانی که با انقلاب اسلامی ایران به ظهور رسید. امام خمینی(ره) را باید نماد اصلی این گفتمان دانست که در عصر حاضر، دولتمردانی همچون دکتر احمدی نژاد از آن بهره می‌برند. در دورانی که مکتب لیبرالیسم از پایان تاریخ سخن می‌گوید؛ اما عدالت و معنویت را به قربانگاه سرمایه‌سالاری و فردیت می‌برد، مکتب «عدالت و معنویت» به عنوان آنتی‌تز این مکتب می‌تواند برای چالش‌های معاصر و بحران‌های عدالت و معنویت راه‌ حل‌هایی مناسب ارائه کند.»

ایشان بیان کرد: اکنون ده سال از ورود جدی دکتر محمود احمدی نژاد به سپهر سیاسی ایران می گذرد. اما به دلایل مختلفی که جای بیانش در این نوشتار نیست هنوز ابعاد وجودی و فکری این سیاستمدار ناشناخته مانده است. با آنکه دو سال نیز از دوران حضور ایشان بر مسند قوه مجریه می گذرد اما همچنان پرسش ها و ابهاماتی درباره این پدیده بزرگ سیاست ایران وجود دارد.

سپهر حکمت در پایان افزود: به این منظور تلاش هایی نیز جهت شناخت ایشان انجام شد و پژوهش هایی نیز صورت گرفت که بدون شک کتاب “گفتمان عدالت و معنویت” مهمتریت آنهاست. این کتاب مستدل و مستند که کاملا با ادبیات دانشگاهی نوشته شده است یک اثر تاریخی بسیار مهم است که تمام ابعاد فکری دکتر احمدی نژاد را در تمام حوزه های سیاسی مورد بررسی قرار داده است. در این اثر هیچ نکته ای از اندیشه دکتر مغفول واقع نشده است و امروز می توان آن را از آثار تاریخی مهم آن دوره به شمار آورد. لذا کسانی که تلاش دارند با اندیشه و افکار دکتر احمدی نژاد آشنا شوند چاره ای ندارند جز اینکه قبل از هر متنی این اثر را مطالعه کنند.

همچنین حمید مشایخی راد مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی میدان ۷۲ در این مراسم به مناسبت تغییر قالب این سایت در خصوص فعالیت های این پایگاه خبری تاکنون، توضیحاتی را به حضار ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون میدان ۷۲ بدون هیچ پشتوانه ی مالی و تشکیلاتی به فعالیت خود ادامه داده گفت: با وجود اینکه این پایگاه خبری هیچ پشتیبانی از روز اول نداشته در مسائل فنی و مالی خودکفا بوده و متکی به خود می باشد.

ایشان در ادامه افزود: خیلی از دوستان از ما سوال می پرسند که چرا مطالب میدان ۷۲ معطوف به احمدی نژاد و دولت اوست، اما فهم این نکته توسط همه ی دوستان ضروری می باشد که میدان ۷۲ وظیفه ی حمایت همه جانبه از دکتر احمدی نژاد و دولت های نهم و دهم را دارد. در وضعیتی که اغلب رسانه های اصلاح طلب و اصولگرا و کارگزاران به دنبال تخریب هدف مشترک یعنی احمدی نژاد هستند ما به میدان آمده تا از آن حمایت و حفاظت کنیم، حمایت ما نه یک حمایت سیاسی و جناحی بلکه حمایت از مظلوم بوده و آن را وظیفه ی شرعی خودمان می دانیم.

مشایخی در پایان با آرزوی موفقیت برای دیگر رسانه های همسو گفت: در کنار سایت میدان ۷۲، سایت های دیگری نظیر دولت بهار نیز به فعالیت می پردازند که به مراتب از میدان ۷۲ حرفه ای تر عمل کرده و میدان ۷۲ در مقابل این رسانه حق شاگردی را بجا می آورد.

علیرضا صادقی سردبیر بنگاه خبری نکات پرس نیز با اشاره به راه اندازی مجدد این سایت خبری اظهار داشت: نکات پرس پس از مدتی فیلتر و مشکلات قضایی با رفع این مشکلات دوباره به عرصه رسانه بازگشته و این بار با قدرت و دقت بیشتری به فعالیت رسانه ای خود می پردازد.

وی در ادامه افزود: نکات پرس رسانه ی عقلانیت، عدالت و معنویت بوده و بنا دارد این سه اصل را در مسیر اطلاع رسانی خود رعایت کند.

صادقی گفت: به دلیل رویکرد باز و روشن نکات پرس، این رسانه محلی خواهد شد تا مخالفان نظرات و افکار خود را آزاد اندیشانه تبیین کرده و به بحت بگذارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه اولین پرونده چند رسانه ای نکات پرس بزودی منتشر خواهد شد گفت: این پرونده چند رسانه ای پیرامون دکتر احمدی نژاد بوده و ما برای شناخت بیشتر ایشان به سراغ تعدادی از موافقان و مخالفان او رفتیم که به زودی توسط نکات پرس منتشر خواهد شد.

گفتنی است به زودی کتاب ” گفتمان عدالت و معنویت” از طریق پایگاه خبری تحلیلی میدان ۷۲ در دسترس مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت. 

۸۱۲۳۱۲۴۶۹_۷۴۴۶ ۸۱۱۸۳۱۳۴۰_۵۲۲۸۱ ۸۱۱۸۲۱۴۸۶_۵۷۶۳۵ ۸۱۱۸۱۹۱۶۴_۵۷۴۱۷ ۸۱۰۶۱۷۲۲۴_۹۱۷۱۴ ۸۱۱۸۳۷۸۲۴_۱۱۴۴۵ ۸۱۲۳۱۱۲۹۷_۷۵۵۱ ۸۱۱۸۳۱۹۵۸_۵۲۶۴۹ ۸۱۲۳۱۱۱۴۸_۷۵۰۸

 1. احمدی نژاد96 :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  جشن هسته ای یا شرمندگی ملی
  http://ahmadinejad96.blog.ir/

 2. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  درود به دکتر الهام عزیز که همواره یار یاور صمیمییه دکتر احمدی نژاد عزیز بوده وهست خدا نگهدار شما دوست واقعی وصمیمی یه دکتر احمدی نژاد باشه

 3. ع :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  کاش از کتاب معجزه هزاره سوم هم رونمایی بکنن .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: