تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ - ۲۱:۴۲ کد مطلب 64840

بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا در مورد جمع‌بندی امروز ایران و ۱+۵

وزارت خزانه داری آمریکا بیانیه‌ای را در ارتباط با اعلامیه چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۵ درباره برنامه جامع مشترک اقدام در ارتباط با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد.

به گزارش میدان۷۲ وزارت خزانه داری آمریکا بیانیه‌ای را در ارتباط با اعلامیه چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۵ درباره برنامه جامع مشترک اقدام در ارتباط با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۱۵، گروه ۱+۵ و ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به منظور اطمینان یافتن از این موضوع که برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است، دست یافتند. بر اساس پارامترهای کلیدی برجام که در ۲ آوریل ۲۰۱۵ اعلام شد، برجام شامل ارائه کاهش تحریم‌های فازبندی شده به ایران در صورت راستی‌آزمایی (تأیید) این امر است که ایران تعهدات کلیدی خود را اجرا کرده باشد.

کاهش تحریم‌های ایالات متحده در صورتی ابتدا تعلیق و نهایتا شامل پایان بخشیدن به تحریم‌های ثانویه مرتبط با موضوع هسته‌ای می‌شود که در آغاز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کند که ایران ترتیبات کلیدی مرتبط با موضوع هسته‌ای که در برجام (روز اجرا) توصیف شده است را انجام دهد. دولت ایالات متحده جزئیات اصول راهنمای مرتبط با برجام را پیش از روز اجرا منتشر خواهد کرد.

گروه ۱۵ و ایران روز ۱۴ جولای ۲۰۱۵ تصمیم گرفتند تا زمان روز اجرا، کاهش تحریم‌های ارائه شده در برنامه جامع اقدام مشترک در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ را تمدید کنند. این کاهش تحریم‌ها بر اساس برجام تنها (کاهشِ) تحریم‌های مرتبط با ایران است که تا اطلاع ثانوی پابرجا است.دولت آمریکا اصول راهنمای بازبینی‌شده را در مورد کاهش‌ تحریم‌های تمدید شده براساس برجام را به زودی منتشر خواهد کرد.

از تاریخ ۱۴ جولای تمام مجوز‌های خاصی که ۱) متعاقب بیانیه اصلاحیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری در مورد سیاست‌های اعطای مجوز در مورد فعالیت‌های مرتبط با ایمنی صنعت هوانوردی غیرنظامی ایران صادر شده و ۲) تاریخ انقضایی پیش از ۱۴ جولای ۲۰۱۵ دارند، بدینوسیله مجاز هستند تا براساس مفادشان تا روز اجرا، همچنان باقی بمانند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: