تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ - ۱۴:۲۸ کد مطلب 65236

ژنرال صهیونیست: توافق هسته‌ای وین به نفع اسرائیل است

یک ژنرال ارتش اسرائیل و عضو سابق کنست (پارلمان) این رژیم اعلام کرد برخلاف اظهارات مقامات اسرائیل، توافق هسته ای میان ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک به ضرر اسرائیل نیست.

به گزارش میدان۷۲ اسحاق بن اسرائیل ژنرال ارتش اسرائیل چهارشنبه شب گفت توافق وین که سه شنبه گذشته میان ایران و کشورهای بزرگ غربی به امضا رسید، ایران را  از دستیابی به بمب هسته ای در ۱۵ سال آینده  منع خواهد کرد و این به نفع اسرائیل است.
اسحاق بن اسرائیل که استاد دانشگاه تل‌آویو هم است، گفت برخلاف آنچه که مقامات دولتی و عامه تصور می کنند، توافق وین، توافق بد و خطرناکی برای اسرائیل نیست.
 این ژنرال اسرائیلی گفت: «برخلاف آنچه که درباره ابعاد خطرناک توافق میان ایران و کشورهای غربی مطرح می شود، من با اطمینان به شما می گویم که این توافق بدی برای ما  نیست».
اسحاق بن اسرائیل گفت: «به عقیده من توافق وین ایران را از دسترسی به بمب هسته‌ای دور می کند و همان‌طور که باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا گفت این توافق خطر هسته‌ای ایران را دست‌کم برای یک تا دو دهه دور می‌کند».
وی خاطر نشان کرد سخنان باراک اوباما کاملا درست است. چون توافق اخیر میان ایران و کشورهای غربی خطر هسته‌ای ایران را تا حد زیادی دور می‌کند چون باتوجه به محدودیت‌هایی که در بخش غنی‌سازی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعمال خواهد شد. ایران دست‌کم نمی‌تواند تا ۱۵ سال آینده به‌سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند و این به‌نفع اسرائیل است.
این ژنرال اسرائیلی تصریح کرد با این حال ایران با ادامه فعالیت‌های تروریستی خود تهدید و خطر بزرگ برای کشورهای غربی است چون ایران همچنان از سازمان‌های تندرو حمایت می‌کند و در مناقشات بین کشورهای منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) و خارج از این منطقه نقش دارد.
منبع:رجا نیو.ز
 1. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  salam
  خوب دوستان عزیز ، چرا دولت تدبیر دارد عوام فریبی میکند ؟
  چرا دارد از شعاری که حضرت اقا در سال جدید داده است سوء استفاده میکند و مردم را به دودسته تبدیل میکند ؟
  چرا با چراغ خاموش در مسیر انقلاب حرکت میکنند ….

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: