تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ - ۲۲:۳۳ کد مطلب 65305

دیدگاه/علی بابا احمدی:

لطفا در خوشحالی هایمان جوگیر نشویم

این مذاکرت از چند سال پیش شروع شد که همیشه در این سالها رهبری معظم انقلاب با رهنمود های خود خطوط قرمز نظام را برای ملت ایران و مسئولین امر ترسیم نموده اند که باید خدای بزرگ را بابت داشتن چنین رهبری اندیشمند قدردان باشیم.

میدان ۷۲/علی بابا احمدی: با توافق صورت گرفته میان جمهوری اسلامی و گروه موسوم به ۵+۱ موجی جدیدی از عکس العمل ها و اظهار نظر ها در کشور به راه افتاد، از خوشحالی مردم گرفته تا تحلیل نتایج آینده این توافق نامه .
لذا من باب مسئله مطرح شده ذکر چند نکته از نظر اینجانب ضروری به نظر می رسد:
۱) ابتدا از تلاشهای بی شائبه و شبانه روزی تیم های مذاکرده کنند دولت سابق و دولت فعلی تشکر میکنیم و تلاش های این دوستان که از چند سال پیش شروع شد و منجر به این برنامه اقدام مشترک در دولت یازدهم شد شایسته تقدیر می باشد.
۲) همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که این توافق باید در مسیر قانونی خود قرار بگیرد ما هم منتظر می مانیم تا این مسیر قانونی در مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت ملی مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن به سمع عموم مردم برسد.
۳) متاسفانه در عکس های منتشر شده بعد از این توافق برخی ها با ورود به خیابان ها آنچنان جوگیر شدند که گاها از حجاب و رفتار خود غافل شده اند و اکثریت با ماشین های میلیاردی باعث رنجش قشر مستضعف شدند. لذا تقاضا داریم در این نوع جشن ها و تخلیه انرژی ها به یک شادی معقول که مورد تایید عرف باشد بسنده کنیم.
۴) این مذاکرت از چند سال پیش شروع شد که همیشه در این سالها رهبری معظم انقلاب با رهنمود های خود خطوط قرمز نظام را برای ملت ایران و مسئولین امر ترسیم نموده اند که باید خدای بزرگ را بابت داشتن چنین رهبری اندیشمند قدردان باشیم.
۵) باید توجه داشت که در سال های گذشته برای صنعت هسته ای کشور چند شهید در این راه تقدیم کردیم که قطعا اگر تلاش های این شهدای بزرگوار نبود قطعا ما امروز چیزی برای توافق کردن با کشور های مقابل نداشتیم.
۶) ما ملت ایران همواره در همه عرصه ها با بصیرت پیش رفته ایم قعلا در این راه هم بدون جوگیری افراطی، تبلیغات سو و اظهار نظرهای بی پایه و اساس و گاها جانب داری از طیف خاص با بصیرت همیشگی خود منتظر طی شدن روند قانونی این توافق در همه کشور های امضا کننده خواهیم ماند.
۷) طرف مقابل بارها نشان داده که قابل اعتماد نیست رهبری هم چندین بار فرمودند که به آمریکا و غرب خوش بین نیستم و ما تجربه عهد شکنی طرف مقابل را در سالیان گذشته داریم و اینها دستکش مخملی روی دست چدنی میپوشند.
در سالیان گذشته بعد از تعطیلی دو ساله نیروگاه های هسته ای ما هنگام عمل به تعهد طرف مقابل کشور ما را محور شرارت خواندند و به عهدشان عمل نکردند.
یا در توافق ژنو که طرف مقابل حتی یک تحریم بر نداشت بلکه هر روز به تحریم ها و تهدیدات نظامی خود اضافه کرد.
دولت محترم، مسئولین و‌ ملت ما باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

۸) این توافق کلید حل همه مشکلات کشور نیست و یک دفعه همه چیز تغییر نمی کند بلکه اگر تایید نهایی بشود انتظار می رود وضعیت به تدریج بهبود یابد همچنان که رهبری فرمودند: کلید حل مشکلات کشور در ژنو٬ لوزان و نیویورک نیست در داخل کشور است.

۹) همانگونه که مستحضرید رهبری فرمودند چه توافق نهایی بشود چه نشود شعار مبارزه با استکبار برای همیشه ادامه دارد یعنی ما تا همیشه آمریکا را همان لقبی می دهیم که امام عزیز و بزرگوار (ره) دادند، آمریکا شیطان بزرگ است.

۱۰) در روزهای اخیر و بعد از سر و صدای توافق هسته ای متاسفانه برخی اظهار نظر ها مبنی بر باز شدن سفارت انگلیس و آمریکا در جمهوری اسلامی شده است که امام گرانقدر و رهبری عزیز بارهای بار این دو کشور را جنایتکار٬ خبیث و دشمن دیرینه ملت ایران دانسته اند.
این اظهار نظر ها به نظر خلاف راه و هدف جمهوری اسلامی و مغایر با نظر ولی فقیه٬ مسئولین و ملت ایران می باشد.
با آرزوی و پیشرفت روز افزون ایران اسلامی

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  ریل قطارراخیلی پر شتاب میخواستند عوض کنند شدیم از اونجا رونده و از اینجا مونده….. بدون هویت اصیل

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  شما؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کی هستی که برا همه تعیین تکلیف می کنید .؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: