تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۹ کد مطلب 65363

سردار سنایی راد تصریح کرد:

پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت باید تغییر کند

رئیس اداره سیاسی سپاه با تاکید بر اینکه توان نظامی ایران از جمله دسترسی به موشک‌های بالستیک قابل چانه‌زنی نیست، گفت: حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به معنای پذیرش همه شروط طرف مقابل نخواهد بود.

به گزارش میدان ۷۲، سردار رسول سنایی‌راد رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با اشاره به پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت پس از جمع‌بندی مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین که در بندی از آن به محدودیت ۸ ساله کشورمان در دسترسی به موشک‌های بالستیک اشاره شده است گفت: مذاکرات هسته‌ای نباید زمینه‌ای برای سوءاستفاده غرب جهت دخالت در مسائل نظامی ایران شود.

وی با تاکید بر اینکه توان نظامی ایران از جمله دسترسی به موشک‌های بالستیک قابل چانه‌زنی نیست، افزود: ما ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای اعلام می‌کنیم که این حمایت به معنای پذیرش همه شروط طرف مقابل در مذاکرات نخواهد بود.

سنایی‌راد در ادامه گفت: اتفاقا این نقطه جایی است که ما باید آمادگی بیشتری داشته باشیم و هرچند که این هنوز پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت است اما در همین مرحله نیز باید مفاد مداخله آمیز آن در امور نظامی ایران تغییر کند.

وی همچنین با اشاره به خطبه‌های امروز رهبر معظم انقلاب در نماز عید سعید فطر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری راهبردی‌ترین مواضع خود را طبق اصول رابطه امام و امت با مردم مطرح می‌کند.

رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران گفت: مذاکره ما با ۱+۵ صرفاً در موضوع هسته‌ای خواهد بود و روحیه استکبارستیزی ما همواره پابرجا خواهد ماند.

وی با انتقاد از کسانی که تصور می‌کنند مذاکرات هسته‌ای با غرب به معنی کوتاه آمدن از منافع ملی خود است، افزود: آمریکایی‌ها نشان دادند که قابل اعتماد نیستند و هرچند رئیس جمهور آمریکا در صحبت‌های اخیر خود از مداخلات این کشور در امور داخلی ایران در گذشته و حمایت از صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران عذرخواهی کرده است اما این‌ها صرفا تلاشی برای واقع گرا نشان دادن آمریکا است.

سنایی‌راد در پایان گفت: پیام سخنان امروز رهبر معظم انقلاب ایستادگی بر مواضع از موضع عزت بود.

منبع: فارس

 1. پرويز :
  آیا موافقید؟ Thumb up 43 Thumb down 1

  خداوند انشا اله عمر با عزت توام با موفقیت با ایشان عنایت بفرمایند

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 27 Thumb down 1

  درود بر رهبر گرانقدر انقلاب وجمهوری اسلامی که همیشه در وقت لزوم امید ورضایت خاطر را به مردم ارمغان می آورند.

 3. آهو خانم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  از یه نخبه ایرانی که خیلی هم مذهبی نیست متاسفانه یعنی من…به شما سپاهیان اسلام…
  سلام خدا بر شما مرگ بر خائنین…اگر اجازه دهید از مراکز نظامی ایران بازدید کنند در پیشگاه خدا هرگز از شما نمی گذرم ولی می دانم چنین اجازه ای نمیدهید..ان شا الله

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: