تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ - ۱۴:۴۷ کد مطلب 65407

چرا نتیجه نهایی مذاکرات بویی دوستی نمی دهد؟

روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به قلم کلبرت کینگ به بررسی افزایش احساسات و اقدامات ضد یهودی در سراسر جهان پرداخته و با توجه به این پیش زمینه موضع گیری جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرده است.

پایگاه اینترنتی این روزنامه آمریکایی، آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم ایران اعلام کرده است که اسرائیل باید نابود شود اما اسرائیلی ها تنها هدف نیستند.
این روزنامه نوشت (سید ) حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان گفته است اگر تمام یهودیان در اسرائیل جمع شده بودند، ما را از این مصیبت که در سراسر جهان دنبال آنها بگردیم، نجات می دادند.

از این روست که می گوییم توافق بین المللی که مانع دستیابی ایران به سلاح های هسته ای در آینده نزدیک می شود و به موجب آن بازرسی های دقیق در ایران انجام می شود احتمالا یک توافق خوب است اما توافق دوستی محسوب نمی شود.
این روزنامه نوشت تهران پیش از مذاکراتی که ۲۰ ماه پیش آغاز شد، دوست غرب نبود و اکنون هم نیست. دوستی موضوع مذاکرات نبود.
حکومت در ایران که لغو تحریم ها اوضاع اقتصادی آن را بهبود می بخشد، درموقعیت بهتری خواهد بود تا جایگاه خود را در فهرست کشورهای حامی تروریست وزارت امور خارجه آمریکا حفظ کند.
البته خوشبختانه باراک اوباما به این موضوع بی توجه نبوده است. رئیس جمهور آمریکا این هفته در مصاحبه با توماس فریدمن، خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز در پاسخ به پرسشی درمورد توافق هسته ای با ایران گفت این توافق به معنی حل شدن تمام مشکلاتی که به گونه ای با ایران مربوط می شود، نیست.
به گفته کاخ سفید توافق هسته ای ایران مانع دستیابی این کشور به سلاح هسته ای می شود و مسیر برنامه هسته ای تهران را در آینده صلح آمیز نگاه می دارد. اماهنوز صدها سال تاریک در تاریخ خاور میانه و جهان وجود دارد که باید بر آنها فایق آمد. جامعه جهانی نباید این واقعیت تیره را نادیده بگیرد.

منبع:واحد مرکزی خبر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: