تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۴ کد مطلب 65514

20 کشته در طوفان روز گذشته؛

اعضا ستاد بحران در مرخصی بودند!

به گفته عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران طوفان دیشب جان ۲۰ نفر را گرفت.

به گزارش میدان ۷۲، ابوالفضل قناعتی با اشاره به طوفان و سیل شب گذشته اظهار داشت: بر اثر این بارندگی و سیل مقداری از کوه‌های سمت امامزاده داوود ریزش کرده است.

وی تصریح کرد: به علت ریزش کوه، تعدادی از درختان شکسته و به همراه مقداری سنگ حرکت کرده و در مسیر پل کیگا قرار گرفته و به همین جهت تعدادی از شهروندان که در این مسیر قرار گرفته‌اند جان خود را از دست داده‌اند.

قناعتی به فارس گفت: البته آماری که هنوز قطعی نیست اما حدوداً ۲۰ نفر تلفات در این حادثه داده شده است.

پنج گشته و بیش از ۱۰ زخمی در سیل شب گذشته کرج

محمدتقی ایرانی دقایقی قبل در گفت‌وگوی اختصاصی خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: به دنبال جاری شدن سیلاب در جاده چالوس، متاسفانه برخی از روستاهای حاشیه جاده به ویژه در منطقه سیجان دچار آسیب جدی شدند.

وی افزود: در همان ابتدای وقوع طوفان، نهادهای امدادرسان برای کمک به حادثه دیدگان اعزام شدند اما به دلیل یک طرفه بودن جاده چالوس، خدمات‌رسانی و امداد به آسیب دیدگان و افراد گرفتار در حادثه، با مشکل مواجه است.

معاون استاندار البرز افزود: متاسفانه سرنشینان یک دستگاه پژو ۲۰۶ که در جاده چالوس تردد داشتند، گرفتار سیل شدند.

ایرانی افزود: سه سرنشین این حادثه متاسفانه جان خود را از دست دادند که یکی از سرنشینان خانمی حدود ۳۰ ساله بوده است و اجساد دو کشته دیگر را نیز از آب بیرون آورده‌ایم. بنابراین تا این لحظه تعداد قطعی کشته شدگان حادثه سیل به پنج نفر رسیده است.

وی اعلام کرد: همچنین حداقل ۲۰ دستگاه خودرو نیز گرفتار سیلاب شدند که تلاش برای امدادرسانی به سرنشینان آنها ادامه دارد و نمی‌دانیم که آیا این خودروهایی که به همراه سیل به داخل رودخانه کشیده شدند، دارای سرنشین بودند و یا سرنشینان آنها توانستند خود را نجات دهند.

معاون استاندار البرز گفت: هم اکنون نیروهای امدادی به ویژه فوریت‌های پزشکی، هلال احمر و بسیج در تلاش برای کمک به حادثه دیدگان هستند، ضمن اینکه حدود ۳۰ دقیقه پیش اکیپی دیگر برای چندمین بار به منطقه اعزام شده که این تیم مجهز به سیستم‌های روشنایی است.

ایرانی گفت: با توجه به اینکه در منطقه دید کافی وجود ندارد، نیاز به سیستم‌های روشنایی داریم. به عنوان نمونه صداهایی برای درخواست کمک از رودخانه کرج می‌شنویم، اما به دلیل نبود سیستم روشنایی، امدادرسانی با کندی پیش می‌رود.

وی روستای سیجان در حاشیه جاده چالوس را به عنوان یکی از روستاهایی نام برد که خسارت بسیار دیده است و چندین خانه نیز در این روستا تخریب شده و نجات ساکنان روستا ادامه دارد.

فرماندار کرج گفت: مشکل بسیار جدی است و متاسفانه صبح دوشنبه ابعاد بیشتری از این حادثه مشخص می‌شود. به عنوان نمونه گزارشی را دریافت کردیم که یک عروس و داماد در زمان سیل گم شده‌اند و نجات آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: متاسفانه یک طرفه بودن جاده چالوس مانع امدادرسانی به حادثه دیدگان شده است. هم‌اکنون در جاده‌ای که ۱۲ هزار خودرو گنجایش دارد، بیش از ۱۰۰ هزار خودرو حضور دارد. مردم نیاز به کمک دارند و روستاهای جاده چالوس در محاصره سیل هستند و از سوی دیگر مسافرانی که در حال بازگشت هستند، راه امدادرسانی را بسته‌اند.

معاون استاندار البرز گفت: بارها گفته بودیم که این یک طرفه شدن جاده چالوس مشکل‌ساز است و متاسفانه امروز و در زمان وقوع حادثه، مشکلات نمایان شد.

ایرانی درباره نحوه امدادرسانی نیز گفت: متاسفانه برخی از آقایان مدیرانی که عضو ستاد بحران هستند، در مرخصی بوده و مجبور شدیم نفرات دوم و سوم این دستگاه‌ها را احضار کنیم و هم اکنون در فرمانداری کرج حضور داریم و تا هر زمانی که نیاز باشد برای مدیریت حادثه بیدار خواهیم ماند.

فرماندار کرج اعلام کرد: بیمارستان شهید باهنر کرج برای درمان حادثه دیدگان تجهیز شده است. بیمارستان شهید مدنی کرج نیز اگر چه ظرفیتش پر شده، برای این موضوع در نظر گرفته شده است و مقرر شد که هلال احمر در حیاط بیمارستان چادر زده و مصدومانی که دچار ضایعه نخائی و ضربه مغزی هستند، به این محل اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به تجمع برخی از خانواده‌ها در ورودی جاده چالوس نیز گفت: این افراد نگران هستند و می‌خواهند برای نجات خانواده‌های خود به منطقه بروند و همین امر نیز مشکلاتی را برای امدادرسانی ایجاد کرده است.

فرماندار کرج در پایان از مردم خواست تا ضمن حفظ آرامش، راه را برای نیروهای امدادی باز کنند.

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 1

    وقتی گناه زیادشود خداوندبلاهای زیادی برسراین مردم فرود می اورد کنسرت می گیرند دختر خانم درهمین جشن هسته ای سرودستانش راازماشین بیرون می اورد هیچ روسری به سرندارد دستانش تاکتف هم هیچ گونه ساعد بند ویا دیگرو….مسولین حالا هم که قدرشناس نیستندبه دولت قبل تهمت می زنندانگار نه انگاردولت قبل ازمردم بودنند وخیلی چیزهای دیگر خون شهدای هسته ای پایمال شد انرژی هسته ای ازدست دادیم تاچهارتاشرکت خارجی بیایند درایران سرمایه گذاری کنند تا…..

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: