تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ - ۱۰:۱۰ کد مطلب 65625

همزمان با جشنواره فیلم پیامبر صلح ؛

برگزاری همایش «سینمای غرب و تحریف تاریخ انبیاء»

جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح در نظر دارد همزمان با برگزاری این رویداد سینمایی بستر بررسی و تحلیل موضوع «سینمای غرب و تحریف تاریخ انبیاء» را در قالب همایشی با حضور اندیشمندان و پژوهشگران و هنرمندان برگزار کند.

 به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس ، روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح  عنوان کرد: تردیدی نیست که سینما در جهان امروز بزرگ ترین عنصر آگاهى بخش و قوى ‏ترین وسیله ارتباط فرهنگى تلقی می شود، و از زاویه نگاهی دیگر، این رسانه اکنون، یکی از مهمترین ابزار موسوم به”جنگ نرم بشمار می رود.

کمپانی‌های غربی و بنگاه های بزرگ فیلمسازی آمریکا و اروپا، اینک، به سینِما تنها به عنوان مکانیسمی برای سرگرمی و پرکردن وقت‌های خالی شهروندان نگاه نمی‌کنند بلکه این ابزار امروزه، بدل شده است به جاده صاف کن استکبار و استعمار؛ تا جایی که تحقق رؤیاها و برنامه‌های اقتصادی- سیاسی- فرهنگی– امنیتی و نظامی غرب امروز، از طریق سینِما و محصولات سینمایی و تلویزیونی پیاده‌سازی و بسترسازی می‌شوند و در این راستا، سینما به قوی‌ترین و فراگیرترین جریان و پروسه جعل هویت‌ها، تاریخ سازی و درعین حال، تحریف و تخریب چهره واقعی تاریخ و فرهنگ بشری تبدیل شده و در این مسیر، دستگاه های فرهنگی و امنیتی صهیونیسم و لابی های آن در غرب و هالیوود بیشترین بهره برداری و سوء استفاده را به عمل آوردند.

مساله اهانت به اولیاء و پیامبران الهی و مقدسات ادیان توحیدی امری تازه و جدید نیست. اهتمام سینمای غرب به تولید این نوع آثار در دهه های اخیر و اصرار به تحریف و دگرگون سازی مستندات و متون تاریخی و مذهبی بر اساس تفکر اومانیستی و لیبرالیستی نشان از سناریویی پیچیده و بلندمدت در جهت مذهب زدایی در عصر حاضر می دهد.

مهم ترین ویژگی‌ اغلب فیلم‌های مذهبی هالیوود و سینمای غرب عبارتند از : نگاه اومانیستی / گریز از دین و زندگی دینی و ناتوان نشان دادن پیامبران/ پوچ نشان دادن و سخره گرفتن اهداف پیامبران/ نفی نقش مذهب و کم رنگ کردن الهامات دینی و معجزه / زیر سوال بردن عصمت پیامبران / ارائه نگاهی کاملا زمینی از رسولان الهی / تحریف تاریخ حقیقی انبیاء و…

با توجه به چشم انداز تولیدات و روند افزایش این نوع آثار و افزایش جریانات رسانه ای و تبلیغی غرب و هجمه صهیونیست ها و آمریکایی ها نیاز است تا در بستر همایشی علمی و تحیلی به تبیین و تحلیل وضعیت، اهداف و پیامدهای تفکر سینمایی غرب در رابطه با ادیان و پیامبران الهی بویژه پیامبر اسلام با مشارکت اندیشمندان، سینماگران و منتقدان سینمایی و اساتید دانشگاه ها پرداخته شود.

شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح در نظر دارد همزمان با برگزاری این رویداد سینمایی بستر بررسی و تحلیل موضوع «سینمای غرب و تحریف تاریخ انبیاء» را در قالب همایشی با حضور اندیشمندان و پژوهشگران و هنرمندان برگزار کند.

نخستین جشنواره بین‌المللی «محمد (ص)، پیامبر صلح» به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دبیری مهدی حقیقی، دی ماه امسال برگزار می شود.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: