تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ - ۲۱:۴۷ کد مطلب 65673

الزام آور نبودن مفاد قطعنامه های شورای امنیت، همان کاغذ پاره بودن آنها نیست؟

روز گذشته سید عباس عراقچی در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: در بحث موشکی در قطعنامه جدید هیچ الزامی نیست اما برای این موضوع پنج سال محدودیت ذکر شده که البته برای حفظ استقلال، حاکمیت و افزایش توانمندی‌های خود، آنچه نیاز است انجام خواهیم داد.

به گزارش میدان ۷۲، روز گذشته سید عباس عراقچی در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: در بحث موشکی در قطعنامه جدید هیچ الزامی نیست اما برای این موضوع پنج سال محدودیت ذکر شده که البته برای حفظ استقلال، حاکمیت و افزایش توانمندی‌های خود، آنچه نیاز است انجام خواهیم داد.

گفتنی است دکتر احمدی نژاد نیز با ادبیاتی متفاوت درباره بی اهمیتی قطعنامه های شورای امنیت گفته بود:” شما فکر می کنید که اگر جمع شوید و کاغذ پاره صادر کنید، می توانید جلوی ملت ایران را بگیرید، شما بیست و هشت سال مخالفت کردید، محاصره اقتصادی، تحریم و فشارهای سیاسی را انجام دادید، اما امروز ملت ایران هسته ای است و اگر باز هم تکرار کنید، حاصل آن را خواهید دید و بدانید این حرکت شما بر اراده ملت ایران اثری نخواهد داشت. ( ۲۵ اسفند ۱۳۸۵)”

IMG_20150721_223921

 1. فرشاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  غیرالزام آور بودن قطعنامه های شورای امنیت که آقای عراقچی هم به آن اشاره کرده، فقط استدلال آقای احمدینژاد را اثبات نموده و مشکل اصلی با قطعنامه های آژانس انرژی اتمی است که قطعنامه هایی حقوقی اند

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حقوقی که یکی به دست آورده بود یکی دیگه پس داد ونام آنرا تدبیر نهادند!

 3. برادر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  عالی بود عالی بود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: