تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ - ۱۷:۲۹ کد مطلب 65766

عربستان ۱۳۰ خودروی نظامی وارد عدن کرد+تصاویر

عربستان برای حمایت از عناصر القاعده و نیروهای وابسته به منصور هادی ۱۳۰ خودروی نظامی به عدن واقع در جنوب یمن وارد کرده است.

به گزارش میدان ۷۲،رسانه های یمنی اعلام کردند: عربستان ۱۳۰ خودروی نظامی برای حمایت از نیروهای القاعده و نیروهای وابسته به منصورهادی رئیس جمهور مستفعی این کشور به عدن واقع در جنوب یمن وارد کرده است.

همچین یک منبع امنیتی در عدن به خبرگزاری اسپاتنیک روسیه، گفت نیروهای ائتلاف عربی با انجام عملیات هلی برن در بندر البریقه در شهر عدن مستقر و در جریان این عملیات ده‌ها خودروی نظامی سعودی و سرباز وارد این منطقه شدند.

به گفته این منبع، این عملیات تحت پشتیبانی هواپیماهای عربستان صورت گرفت.

عربستان ۱۳۰ خودروی نظامی وارد عدن کرد+تصاویر

ارتش و نیروهای مردمی یمن در راستای تامین امنیت شهرهای این کشور که بعد از استعفای منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن زمینه فعالیت عناصر القاعده در آنها فراهم بوده است، کنترل بیشتر شهرهای یمن را به دست گرفته است.

عربستان و نیروهای وابسته به منصور هادی بعد از تسلط ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور بر بیش از ۸۰ درصد خاک یمن دیگر برگ برنده‌ای در صحنه میدانی این کشور نداشتند؛ به هیمن دلیل تلاش کردند تا با کنترل بر عدن پایگاهی را در یمن به دست بیاورند تا بتوانند عملیات زمینی علیه ارتش یمن و کمیته‌های مردمی را از آنجا هدایت کنند و سلاح و تجهیزات به عناصر منصور هادی و القاعده برسانند.

عدن یک شهر بندری در جنوب یمن است که از موقعیت راهبردی در منطقه برخوردار است و نقش اقتصادی آن جایگاهی منطقه ای و جهانی دارد. این شهر یک فرودگاه بین المللی دارد که عربستان و امارات تلاش دارند تا با کنترل بر آن عملیات پیاده کردن نیرو و تجهیزات را در عدن با سرعت بیشتری انجام دهند.

عربستان ۱۳۰ خودروی نظامی وارد عدن کرد+تصاویر
عربستان ۱۳۰ خودروی نظامی وارد عدن کرد+تصاویر

در تصاویری که منتشر شده است تصاویر تانک نیز دیده می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: