تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ - ۲۲:۰۱ کد مطلب 65798

دیدگاه/کمال رستمعلی:

ولایت الله یعنی …

خدایا، شیطان همه ی مکرها و زیبایی های ظاهری اش را در حکومتی که امام راحل و رهبر عزیز ما آن را شیطان بزرگ نامیدند، جمع کرده است، اما تو شاهد باش، ما فریفته ی این جلوه آرایی شیطان نشده ایم.

میدان ۷۲/کمال رستمعلی: آخرین چیزی که قبل از توافق وین، به توافق گره زده شد، آب بود. و اولین امتحانی که بعد از توافق بدان مبتلا شدیم، طغیان آب بود.
آب را نیاکان مان مهریه حضرت فاطمه(س) می دانستند و وقتی آب در کرت ها و شالی زارها و قنات ها، روان می شد، سجده ی شکر می گذاشتند. آب را نیاکان مان که می نوشیدند، به یاد توافق نمی افتادند، به یاد شهید تشنه لب دشت کربلا، یا حسین می گفتند.
ولایت الله یعنی دست طلب چو پیش کسان می کنی دراز، پل بسته ای که بگذری از آبروی خویش؛ پس نیاکان مان با صورتی آفتاب سوخته در گندم زار، با پای فرو شده در شالی زار، در دشت های وسیع کنار رمه ها، در کاروان سرایی زیر آسمان پر ستاره ی کویر، کنار مال التجاره ی خویش، در بازار آهنگرها، در بازار عطاران، دست به آسمان بلند می کردند و می گفتند: خدایا! دست مان را جلوی هیچ مرد و نامردی دراز نکن!
ولایت الله یعنی همه چیز از آن خداست؛ پس نیاکان مان رو به آسمان می کردند و می گفتند: خدایا! به داده و نداده ات شکر!
نیاکان مان اما نمی دانستند ازدواج سفید چیست و طلاق توافقی چگونه است و به ذهن شان هم خطور نمی کرد روزی برسد که در جهان، قانون شدن ازدواج همجنس ها را به مسابقه بگذارند ،که نیاکان مان قانونی جز قانون الله نمی شناختند و از آن کسی که مغازه ای کوچک، در انتهای بازار داشت تا آن که بزرگ ترین حجره ی بازار را داشت، هر دو بر بالای محل کسب شان نوشته بود: هذا من فضل ربی.
ولایت الله یعنی مهمان حبیب خداست، یعنی ناموس یک محله ناموس من هست، یعنی چند روز از ماه مبارک بگذرد و مهمان بر سر سفره ی افطارت نیاید و اندوهگین رو به سوی خدا کنی که خدایا چرا کم توفیق شدم و روزه داری مهمان سفره ام نشد؟ ولایت الله یعنی هم سایه ات آن چنان که از اسمش بر می آید هم سایه هست با تو. و کاسب محله مدام با خود می گوید الّا تطغوا فی المیزان!
در ولایت الله جشن اگر گرفته می شود برای خرمن است و همان جا، بخشی از خرمن هدیه می شود به مستمند و نیازمند، و جشنی اگر هست، جشن افتادن آب در قنات هست و همان جا نذر می شود که بخشی از محصول هدیه شود به حسینیه ی روستا، و جشنی اگر هست جشن شکوفه دادن و زنده شدن طبیعت است ، که در ولایت الله، تو جانت لبریز از عطر و یاد طبیعت است.
خدایا! تو شاهد باش، که ما هم چنان به فضل تو ایمان داریم، تو شاهد باش ما هم چنان آب مان را و نان مان را از تو می خواهیم و نه طاغوت، خدایا تو شاهد باش ما برای دست های از شادی مشت شده ی آن زن که نماینده ی حکومتی ست که تجلی همه ی مکرهای شیطان هست، جشن نگرفتیم.
خدایا تو شاهد باش که ما جز قدرت تو برای هیچ قدرت دیگری شان و اعتباری قایل نیستیم و تو شاهد باش که ایمان داریم عزت و ذلت و رزق و روزی و برکت و امنیت و آسایش و عافیت همه در دست توست و لاغیر! خدایا تو شاهد باش ما هیچ کشوری را ، هیچ قدرتی را نماینده ی همه ی جهان به حساب نمی آوریم. و ایمان داریم، تو بسیار طاغوت ها را در اوج منیت و شوکت و اداعاهای شان سرنگون کردی و در تاریخ گم شان کردی، گویا که اساسا از از اول نبودند.
خدایا روزها از پی روزها می آید و می رود و ما ایمان داریم، جهان هر روز بیشتر از دیروز تشنه ی آمدن آن دردانه ی عالم خواهد شد. خدایا، شیطان همه ی مکرها و زیبایی های ظاهری اش را در حکومتی که امام راحل و رهبر عزیز ما آن را شیطان بزرگ نامیدند، جمع کرده است، اما تو شاهد باش، ما فریفته ی این جلوه آرایی شیطان نشده ایم، ما می دانیم این عجوزه ی آرایش کرده، عروس هزار دامادی ست که ایمان ها و آبروها و نام ها و نان ها بر باد داد.
خدایا با توکل بر تو استوار می مانیم، و شکوه و عزت و آبرویی که در حکومت توست را با هیچ چرب و شیرینی عوض نمی کنیم.

photo_2015-07-22_11-25-56

photo_2015-07-22_11-25-51

photo_2015-07-22_11-25-42

photo_2015-07-22_11-25-48

  1. احمدی نژادی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    خیلی عالی بود آقای رستمعلی !
    ما مازنی ها به امثال شما که در مظلومیت حق سکوت نمیکنید می بالیم .
    زنده باشید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: