تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ - ۱۴:۳۳ کد مطلب 65834

سایت شعب مصر؛

کنگره آمریکا قصد خود را برای جلوگیری از توافق هسته ای با ایران اعلام کرد

اعضای کنگره سوالات سخت تر خود را امشب با تیم به نمایندگی رئیس جمهور در میان می گذارند. ما هر چیز ممکنی را برای تعطیلی توافقنامه هسته ی دنبال می کنیم.

به گزارش سرویس بین الملل میدان ۷۲، جان بونر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه گفت: او به همراه دیگر نمایندکان در کنگره “هر کاری را ممکن است” برای جلوگیری از اجرای بیشتر از توافق هسته ای با ایران انجام بدهند.

او به خبرنگاران گفت: ” اعضای کنگره سوالات سخت تر خود را امشب با تیم به نمایندگی رئیس جمهور در میان می گذارند. ما هر چیز ممکنی را برای تعطیلی توافقنامه هسته ی دنبال می کنیم. ”

قرار است در ساعات آینده، وزرای امور خارجه جان کری و جک لو وزیر خزانه داری و وزیر انرژی “ارنست مونیز”  گزارش محرمانه  خود را به نمایندگان مجلس در مقر کاپیتول ( کنگره ) در واشنگتن ارائه نمایند. همچنین انتظار می رود که اعضای حزب دموکرات و جمهوری خواهان در مجلس سنا و مجلس نمایندگان بر دولت باراک اوباما جهت به دست آوردن جزئیات این توافق فشار زیادی واردآورند.

کری و مونیز نیز قرار است در برابر کمیسیون روابط خارجی مجلس سنا در روز پنج شنبه حاضر شده و گزارش خود را مطرح کنند. دولت اسرائیل از امروز فشار بر اعضای کنگره را برای جلوگیری از اجرای توافق نامه تشدید کرده است. سفیر اسرائیل در ایالات متحده “ران درمر” با یک گروه  ۴۰ نفری از اعضای مجلس سنا دیدار داشته است.  سخنگوی گروه فشار در قانونگذاران مجلس گفت: که  “درمر ” بحث های مربوط به راه های ممکن در ایجاد تجدید نظر بوسیله کنگره در توافق نامه ازسوی اسرائیل مطرح کرده است.

پیش بینی می شود در مورد شرایط تصویب توافقنامه هسته ای، مجلس نمایندگان و سنا در اجلاس مجمع عمومی قبل از رای دادن به آن در ماه سپتامبر پس از بازگشت  اعضا در تعطیلات ماه اوت بحث های جدی خود را مطرح کنند.

 1. اسی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اینها برای فریب ایرانیهاست

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   بااین نیرنگ میخوان ایرانیان وجهان را متقاعد کنن که توافق به سود ایران است واگه ایران قبول نکنه ضرر کرده.

   • محمد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    کاملا موافقم و شک و تردیدی در آن نیست بیچاره بعضی عناصر خوش خیال داخلی که دل خوش کرده اند به این توافق بدتر از ….

 2. امیر محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  قبلا گفتن از این کارها داشتند توی همین قضیه هسته ای ولی بعداً دیدیم این ها هماهنگند با اوباما فقط برای اینکه ما فکر کنیم یه امتیازی هست این توافق، تا ما به شک بیفتیم وقتی اونا مخالفن با این توافق پس ما باید موافق باشیم در حالیکه اینطور نیست فقط برای اینکه افکار عمومی ما را تحت تاثیر بگذارند این کار رو می کنند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: