تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ - ۱۱:۰۰ کد مطلب 66083

ر شیراز رونمایی شد ؛

کتاب نشانه شناختی نکات قرآنی

کتاب ‘رهیافتی نشانه شناختی به نکات قرآنی شعر حافظ’ جمعه شب در حاشیه آیین افتتاحیه سومین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور در شیراز رونمایی شد.

به گزارش  میدان ۷۲ به نقل از ایرنا، این کتاب با حضور وزیر آموزش و پرورش، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور، رییس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی برگزار شد، رونمایی شد.

عبدالرسول صادق پور درباره نگارش این کتاب گفت: مدتی مشغول بازی نشانه ها در اشعار حافظ بودم و یک فصل مشبع از آن را همین نشانه ها درباره شناختی راجع به نکات قرآنی تدوین کردم.

نویسنده کتاب ‘رهیافتی نشانه شناختی به نکات قرآنی شعر حافظ’ اظهار کرد: بحث نشانه شناسی قرآن و جابجایی نشانه ها در شعر حافظ که از قرآن آمده، بحث جدیدی است و تازگی دارد.

وی افزود: در بحث نشانه ها، واژه ها و نشان ها را جدا کردیم به عنوان مثال واژه های صریحی که از قرآن آمده است، الزاما آن پیام قرآنی را همراه ندارد بلکه گاهی اوقات به عنوان مثال در نظر گرفته شده است اما از سوی دیگر درباره مباحث قرآنی، در اشعار حافظ در پرده سخن به میان آمده است.

سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر برگزیده کشور عصر جمعه در شیراز گشایش یافت.

در این دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم دانش آموزان که برای نخستین بار در شیراز برگزار می شود حدود یک هزار دانش آموز پسر در محل دانشگاه شیراز رقابت می کنند.

رقابت قرآنی دانش آموزان برگزیده قرآنی دختر سراسر کشور نیز هفتم مردادماه در شیراز شروع می شود.

دانش آموزان شش پایه تحصیلی دوره های اول و دوم متوسطه دراین دوره از رقابت ها در رشته های تفسیر، مفاهیم قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و نماز به رقابت می پردازند.

دانش آموزان برگزیده قرآنی کشور نیز در راهپیمایی قرآنی از میدان شاهزاده قاسم تا حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) شرکت کردند.

در این دوره از مسابقات، از هر رشته و هر پایه پنج نفر به عنوان رتبه های اول تا پنجم کشوری معرفی و به صورت ویژه تقدیر می شوند که در مجموع ۱۵۰ دختر و ۱۵۰ پسر برگزیده در این رقابت ها را شامل می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: