تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۳ کد مطلب 66095

ادریک رازمیک خبر داد ؛

مراسم مذهبی عشای ربانی در قره کلیسای شهرستان چالدران آغاز شد

عضو شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان گفت: مراسم مذهبی عشای ربانی در قره کلیسای شهرستان چالدران در شمال آذربایجان غربی آغاز شد.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا ؛ ادریک رازمیک روز پنجشنبه در آیین آغازین این مراسم که با حضور تعدادی از ارامنه ایران و جهان در قره کلیسا شهرستان چالدران ترتیب یافت ، اظهار کرد: مراسم مذهبی قره کلیسا همه ساله با فرا رسیدن سالروز شهادت طاطائوس مقدس یکی از حواریوین حضرت مسیح(ع) با حضور تعداد زیادی از ارامنه ایران و جهان در قره کلیسای شهرستان چالدران با انجام اعمال خاص برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امسال مراسم مذهبی قره کلیسا از اول مرداد ماه شروع و تا سوم مرداد ماه ادامه خواهد یافت ، افزود: شرکت کنندگان در این مراسم ، اعمال مذهبی از جمله راز و نیاز با خدا ، روشن کردن شمع ، قربانی کردن گوسفند و غیره را انجام می دهند.

رازمیک با تقدیر از مسوولان نظام جمهوری اسلامی ایران در جهت حفظ حقوق اقلیت های مذهبی در ایران ، اجرای خوب برنامه های سالانه مذهبی قره کلیسا را ستود و گفت: اقدامات لازم برای برگزاری این مراسم به صورت شایسته فراهم شده است.

وی یادآور شد: مراسم اصلی یا مراسم مذهبی باداراک با حضور هزارن نفر از مسیحیان ایران و جهان روز شنبه با حضور اسقف چیف چیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان برگزار می شود.

رازمیک گفت: پیش بینی می شود امسال در این مراسم مذهبی بیش از پنج هزار نفر زائر حضور داشته باشند.

فرماندار شهرستان چالدران نیز با بیان اینکه هر ساله برای رفاه حال زائرین مذهبی قره کلیسا امکانات و خدمات رفاهی ، بهداشتی ، درمانی ، امنیتی و امداد و نجات فراهم می شود ، گفت: امسال در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم افزون بر ۱۰۰ نفر برای ارائه خدمات به زائران در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا ، قره کلیسا یا کلیسای طاطائوس شهرستان چالدران در شمال استان آذربایجان غربی نهمین اثر ثبت شده کشور در فهرست آثار جهانی است که همه ساله در سالروز شهادت طاطائوس شاهد حضور تعدادی زیادی از ارامنه ایران و جهان دراین مکان مذهبی است.

شهرستان چالدران در شمال آذربایجان غربی واقع است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: