تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۰ کد مطلب 66243

گزارش ایرنا از فروش فیلم های روی پرده ؛

روزهای گرم تابستان و گیشه داغ سینما

در روز های نخستین مرداد ماه سالن سینما های تهران همچنان مملو از مخاطبان است و فیلم های روی پرده هفته پرفروشی را پشت سر گذاشته اند.

به گزارش  میدان ۷۲ به نقل از ایرنا ، در حال حاضر ۵ فیلم گینس، عصر یخبندان، از رییس جمهور پاداش نگیرید، نهنگ عنبر و خداحافظی طولانی به عنوان جدیدترین آثار به نمایش درآمده در سینما های کشور بیشترین سهم را در داغ شدن گیشه سینما ها داشته اند.

**صدر پرفروش ها

در راس فیلم های روی پرده تازه ترین ساخته سامان مقدم با عنوان نهنگ عنبر با فروش هفتگی معادل ۵۵۵ میلیون و ۹۳۴ هزار تومان بیشترین سهم گیشه را در این هفته از آن خود کرده است.

این فیلم پس از ۶۳ روز نمایش در ۶۹ سالن سینما، فروش خود را به ۴ میلیارد و ۶۱۴ میلیون تومان رسانده و هم اکنون رکوردار فروش روز اکران است.

نهنگ عنبر با توجه به فروش بالا همچنان تا دو هفته آینده به سرگروهی خود ادامه خواهد داد و پس از این مدت فیلم دوران عاشقی ساخته علیرضا رییسیان با بازی لیلا حاتمی و فرهاد اصلانی جایگزین آن خواهد شد.

رضا عطاران، مهناز افشار، ویشکا آسایش، امیرحسین رستمی، نادر سلیمانی، امید روحانی، حسین سلیمانی، هانیه توسلی از جمله بازیگران نهنگ عنبر هستند.

در خلاصه این فیلم آمده است؛ ارژنگ صنوبر شخصیتی چهل ساله است که همراهش می شویم تا تجربه های متفاوت و پیچیده اش از عشق و مصائبی که در زندگی دچارش می شود را برایمان بازگو کند.

**طنز پرمخاطب

نخستین تجربه کارگردانی محسن تنابنده با عنوان گینس دومین فیلم پرفروش این هفته سینما های کشور است. این فیلم که با ژانری طنز و با بازی محسن تنابنده، رضا عطارن، حسین اسکندری و جمال اجلالی در سینما های سراسر کشور در حال اکران است با فروش هفتگی معادل ۵۰۶ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان در مقام دوم استقبال مردمی قرار گرفته است.

گینس پس از ۲۸ روز اکران در ۱۱۷ سالن سینما فروش ۲ میلیارد و ۱۹ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است سه برادر (عطاران، تنابنده و اسکندری) که در یک مزرعه شترمرغ کار می کنند، تصمیم می گیرند تا کار بزرگی انجام داده و نام یکی از شترمرغ ها را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند که در ادامه اتفاقات مختلفی برای آنها به همراه دارد…

**رشد مخاطب

عصریخبندان سومین ساخته بلند سینمایی مصطفی کیایی که پیش بینی استقبال بهتری در گیشه برای آن وجود داشت تا هفته گذشته فروش متوسطی داشت، اما در روز های اخیر به نظر می رسد با تبلیغات بهتر فصل تازه ای از فروش را تجربه می کند.

این فیلم در این هفته با ۲۹۱ میلیون و ۵۹۱ هزار تومان فروش پس از ۲۸ روز اکران در ۷۵ سینما، فروش کلی یک میلیاردی را تجربه کرده است.

در فیلم عصر یخبندان هنرمندان بسیاری ازجمله مهتاب کرامتی، بهرام رادان، آنا نعمتی، سحر دولت شاهی، مینا ساداتی، محسن کیایی، بابک بهشاد، علی میلانی، پوریا رحیمی سام، صدف طاهریان، علی کوچکی، فرهاد اصلانی، ژاله صامتی و… به ایفای نقش پرداخته اند.

در خلاصه این فیلم آمده است: خارپشت ها تصمیم گرفتند رنج خارهای یکدیگر را تحمل کنند، اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند، خارپشت ها تنها جاندارانی بودند که در عصر یخبندان زنده ماندند.

**خنثی در فروش

فیلم سینمایی از رییس جمهور پاداش نگیرید که پس از ۶ سال توقیف امسال موفق به اکران شد نیز با فروش هفتگی معادل ۵۳ میلیون ۴۵۰ هزار تومان در رده چهارم استقبال مردم در هفته گذشته قرار گرفته است.

این فیلم به کارگردانی کمال تبریزی که ژانری کمدی دارد در ۲۸ روز اکران در ۲۸ سالن سینما فروش کلی ۲۴۹ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان را پشت سر گذاشته است.

حسن معجونی، آتیلا پسیانی،زنده یاد احمد آقالو، بهمن زرین پور، صابر ابر، آشا محرابی، رضا بهبودی، روح الله حق گوی لسان و اصغر نقی زاده هنرمندان این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان این فیلم امده است: یکی از مدیران ارشد به صورت کاملا اتفاقی به سفر حج می رود و در این سفر اتفاقاتی برایش می افتد که ظاهرش خوشایند نیست، اما همه این اتفاقات ناخوشایند باعث می شود به معنا و مفهومی از سفر دست پیدا کند.

**انتظار اکران شهرستان ها

تازه نفس ترین فیلم گیشه نیز خداحافظی طولانی ساخته فرزاد موتمن است که بازیگرانی مثل سعید آقاخانی، میترا حجار و ساره بیات در آن ایفای نقش می کنند.

این فیلم پس از ۶ روز اکران تنها در تهران با در اختیار داشتن ۱۳ سالن سینما فروش ۵۲ میلیون ۹۸۳ هزار تومانی را تجربه کرده است.

به نظر می رسد در هفته آتی فیلم خداحافظی طولانی با در اختیار گرفتن سینماهای شهرستان ها و تبلیغات بیشتر فروش بهتری را تجربه کند هر چند در این نوبت از اکران رقابت با سه فیلم پر مخاطب عصریخبندان، گینس و نهنگ عنبر شاید سخت باشد.

خداحافظی طولانی عاشقانه ای در فضای کارگری و صنعتی است، وماجرای مردی ست که از اتهام یک قتل جنجالی تبرئه شده، ولی جامعه و اطرافیانش هنوز به عنوان مجرم نگاهش می کنند. مرد که درگیر یک رابطه عاطفی ست، برای تداوم عشق و زندگی باید بر این بحران غلبه کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: