تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۲ کد مطلب 66246

محمد اخباری مطرح کرد ؛

کرسی های آزاد اندیشی سبب نشاط دانشگاه ها می شود

بردی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را راهکاری برای اجرایی شدن فرمایشات رهبر معظم انقلاب، نشاط دانشگاه ها و ارتباط بیشتر جامعه و دانشگاه دانست.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا، محمد اخباری اظهار کرد: در راستای تحقق فرمایش رهبری مبنی بر پویایی دانشگاه و دوری از سیاسی کاری و سیاست زدگی، نقد و بررسی مسائل جامعه در کرسی های آزاد اندیشی توسط اساتید و دانشجویان برگزار می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، ارتباط دانشگاه و جامعه را از ویژگی های مثبت برگزاری نشست های آزاد اندیشی دانست و ادامه داد: برای ادامه و توسعه فعالیت هایی از این قبیل، باید دفتر نهاد مقام معظم رهبری قدم های موثر و مفیدی را که تا به حال برداشته تسریع کند تا بتوان ارتباط جامعه و دانشگاه را از طریق کرسی های آزاد اندیشی و نقد و نظریه پردازی برقرار کرد.

وی با اشاره به این که در سال گذشته بیش از ۳۰ کرسی آزاد اندیشی، نقد و نظریه پردازی و از ابتدای امسال تاکنون، پنج کرسی در دانشگاه علمی کاربردی برگزار شده است گفت: دانشگاه علمی کاربردی در این گونه فعالیت ها پیشرو است و این تعداد نشست در سراسر کشور، رقم قابل ملاحظه ای محسوب می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی ابراز امیدواری کرد تا دانشگاه علمی کاربردی در راستای تحقق بخشیدن به اوامر مقام معظم رهبری پیشرو باشد و قدم های موثر و مفیدی را بردارد.

اخباری در بخش دیگری به سند توسعه آموزش عالی اشاره کرد و گفت: اگرچه متن سند مناسب و مورد تایید است اما تا زمانی که راهکارهای اجرایی مناسبی نداشته باشد، قابلیت اجرایی شدن را پیدا نخواهد کرد. لذا مسئولان به ویژه در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نسبت به پیدا کردن روش و راهکارهای منجر به اجرا تلاش کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: