تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ - ۱۳:۵۰ کد مطلب 66279

خطوط قرمز نظام در قطعنامه شورای امنیت رعایت نشده است

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به سخنان ظریف مبنی بر اینکه شاید این قطعنامه آنچنان منطبق بر توافقات نباشد،گفت: به نظر می‌رسد آمریکا قطعنامه فعلی را به منظور اهرم فشار بر ایران می‌خواهد چرا که در آن خطوط قرمز کشورمان را هم رعایت نکرده است.

به گزارش میدان ۷۲ مرتضی کرمی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، با اشاره به ابهام بودن برخی بندهای قطعنامه گفت: بعد از تصویب قطعنامه شورای امنیت مشخص شد که داستان چیز دیگری است و در واقع این قطعنامه پوششی برای خواسته‌های آمریکا صرفا برای رسیدن به آنها بود.

وی تصریح کرد: این قطعنامه کم کم چهره پلید خود را نشان می‌دهد و همچنان می‌دانیم بحث برگشت پذیری تحریم‌ها را طوری قرار داده اند که در آن واحد می تواند آنها را به حالت اولیه برگردانند.

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به سخنان ظریف مبنی بر اینکه شاید این قطعنامه آنچنان منطبق بر توافقات نباشد اظهار داشت: به نظر می رسد آمریکا قطعنامه فعلی را به منظور اهرم فشار بر ایران می خواهد چرا که در آن خطوط قرمز کشورمان را هم رعایت نکرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این قطعنامه نتوانست مشکلی را حل کند از وزارت خارجه کشورمان می خواهیم که صریحا موضوع را بررسی کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: