تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۴ کد مطلب 66446

اقدام عجیب وزارت خارجه؛

حذف ترجمه‌های برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ از سایت وزارت خارجه + تصاویر

تمام ترجمه‌های غیر رسمی وزارت امور خارجه از برجام و ضمائم آن و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، از روی سایت این وزارتخانه حذف شد. در روزهای اخیر نمایندگان مجلس نسبت به تفاوت ترجمه‌های منتشره با متون انگلیسی اعتراض کرده بودند.

به گزارش میدان ۷۲، وزارت امور خارجه کشورمان همزمان با دستیابی به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در وین، ترجمه غیر رسمی برنامه جامع اقدام مشترک و ضمائم آن را منتشر کرد و چند روز بعد هم با تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، متن ترجمه غیر رسمی این قطعنامه را نیز روی سایت وزارت امور خارجه (http://www.mfa.gov.ir) منتشر کرد.

اما حالا، همزمان با شدت گرفتن انتقادات نمایندگان و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از متن ترجمه شده توسط وزارت خارجه و تفاوت آن با متن انگلیسی منتشر شده، تمام ترجمه‌هایی که سایت وزارت امور خارجه منتشر کرده بود، از روی سایت این وزارتخانه حذف شده و کاربران در صورت مراجعه به آنها، فقط با صفحات سفید و خالی مواجه می‌شوند.

لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گونه ترجمه رسمی از برجام و ضمائم آن توسط وزارت امور خارجه منتشر نشده و فقط همین ترجمه‌های غیر رسمی منتشر شده بود که آن هم از روی سایت وزارت خارجه حذف شده است.

در ذیل تصاویر صفحاتی که قبلا متون روی آنها منتشر شده بود را مشاهده کنید:

download (1)

صفحه مربوط به ترجمه برجام

download (2)

صفحه مربوط به ترجمه ضمائم برجام

download (3)

صفحه مربوط به کلیه اسناد مرتبط با برجام

download

صفحه مربوط به ترجمه غیر رسمی قطعنامه

گفتنی است، به جای متون ترجمه برجام و ضمائمش و همچنین ترجمه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، گزینه لیست اخبار برای مراجعه به اخبار منتشره روی سایت وزارت امور خارجه قرار داده شده است.

منبع : تسنیم

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  فابیوس وزیر محترم امور خارجه فرانسه در راه ایران است؛ این یعنی دنیا دارد به ما می خندد، یعنی ما از انزوا خارج شده ایم، یعنی به دروازه های تمدن بزرگ رسیده ایم.

  اینکه فابیوس چند سال پیشتر از همجنسبازان فرانسوی خون گرفته و به هموفیلی های ایرانی تزریق کرده یک واقعه کهنه ی تاریخی است…

  اینکه او نخستین کسی است که یکباره ۹۷۶ نفر از بیماران ایرانی را به HIV و هپاتیت C مبتلا کرده، چه ربطی به توافق هسته ای دارد؟ مگر او مقصر است؟ ما به خون نیاز داشته ایم و او هم در اقدامی انسان دوستانه کمک مان کرده است. این ما بودیم که باید دقت می کردیم و همینطور به او اعتماد نمی کردیم. مثل همین الان که قبل از بررسی توافق، اعتماد کردیم و جشن گرفتیم.

  دنیای امروز دنیای معامله است؛ فابیوس به سعودی ها جنگنده بمب افکن می فروشد برای کشتن یمنی ها و به ایران پژو می فروشد که برویم تفریح. مگر چند روز پیش که وزیری از آلمان آمد کسی حرفی زد؟ حالا آلمان صادرکننده ی گازهای شیمیایی به عراق بوده خب باشد؛ گیریم با گازهای آلمانی هزاران نفر از جوانان ایرانی و شهروندان سردشتی و غیره کشته شده باشند، اینها مهم نیست. ما قبل از اینکه برای فابیوس فرش قرمز بیاندازیم، خیلی ها را در آغوش گرفته ایم آب هم از آب تکان نخورده. منظورم فقط جان کری نیست که بگویی «خون جوانان وطن می چکد از چنگتان»؛ می توانی به سالها قبل برگردی؛ ما حتی با صدام هم دست داده ایم. دیگر از صدام هم خون آشام تر سراغ داری؟داری؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: