تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ - ۰۰:۱۶ کد مطلب 66604

دیدگاه/احسان آزادی:

من یک دلواپسم/دلواپس بودن جرم نیست

با نگاهی به سخنان و مواضع مقام معظم رهبری خواهیم دید نه تنها دلواپس بودن جرم نیست بلکه ایشان نیز خود را دلواپس و دغدغه مند معرفی می کنند و از بدعهدی و دروغگو بودن طرف مقابل می گویند.

میدان ۷۲/احسان آزادی: شعارهایی که این روزها پیرامون مساله هسته ای از سوی جریانی خاص و هدف دار بر علیه دلواپسان داده می شود تا آنها را همصدا با نتانیاهو معرفی کنند یا آنها را کاسبان تحریم معرفی کنند، نشان از نفاق و دودستگی داخل جامعه است که برخی خواص سکان دار این حرکات تشنج آور هستند که چه بسا خود در سال۸۸ همصدا با نتانیاهو شده بودند و در سکوتی معنادار فرو رفته بودند.

نفاق و دودستگی داخلی که مقام معظم رهبری هوشیارانه در روز عید فطر امسال در دیدار با مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى بر آن تکیه داشتند و مردم را به وحدت و دوری از دودستگی در مساله هسته ای دعوت کردند و فرمودند: ” دنیای اسلام یک نسخه امروز دارد و آن اتّحاد است. در درون کشورها هم همین نسخه وجود دارد؛ ملّتها باید متّحد باشند. ملّت ایران باید متّحد باشد. از این قضایای هسته‌ای و غیر هسته‌ای و مانند اینها، دودستگی درست نشود که هر دسته یک‌جور بگویند -بالاخره یک کاری است دارد انجام میگیرد، مسئولینی دارد، دنبال میکنند؛ ان‌شاءالله آنچه منافع ملّی است تشخیص بدهند و دنبال آن باشند- بین مردم نباید دودستگی به‌وجود بیاید. دشمن این را میخواهد. ”

حال سوال مهم این است که آیا دلواپس بودن جرم است که این همه هجمه های ناجوانمردانه بر علیه دلواپسان به راه افتاده؟!

آیا دغدغه داشتن برای حفظ منافع ملی از دستاوردهای هسته ای کاسبی از تحریم و پول های بلوکه شده است؟

با نگاهی به سخنان و مواضع مقام معظم رهبری خواهیم دید نه تنها دلواپس بودن جرم نیست بلکه ایشان نیز خود را دلواپس و دغدغه مند معرفی می کنند و از بدعهدی و دروغگو بودن طرف مقابل می گویند.

۱) دغدغه داشتن جرم نیست؛ دلواپس بودن جرم نیست. میتوانند کسانی حقیقتاً نسبت به یک مسئله‌ی مهم و حسّاس کشور، احساس دلواپسی و دغدغه‌مندی کنند؛ هیچ مانعی ندارد؛ امّا این به‌معنای متّهم کردن نباشد، به‌معنای نادیده گرفتن زحمات و خدمات نباشد.
۱۳۹۴/۰۱/۰۱
بیانات در حرم مطهر رضوی

۲) درباره مذاکره با آمریکا جدا دغدغه دارم ، این دغدغه ناشی از آن است که طرف مقابل به شدت اهل فریب و دروغ و نقض عهد و حرکت در خلاف جهت صحیح است.طرف مقابل این جوری است.من البته هیچ وقت نسبت به مذاکره با آمریکا خوشبین نبودم. ( ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ – بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام)
۳) دغدغه‌ی این حقیر وجود دارد؛ الان هم من دغدغه دارم که اینها چه خواهند کرد و چگونه عمل خواهد شد.(۲۰/۱/۹۴)

به راستی اگر دلواپس بودن جرم بود پس چرا مقام معظم رهبری خود را دلواپس نامیدند؟!

آیا سخن دلواپسان جز این سخن است که طرف مقابل نسبت به مفاد این جمع بندی بدعهد است؟!

آیا سخن دلواپسان جز این است که طرف مقابل بدعهدی خود را بعد از توافق ژنو و لوزان و با وضع تحریم های ظالمانه نسبت به ملت شریف ایران نشان داده است؟

بدعهد بودن طرف غربی، چهره ای فریب کارانه، دروغگو بودن اینها همه سخنانی است که از روی دلسوزی منتقدین منصفی برآمده و بارها و بارهامقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و به خوشبین نبودن خود نسبت به این مذاکرات اشاره کردند.

ایشان بارها خوشبین نبودن خود را نسبت به این مذاکرات بیان کردند و بیان داشتند:
۱) بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
من البتّه هیچ‌وقت نسبت به مذاکره‌ی با آمریکا خوش‌بین نبودم. نه از باب یک توهّم بلکه از باب تجربه؛ تجربه کردیم. نه از باب یک حالا اگر یک روزی ــ ما که در آن روز قاعدتاً نخواهیم بود ــ شماها ان‌شاءالله در جریان حوادث و جزئیّات و یادداشت‌ها و نوشته‌های این روزها قرار بگیرید، خواهید دید که این تجربه‌ی ما از کجا حاصل شده؛ تجربه کردیم.
۲- ۹۲/۸/۱۳ دیدار با دانش آموزان
به مذاکره خوشبین نیستم ولی باذن‌الله از آن ضرری هم نمی‌کنیم.

مگر سخن دلواپسان غیر از این موارد است؟

با نگاهی هر چند گذرا به موارد زیر خواهیم دید که نه تنها دلواپس بودن جرم نیست بلکه پرده از دو مساله مهم بر میدارد:
اول اینکه هر روز که از زمان برجام می گذرد با بدعهدی و دبه کردن طرف بدعهد بر حقانیت دلواپسان افزوده می شود و دوم اینکه نشان می دهد کسانی که با همراهی جریانی خاص و بعضی خواص با سر دادن شعارهایی بر علیه دلواپسان دلسوز نظام را متهم می کردند یا جاهل هستند یا مزدور!
۱) ساعاتی پس از اعلام جمع بندی وین. پنتاگون: هنوز آماده ایم در صورت لزوم به ایران حمله کنیم.(۲۴/۴/۹۴)
۲) اوباما: ارتش ایران را نابود میکنم.(۲۵/۴/۹۴)
۳) اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا: توافق هسته ای مانع از گزینه نظامی نمی شود.(۲۹/۴/۹۴)
۴) وزیر خزانه داری آمریکا: تنها نصف دارایی بلوکه شده ایران آزاد می‌شود.(۴/۵/۹۴)
۵) کری:هیچ چیز در «برجام» بر مبنای اعتماد نیست/ضروری باشد از زور استفاده خواهیم کرد/با شکایت یک کشور تحریم ها برمی گردد/حالا منطقه را علیه ایران متحد خواهیم کرد.(۳/۵/۹۴)
۶) اوباما: ایران ۹۸ درصد از اورانیوم غنی‌شده خود را کنار خواهد گذاشت.(۵/۵/۹۴)
۷) کری: ایران اکنون موافقت کرده که ۹۸ درصد از ذخایر اورانیوم غنی شده خودش را داوطلبانه از بین ببرد/ دو سوم از سانتریفیوژهای نصب شده خود را باز کند، قطعات هر سانتریفیوژ را از هم جدا کند، قلب رآکتور آب سنگین خودش را کنار بگذارد و آن را با سیمان پر کند.(۵/۵/۹۴)

اینها نمونه از بدعهدی ها و تهدیداتی بود که طرف غربی عزت و غیرت ایرانی را نشانه گرفته بود.

هر چند گذرا به این نتیجه می توان دست یافت که دلواپسی دلواپسان نه تنها بی مورد نبود بلکه نشان از بصیرت بالا و تبعیت بی چون و چرا از مقام شامخ ولایت بود.

اینجاست که خوشبین نبودن طرف مقابل از سوی مقام معظم رهبری برای کسانی که دارای بصیرت هستند آشکار شد.

قصه دلواپس بودن ما این است نه کاسبی از تحریم!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: